loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Komentarz M. Środy po wypowiedzi Owsiaka o K. Pawłowicz. Czy to naprawdę feministka i obrończyni kobiet?
Opublikowano dnia 07.08.2017 14:03
Jedna z czołowych polskich feministek - Magdalena Środa - skomentowała na Facebooku słowa Jerzego Owsiaka, który na festiwalu Woodstock skierował publicznie do Krystyny Pawłowicz bulwersujące słowa.

Magdalena Środa, screen YT

Niech pani spróbuje seksu. Poczuje pani motyle w brzuchu, poczuje pani rozluźnione plecy. Poczuje pani kwiat we włosach, a przez to w głowie też się może poukładać


- powiedział publicznie Jerzy Owsiak do Krystyny Pawłowicz. Słowa te były szeroko komentowane przez internautów, publicystów i dziennikarzy. Wydaje się oczywiste, że w takim wypadku któż inny, jak nie feministki, deklarujące się jako wielkie obrończynie kobiet, powinny bronić posłanki Prawa i Sprawiedliwości w przypadku seksistowskich wypowiedzi wobec jej osoby? Głos faktycznie zabrała Magdalena Środa...
 

Owsiak rzeczywiście nie powinien zachowywać się po seksistowsku ani wobec Krystyny Pawłowicz ani wobec kogokolwiek innego


- przyznaje zdawkowo Środa. Zadziwiające jednak jest to, że w dalszej części swojego wpisu przechodzi do ostrego ataku na posłankę, by zakończyć swój wywód mocnym uderzeniem w PiS. Czy tak ma wyglądać wsparcie od wielkiej obrończyni praw kobiet?
 

Jeśli chodzi o Panią (Pana? bo chce być posłem, nie posłanką) Pawłowicz najlepiej na jej zdrowie zrobi brak jakichkolwiek komentarzy, bo ta potrzeba medialno-parlamentarnej sławy ją naprawdę niszczy i stawia wobec niej ekstremalne wymagania, którym stara się sprostać i niestety często jej się to udaje. Widać jednak gołym okiem że to osoba chora i nie powinniśmy w ogóle komentować jej zachowań a raczej otoczyć ją szacunkiem, jaki należy się ludziom wymagającym zrozumienia i troski


- pisze Środa.
 

Natomiast reakcja PiS na zachowanie Owsiaka (w osobie cerbera Mazurek)- bezcenna! Gdyby mogli mu ściąć głowę i powyrywać obcęgami kawałki ciała, to by to zrobili. Każdy pretekst jest dobry, by dobrać się do Jurka! Kaczyński z powodu jego sukcesów nie może spać, zwłaszcza w czasie Woodstock. Tyle młodzieży u Owsiaka a nie u ojca Rydzyka! Chleba z tych ziaren nie będzie, a może i co gorszego?


- konkluduje publicystka.

 

źródło: facebook
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Maciej
Skotnicki

Maciej Skotnicki: Rozumiem Twoją frustrację
Może wybierasz się na Czarny Protest. Wydaje Ci się, że popierasz postulaty na nim przedstawiane. Jednak, czy chcesz firmować swoją twarzą tę sprawę?
avatar
Jerzy
Bukowski

KdSZZwZzRORwSPPPMKoPTdMK
Myślę, że trzeba jak najszybciej zgłosić tę nazwę do Księgi Rekordów Guinnessa.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Mafia w Warszawie wyłudzała pieniądze i kamienice, ze wsparciem z budżetu państwa
Wczoraj Komisja Weryfikacyjna pod przewodnictwem Patryka Jakiego zaprezentowała raport dotyczący wyłudzeń zarówno środków finansowych jak i nieruchomości w naturze przez grupę mecenasa Roberta N. (przez wiele lat dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, brata urzędniczki zatrudnionej w ministerstwie sprawiedliwości za rządów PO-PSL, beneficjentki wielu milionów złotych pochodzących z tego procederu).
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.