loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Austria: Młody żołnierz zmarł podczas marszu w morderczym upale
Opublikowano dnia 11.08.2017 14:57
W północno-wschodniej części Austrii, w garnizonie Horn doszło do tragedii. 19-letni rekrut zmarł po marszu, który odbywał się w upale sięgającym 36 stopni Celsjusza. Młody mężczyzna odbywał obowiązkową w Austrii 6-miesięczną służbę wojskową.

screen YT
W ramach ćwiczeń rekruci mieli do przejścia 8 km. Osoby odpowiedzialne za szkolenie poinformowały, że dołożono wszelkich starań aby nie narazić podopiecznych na jakiekolwiek ryzyko. Tempo marszu nie było zbyt intensywne, każdy żołnierz miał do dyspozycji wodę mineralną i owoce, a postoje przewidziano tak, by młodzieńcy mogli się nawadniać. Trasa marszu prowadziła przez lasy, aby można było schronić się w cieniu. Wojskowi podkreślali także, że gdy młodzieniec źle się poczuł, przełożeni nie zwlekali z podjęciem wobec niego kroków ratunkowych - otrzymał natychmiastową i najlepszą opiekę. 

Mimo to, wysiłek dla młodego mężczyzny okazał się zbyt duży. Początkowe podejrzewano, że przyczyną śmierci była infekcja bakteryjna organizmu, jednak sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci było przegrzanie organizmu, które doprowadziło do zatrzymania akcji serca. Jest to o tyle zaskakujące, że dziewiętnastolatek uchodził za osobę wysportowaną i silną. 

Zupełnie inną wersję wydarzeń przedstawił mediom ojciec jednego z przyjaciół zmarłego rekruta. Twierdził on, że podczas ćwiczeń dzień wcześniej „ponad 20 mężczyzn” straciło przytomność, a rekrutów „straszono i męczono” od dnia ich przybycia do wojska. 

Prokuratura w Kremsie wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.

źródło: swiato-poglad.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Normalność kontra totalny odlot
Ostatnie 2,5 roku rządów PiS w znacznym stopniu przywróciło wreszcie w Polsce normalność, choć jest jeszcze nad czym popracować, po blisko 30 latach zaniedbań. Obudziło jednak totalne wariactwo polityczne i niesłychaną frustrację ze strony przegranej opozycji - coraz bardziej antypolskiej i antypaństwowej. Przypomniało w ich wydaniu takie stare demony jak: liberum veto, zdrada i zaprzaństwo, powszechne wręcz kłamstwo stosowane w debacie politycznej. Wzmogły one jeszcze szaleństwa szkodników polskiego interesu narodowego, zaktywizowało tzw. V-kolumnę, wszelkich wrogów polskości, patriotyzmu, tradycji, a nawet zdrowego rozsądku.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Uprzejma motornicza i nieczuli pasażerowie
Ta historia, którą pochwaliło się na Facebooku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie ma dwa oblicza: radosne i smutne.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Nigdy po roku 1989 nie było tak dużej pomocy dla rodzin wychowujących dzieci
Już ponad 2 lata realizowany jest program Rodzina 500 plus, rusza właśnie program wyprawki szkolnej dla wszystkich uczących się dzieci w wysokości 300 zł wypłacanej corocznie przed rozpoczęciem roku szkolnego, realizowane jest także finansowanie darmowych podręczników w szkołach podstawowych i w ostatniej już klasie gimnazjum, co oznacza, że wsparcie państwa dla rodzin wychowujących dzieci jest obecnie najwyższe w naszej najnowszej historii po roku 1989.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.