loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Austria: Młody żołnierz zmarł podczas marszu w morderczym upale
Opublikowano dnia 11.08.2017 14:57
W północno-wschodniej części Austrii, w garnizonie Horn doszło do tragedii. 19-letni rekrut zmarł po marszu, który odbywał się w upale sięgającym 36 stopni Celsjusza. Młody mężczyzna odbywał obowiązkową w Austrii 6-miesięczną służbę wojskową.

screen YT
W ramach ćwiczeń rekruci mieli do przejścia 8 km. Osoby odpowiedzialne za szkolenie poinformowały, że dołożono wszelkich starań aby nie narazić podopiecznych na jakiekolwiek ryzyko. Tempo marszu nie było zbyt intensywne, każdy żołnierz miał do dyspozycji wodę mineralną i owoce, a postoje przewidziano tak, by młodzieńcy mogli się nawadniać. Trasa marszu prowadziła przez lasy, aby można było schronić się w cieniu. Wojskowi podkreślali także, że gdy młodzieniec źle się poczuł, przełożeni nie zwlekali z podjęciem wobec niego kroków ratunkowych - otrzymał natychmiastową i najlepszą opiekę. 

Mimo to, wysiłek dla młodego mężczyzny okazał się zbyt duży. Początkowe podejrzewano, że przyczyną śmierci była infekcja bakteryjna organizmu, jednak sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci było przegrzanie organizmu, które doprowadziło do zatrzymania akcji serca. Jest to o tyle zaskakujące, że dziewiętnastolatek uchodził za osobę wysportowaną i silną. 

Zupełnie inną wersję wydarzeń przedstawił mediom ojciec jednego z przyjaciół zmarłego rekruta. Twierdził on, że podczas ćwiczeń dzień wcześniej „ponad 20 mężczyzn” straciło przytomność, a rekrutów „straszono i męczono” od dnia ich przybycia do wojska. 

Prokuratura w Kremsie wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.

źródło: swiato-poglad.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer

Wroga grabież: Polska albo odzyska, co jej się należy od Niemiec, albo już zawsze będzie biedniejsza od Berlina.
W dziale historia o twarzach warszawskiej Syreny: „Maj, rok 1937. Na I Ogólnopolskim Salonie Rzeźby w Warszawie Ludwika Kraskowska-Nitschowa przedstawia projekt pomnika „Syrena – godło Warszawy”
W dziale związek o założeniu organizacji zakładowej w Mokate:
Od niedawna w spółce tej działa Solidarność. Mokate i Solidarność – co wyniknie z takiego związku? 
a także o górniczym krwiodawstwie:

„Krew, składniki krwi i produkty krwiopochodne należą do najczęściej stosowanych środków leczniczych. Choć od wielu lat trwają zaawansowane badania nad pozyskaniem sztucznej krwi, jej produkcja jest jeszcze w powijakach. Dlatego tak ważne jest honorowe dawstwo” - pisze Dariusz Piechowicz

Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 32/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Tysol.pl Wideoczat z por.Arturem Wosztylem
Blogi
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Grzybica ucha
Czy żyjąc we współczesnym świecie umiemy jeszcze egzystować bez telefonu, tabletu lub komputera? Sam jako namiętny twitterowicz łapię się na tym, że trudno jest mi przeżyć kilka dni bez otwarcia aplikacji z "ćwierkającym niebieskim ptaszkiem".
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Bazgranie na Fladze Narodowej
Radość z kibicowania naszym sportowcom jest powszechna. Cieszymy się, gdy Polka lub Polak wygrywa. Śpiewamy hymn narodowy i wysoko powiewamy narodowymi flagami. Ale czy zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze symbole narodowe trzeba chronić i dbać o ich wygląd.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Co powiedział generał Chocha pułkownikowi Kuklińskiemu?
- Skoro nie można się dogadać z „naszymi”, to może trzeba zacząć rozmawiać z „tamtymi”.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.