loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Obchody 80. rocznicy rozpoczęcia tzw. Operacji Polskiej
Opublikowano dnia 11.08.2017 15:27
11 sierpnia 1937 roku za zgodą Józefa Stalina, szef NKWD Nikołaj Jeżow uruchomił falę represji prowadzącą do ludobójstwa. Życie straciły dziesiątki tysięcy Polaków, zamieszkujących teren ówczesnego Związku Sowieckiego.

Grzegorz Jakubowski/KPRP - prezydent.pl

Minister Halina Szymańska, w imieniu Prezydenta RP, uczestniczyła w obchodach upamiętniających Polaków zamordowanych w ramach tzw. Operacji Polskiej z lat 1937-1938. W piątek przypada 80. rocznica rozpoczęcia przez NKWD akcji wymierzonej w Polaków zamieszkujących na terenie ówczesnego Związku Sowieckiego.

W piątek przy warszawskim pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie odbyła się uroczystość upamiętniająca Polaków zamordowanych i represjonowanych na terytorium Związku Sowieckiego w ramach tzw. Operacji Polskiej. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wystosował list do organizatorów i uczestników uroczystości, który został odczytany przez Szefową Kancelarii Prezydenta RP Halinę Szymańską. 

Minister Szymańska złożyła też przy pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie wieniec w imieniu Głowy Państwa. 


źródło: prezydent.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Szoah biznes
W ostatnich miesiącach temat ludobójstwa niemieckiego z okresu II wojny światowej powrócił na pierwsze strony gazet. Ku zaskoczeniu Polaków oskarżenia o udział w mordowaniu Żydów sformułowali przedstawiciele państwa Izrael. Polacy są cierpliwi, ale są jakieś granice bezczelności. Panie i panowie z Izraela właśnie przekroczyli tę granicę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Znika pomnik generała, "który się kulom nie kłaniał"
Świerczewski był aktywnym działaczem komunistycznym, który walczył przeciwko Polsce w 1920 roku jako oficer Armii Czerwonej.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Jeśli kłamstwu dać godzinę przewagi, to prawda już go nigdy nie dogoni
Gdzieś przeczytałem (mniejsza o to gdzie), że przegrywamy, a właściwie już przegraliśmy z kretesem "bitwę o prawdę historyczną" w sieci. Na podstawie jakichś tam kryteriów i statystyk ktoś doszedł do takich właśnie bardzo ponurych i masochistycznych wniosków. 
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.