loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Sławomir Nowak dostał gigantyczną podwyżkę na Ukrainie. Powiększono mu pensję o 900%
Opublikowano dnia 11.08.2017 17:39
Jak donosi dziennik "Fakt", podwyżka dla Nowaka wyszła na jaw po opublikowaniu przez dziennikarza Siergieja Malnewa pisma ukraińskiego ministra infrastruktury Wołodymyra Omelana. 

Sławomir Nowak, screen YT
Do tej pory pensja byłego ministra w rządzie Donalda Tuska wynosiła ok. 1800 zł. Okazało się jednak, że od 3 marca oprócz podstawowej pensji Nowak otrzymuje dodatek roboczy, zasiłek specjalny i bonus. Każdy z nich wynosi około 300% pensji. Wynika stąd, że rzeczywista pensja Sławomira Nowaka wynosi około 18 tysięcy zł miesięcznie, czyli niemal tyle, ile zarabia prezydent w Polsce. Jest to niewątpliwie pokaźna suma w naszym kraju, a warto dodać, że na Ukrainie płaca minimalna wynosi w przeliczeniu ok. 430 zł. 

Sprawa jest o tyle ciekawa, że ukraińskie media jeszcze niedawno domagały się dymisji Nowaka. W marcu informowano, że na Ukrainie nie są zadowoleni z jego pracy. Byłego ministra oskarżano o to, że więcej czasu niż na Ukrainie spędza w Polsce. 

źródło: fakt.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer

Wroga grabież: Polska albo odzyska, co jej się należy od Niemiec, albo już zawsze będzie biedniejsza od Berlina.
W dziale historia o twarzach warszawskiej Syreny: „Maj, rok 1937. Na I Ogólnopolskim Salonie Rzeźby w Warszawie Ludwika Kraskowska-Nitschowa przedstawia projekt pomnika „Syrena – godło Warszawy”
W dziale związek o założeniu organizacji zakładowej w Mokate:
Od niedawna w spółce tej działa Solidarność. Mokate i Solidarność – co wyniknie z takiego związku? 
a także o górniczym krwiodawstwie:

„Krew, składniki krwi i produkty krwiopochodne należą do najczęściej stosowanych środków leczniczych. Choć od wielu lat trwają zaawansowane badania nad pozyskaniem sztucznej krwi, jej produkcja jest jeszcze w powijakach. Dlatego tak ważne jest honorowe dawstwo” - pisze Dariusz Piechowicz

Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 32/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Prof. Szwagrzyk Człowikiem Roku 2016 Tygodnika Solidarność
Blogi
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Grzybica ucha
Czy żyjąc we współczesnym świecie umiemy jeszcze egzystować bez telefonu, tabletu lub komputera? Sam jako namiętny twitterowicz łapię się na tym, że trudno jest mi przeżyć kilka dni bez otwarcia aplikacji z "ćwierkającym niebieskim ptaszkiem".
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Bazgranie na Fladze Narodowej
Radość z kibicowania naszym sportowcom jest powszechna. Cieszymy się, gdy Polka lub Polak wygrywa. Śpiewamy hymn narodowy i wysoko powiewamy narodowymi flagami. Ale czy zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze symbole narodowe trzeba chronić i dbać o ich wygląd.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Co powiedział generał Chocha pułkownikowi Kuklińskiemu?
- Skoro nie można się dogadać z „naszymi”, to może trzeba zacząć rozmawiać z „tamtymi”.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.