loading
Proszę czekać...
Sławomir Nowak dostał gigantyczną podwyżkę na Ukrainie. Powiększono mu pensję o 900%
Opublikowano dnia 11.08.2017 17:39
Jak donosi dziennik "Fakt", podwyżka dla Nowaka wyszła na jaw po opublikowaniu przez dziennikarza Siergieja Malnewa pisma ukraińskiego ministra infrastruktury Wołodymyra Omelana. 

Sławomir Nowak, screen YT
Do tej pory pensja byłego ministra w rządzie Donalda Tuska wynosiła ok. 1800 zł. Okazało się jednak, że od 3 marca oprócz podstawowej pensji Nowak otrzymuje dodatek roboczy, zasiłek specjalny i bonus. Każdy z nich wynosi około 300% pensji. Wynika stąd, że rzeczywista pensja Sławomira Nowaka wynosi około 18 tysięcy zł miesięcznie, czyli niemal tyle, ile zarabia prezydent w Polsce. Jest to niewątpliwie pokaźna suma w naszym kraju, a warto dodać, że na Ukrainie płaca minimalna wynosi w przeliczeniu ok. 430 zł. 

Sprawa jest o tyle ciekawa, że ukraińskie media jeszcze niedawno domagały się dymisji Nowaka. W marcu informowano, że na Ukrainie nie są zadowoleni z jego pracy. Byłego ministra oskarżano o to, że więcej czasu niż na Ukrainie spędza w Polsce. 

źródło: fakt.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Akcja ratunkowa akwarystów pod M-3
Kiedy zaczęła się panika, mało kto przypominał sobie buńczuczne zapowiedzi. Do tych osób należał oczywiście tata Łukaszka. Lutowego popołudnia siedział spokojnie w kuchni i spokojnie popijając herbatę obserwował miotające się po mieszkaniu mamę i babcię Łukaszka.
avatar
Grzegorz Gołębiewski
(grzechg)

Grzegorz Gołębiewski: Porażka inicjatorów "antysemickiej fali" w Polsce
Jest oczywiście czuły punkt w polskiej tożsamości dotyczący II wojny światowej. To jest nasza powszechna jeszcze świadomość, że walczyliśmy od samego początku z Niemcami, że mieliśmy Armię Krajową, że pomagaliśmy Żydom pod groźbą kary śmierci. Tej świadomości nie mają ani Zachód, ani USA, ani światowa opinia publiczna.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Sendlerowa na cenzurowanym
Po kończących się właśnie feriach zimowych, sprawa patrona dla Zespołu Szkół w Izdebniku z pewnością powróci.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.