loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Sławomir Nowak dostał gigantyczną podwyżkę na Ukrainie. Powiększono mu pensję o 900%
Opublikowano dnia 11.08.2017 17:39
Jak donosi dziennik "Fakt", podwyżka dla Nowaka wyszła na jaw po opublikowaniu przez dziennikarza Siergieja Malnewa pisma ukraińskiego ministra infrastruktury Wołodymyra Omelana. 

Sławomir Nowak, screen YT
Do tej pory pensja byłego ministra w rządzie Donalda Tuska wynosiła ok. 1800 zł. Okazało się jednak, że od 3 marca oprócz podstawowej pensji Nowak otrzymuje dodatek roboczy, zasiłek specjalny i bonus. Każdy z nich wynosi około 300% pensji. Wynika stąd, że rzeczywista pensja Sławomira Nowaka wynosi około 18 tysięcy zł miesięcznie, czyli niemal tyle, ile zarabia prezydent w Polsce. Jest to niewątpliwie pokaźna suma w naszym kraju, a warto dodać, że na Ukrainie płaca minimalna wynosi w przeliczeniu ok. 430 zł. 

Sprawa jest o tyle ciekawa, że ukraińskie media jeszcze niedawno domagały się dymisji Nowaka. W marcu informowano, że na Ukrainie nie są zadowoleni z jego pracy. Byłego ministra oskarżano o to, że więcej czasu niż na Ukrainie spędza w Polsce. 

źródło: fakt.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Normalność kontra totalny odlot
Ostatnie 2,5 roku rządów PiS w znacznym stopniu przywróciło wreszcie w Polsce normalność, choć jest jeszcze nad czym popracować, po blisko 30 latach zaniedbań. Obudziło jednak totalne wariactwo polityczne i niesłychaną frustrację ze strony przegranej opozycji - coraz bardziej antypolskiej i antypaństwowej. Przypomniało w ich wydaniu takie stare demony jak: liberum veto, zdrada i zaprzaństwo, powszechne wręcz kłamstwo stosowane w debacie politycznej. Wzmogły one jeszcze szaleństwa szkodników polskiego interesu narodowego, zaktywizowało tzw. V-kolumnę, wszelkich wrogów polskości, patriotyzmu, tradycji, a nawet zdrowego rozsądku.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Uprzejma motornicza i nieczuli pasażerowie
Ta historia, którą pochwaliło się na Facebooku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie ma dwa oblicza: radosne i smutne.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Nigdy po roku 1989 nie było tak dużej pomocy dla rodzin wychowujących dzieci
Już ponad 2 lata realizowany jest program Rodzina 500 plus, rusza właśnie program wyprawki szkolnej dla wszystkich uczących się dzieci w wysokości 300 zł wypłacanej corocznie przed rozpoczęciem roku szkolnego, realizowane jest także finansowanie darmowych podręczników w szkołach podstawowych i w ostatniej już klasie gimnazjum, co oznacza, że wsparcie państwa dla rodzin wychowujących dzieci jest obecnie najwyższe w naszej najnowszej historii po roku 1989.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.