loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Młoda Polka oddała swoje życie, aby urodzić syna. Historia Ewy Przybyło
Opublikowano dnia 11.08.2017 18:11
Poruszająca historia z małopolskich Dominikowic. 25-letnia Ewa Przybyło oddała życie za swe dziecko. Była chora na raka, ale zrezygnowała z radioterapii. Wszystko po to, aby mógł się urodzić jej synek.

Ewa Przybyło, facebook
Rdzeniaka (raka mózgu) IV stopnia wykryto u niej w grudniu 2016 roku. Jedyną skuteczną terapią mogła być w tej sytuacji radioterapia głowy i kręgosłupa, jednak nie ulegało wątpliwości, że takich zabiegów nie przeżyje 16-tygodniowy synek, którego nosiła pod sercem. Kobieta postanowiła zaczekać z leczeniem aby móc urodzić syna. Przyszedł on na świat 24 kwietnia. Niecałe trzy i pół miesiąca później Ewa Przybyło zmarła.
 

Teraz zaczęłam protonoterapię, jest ciężko, ale muszę walczyć dla rodziny. Jak pomyślę, że będę długo chora to się załamuję, ale jak pomyślę o spacerze po łące z synem i mężem to od razu jest mi lepiej


- pisała Ewa na Facebooku. Niestety był to jej ostatni wpis. Wygrała życie syna, ale sama zapłaciła za to najwyższą cenę. Zmarła 8 sierpnia. 

 

źródło: gosc.pl, facebook
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Balli
Marzec

Balli Marzec: Prezent Pana Hilarego
Dzisiaj zadzwonił do mnie mój stary znajomy – to repatriant z Kazachstanu, który przyjechał do Polski w pierwszych latach „pieriestrojki”
avatar
Waldemar
Biniecki

Zablokujmy wspólnie amerykańskie ustawy S. 447 i HR 1226. Czas na działanie.
„Obrona Polski jest dzisiaj naszym najświętszym i najważniejszym obowiązkiem.” Karol Rozmarek pierwszy prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej.
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Tata
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.