loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Sąd umorzył sprawę wobec sędziego, który porównał Kaczyńskiego do Hitlera
Opublikowano dnia 12.08.2017 15:33
Sąd dyscyplinarny umorzył postępowanie wobec sędziego Cezarego Skwary, który porównał Jarosława Kaczyńskiego do Adolfa Hitlera. Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa sąd apelacyjny w Lublinie powołał się na „znikomą społeczną szkodliwość”.

pixabay.com
Od wyroku sądu dyscyplinarnego pierwszej instancji można odwołać się do Sądu Najwyższego. Takie prawo posiada np. minister sprawiedliwości, obwiniony sędzia czy sędziowski rzecznik dyscyplinarny.

Sąd apelacyjny w swoim uzasadnieniu napisał- „Czyn obwinionego, jakkolwiek zasługujący na całkowitą dezaprobatę i w swej wymowie naganny (…), charakteryzuje się znikomym stopniem społecznej szkodliwości”.

Przypomnijmy, że początek całej sprawy ma swoje korzenie we wrześniu ubiegłego roku, kiedy poseł PiS Marek Suski powiedział, iż Jarosław Kaczyński nie ożenił się, „bo służył Polsce i nie chciał unieszczęśliwiać jakiejś kobiety, którą by pozostawiał służąc Polsce”. Sędzia Cezary Skwara z Sądu Okręgowego w Warszawie, na Twitterze warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Iustitia nie odmówił sobie skomentowania tej wypowiedzi. Zamieścił post o treści- „Niczym Fuehrer. Też wszystko poświęcił dla narodu. Ein Volk, ein Reich, ein Fuehrer. To nawet nie jest już zabawne”.

Wpis wzbudził ogromne oburzenie i został usunięty. Skwara zrezygnował z funkcji członka zarządu warszawskiego oddziału Iustitii. Wydał również oświadczenie, w którym tłumaczył iż zamieszczony na portalu społecznościowym post stanowił jedynie komentarz do wypowiedzi polityka partii, a nie ocena prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Kolegium Sądu Okręgowego w Warszawie zwróciło się wówczas do sędziowskiego rzecznika dyscyplinarnego o podjęcie czynności w stosunku do sędziego. Wniosek wypłynął do sądu w marcu br., a był motywowany zachowaniem, które przyniosło ujmę godności sędziego i naruszyło powagę tego stanowiska.
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer

Wroga grabież: Polska albo odzyska, co jej się należy od Niemiec, albo już zawsze będzie biedniejsza od Berlina.
W dziale historia o twarzach warszawskiej Syreny: „Maj, rok 1937. Na I Ogólnopolskim Salonie Rzeźby w Warszawie Ludwika Kraskowska-Nitschowa przedstawia projekt pomnika „Syrena – godło Warszawy”
W dziale związek o założeniu organizacji zakładowej w Mokate:
Od niedawna w spółce tej działa Solidarność. Mokate i Solidarność – co wyniknie z takiego związku? 
a także o górniczym krwiodawstwie:

„Krew, składniki krwi i produkty krwiopochodne należą do najczęściej stosowanych środków leczniczych. Choć od wielu lat trwają zaawansowane badania nad pozyskaniem sztucznej krwi, jej produkcja jest jeszcze w powijakach. Dlatego tak ważne jest honorowe dawstwo” - pisze Dariusz Piechowicz

Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 32/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Tysol.pl Piotr Zarzycki: 17 września Sowieci użyli przeciwko Polsce więcej czołgów niż Niemcy
Blogi
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Grzybica ucha
Czy żyjąc we współczesnym świecie umiemy jeszcze egzystować bez telefonu, tabletu lub komputera? Sam jako namiętny twitterowicz łapię się na tym, że trudno jest mi przeżyć kilka dni bez otwarcia aplikacji z "ćwierkającym niebieskim ptaszkiem".
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Bazgranie na Fladze Narodowej
Radość z kibicowania naszym sportowcom jest powszechna. Cieszymy się, gdy Polka lub Polak wygrywa. Śpiewamy hymn narodowy i wysoko powiewamy narodowymi flagami. Ale czy zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze symbole narodowe trzeba chronić i dbać o ich wygląd.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Co powiedział generał Chocha pułkownikowi Kuklińskiemu?
- Skoro nie można się dogadać z „naszymi”, to może trzeba zacząć rozmawiać z „tamtymi”.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.