loading
Proszę czekać...
W Kurdystanie data referendum, mimo prośby USA pozostaje bez zmian
Opublikowano dnia 12.08.2017 16:48
Władze kurdyjskiej mniejszości w Iraku chcą przeprowadzić referendum w sprawie niepodległości Kurdystanu. Głosowanie odbędzie się 25 września.

pixabay.com
Stany Zjednoczone zwróciły się do autonomii z prośbą o przełożenie referendum argumentując taką decyzję koniecznością realizacji ważniejszych celów, jakim przykładowo jest walka z Państwem Islamskim. Kurdowie są jednym z najważniejszych sojuszników USA w wojnie z islamskimi radykałami. Mimo prośby Białego Domu, Hoshyar Zebrai jeden z doradców prezydenta autonomii Masuda Barzaniego ogłosił, że data głosowania referendum pozostaje bez zmian.
Oprócz Stanów Zjednoczonych swój sprzeciw wobec organizacji głosowania wyraziły także władze Iraku, Turcji i Iranu.
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Akcja ratunkowa akwarystów pod M-3
Kiedy zaczęła się panika, mało kto przypominał sobie buńczuczne zapowiedzi. Do tych osób należał oczywiście tata Łukaszka. Lutowego popołudnia siedział spokojnie w kuchni i spokojnie popijając herbatę obserwował miotające się po mieszkaniu mamę i babcię Łukaszka.
avatar
Grzegorz Gołębiewski
(grzechg)

Grzegorz Gołębiewski: Porażka inicjatorów "antysemickiej fali" w Polsce
Jest oczywiście czuły punkt w polskiej tożsamości dotyczący II wojny światowej. To jest nasza powszechna jeszcze świadomość, że walczyliśmy od samego początku z Niemcami, że mieliśmy Armię Krajową, że pomagaliśmy Żydom pod groźbą kary śmierci. Tej świadomości nie mają ani Zachód, ani USA, ani światowa opinia publiczna.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Sendlerowa na cenzurowanym
Po kończących się właśnie feriach zimowych, sprawa patrona dla Zespołu Szkół w Izdebniku z pewnością powróci.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.