loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
W Kurdystanie data referendum, mimo prośby USA pozostaje bez zmian
Opublikowano dnia 12.08.2017 16:48
Władze kurdyjskiej mniejszości w Iraku chcą przeprowadzić referendum w sprawie niepodległości Kurdystanu. Głosowanie odbędzie się 25 września.

pixabay.com
Stany Zjednoczone zwróciły się do autonomii z prośbą o przełożenie referendum argumentując taką decyzję koniecznością realizacji ważniejszych celów, jakim przykładowo jest walka z Państwem Islamskim. Kurdowie są jednym z najważniejszych sojuszników USA w wojnie z islamskimi radykałami. Mimo prośby Białego Domu, Hoshyar Zebrai jeden z doradców prezydenta autonomii Masuda Barzaniego ogłosił, że data głosowania referendum pozostaje bez zmian.
Oprócz Stanów Zjednoczonych swój sprzeciw wobec organizacji głosowania wyraziły także władze Iraku, Turcji i Iranu.
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Normalność kontra totalny odlot
Ostatnie 2,5 roku rządów PiS w znacznym stopniu przywróciło wreszcie w Polsce normalność, choć jest jeszcze nad czym popracować, po blisko 30 latach zaniedbań. Obudziło jednak totalne wariactwo polityczne i niesłychaną frustrację ze strony przegranej opozycji - coraz bardziej antypolskiej i antypaństwowej. Przypomniało w ich wydaniu takie stare demony jak: liberum veto, zdrada i zaprzaństwo, powszechne wręcz kłamstwo stosowane w debacie politycznej. Wzmogły one jeszcze szaleństwa szkodników polskiego interesu narodowego, zaktywizowało tzw. V-kolumnę, wszelkich wrogów polskości, patriotyzmu, tradycji, a nawet zdrowego rozsądku.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Uprzejma motornicza i nieczuli pasażerowie
Ta historia, którą pochwaliło się na Facebooku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie ma dwa oblicza: radosne i smutne.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Nigdy po roku 1989 nie było tak dużej pomocy dla rodzin wychowujących dzieci
Już ponad 2 lata realizowany jest program Rodzina 500 plus, rusza właśnie program wyprawki szkolnej dla wszystkich uczących się dzieci w wysokości 300 zł wypłacanej corocznie przed rozpoczęciem roku szkolnego, realizowane jest także finansowanie darmowych podręczników w szkołach podstawowych i w ostatniej już klasie gimnazjum, co oznacza, że wsparcie państwa dla rodzin wychowujących dzieci jest obecnie najwyższe w naszej najnowszej historii po roku 1989.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.