loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
W Kurdystanie data referendum, mimo prośby USA pozostaje bez zmian
Opublikowano dnia 12.08.2017 16:48
Władze kurdyjskiej mniejszości w Iraku chcą przeprowadzić referendum w sprawie niepodległości Kurdystanu. Głosowanie odbędzie się 25 września.

pixabay.com
Stany Zjednoczone zwróciły się do autonomii z prośbą o przełożenie referendum argumentując taką decyzję koniecznością realizacji ważniejszych celów, jakim przykładowo jest walka z Państwem Islamskim. Kurdowie są jednym z najważniejszych sojuszników USA w wojnie z islamskimi radykałami. Mimo prośby Białego Domu, Hoshyar Zebrai jeden z doradców prezydenta autonomii Masuda Barzaniego ogłosił, że data głosowania referendum pozostaje bez zmian.
Oprócz Stanów Zjednoczonych swój sprzeciw wobec organizacji głosowania wyraziły także władze Iraku, Turcji i Iranu.
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl
Blogi
avatar
Andrzej
Fajda

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Andrzeja Fajdy: "...każdy demonstrować może..."
...trochę lepiej lub trochę gorzej...
avatar
Przemysław
Jarasz

Jarasz: senator Misiołek opuścił PO, bo po skrytykowaniu Budki stracił na Śląsku partyjne wpływy?
Znacznie szerszy kontekst – niż mogłoby się to wydawać – ma wczorajsza decyzja śląskiego senatora Andrzeja Misiołka o wystąpieniu ze struktur Platformy Obywatelskiej. Mógł to być raczej ruch wyprzedzający ze strony parlamentarzysty po tym, jak zaczął być w ostatnich tygodniach marginalizowany w strukturach śląskiej PO. Jak ustaliliśmy, najpierw pod koniec listopada Misiołek pożegnał się z piastowanym przez lata fotelem szefa zabrzańskiego koła partii. Zaś w miniony poniedziałek nie tylko nie mógł ubiegać się o stanowisko szefa władz regionalnych PO, do którego aspirował, ale nawet nie wszedł do zarządu regionalnego, w którym dotąd zasiadał. Zresztą czując pismo nosem, w ogóle nie pojawił się w Katowicach na wyborach. Tajemnicą poliszynela jest, iż taka utrata wpływów to „zapłata” za publiczne i wręcz pisemne skrytykowanie pochodzącego z Zabrza wiceszeprzewodniczącego władz krajowych PO – Borysa Budki za jego nieszczęsny wywiad dla niemieckiej prasy.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Krakowski Europejczyk (pożegnanie dyrektora MCK)
To właśnie On wprowadzał podwawelski gród na europejskie salony.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.