loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[Konstytucja dla obywateli] Marszałek Karczewski: W senacie mogłoby się znaleźć miejsce dla Polonii
Opublikowano dnia 01.09.2017 23:29
- olonia i Polacy mieszkający zagranicą to szesnaście do dwudziestu milionów Polaków, osób które mają inne obywatelstwo, ale czują się Polakami i oni sami zabiegają o to, sami chcą decydować również o tym co dzieje się w Polsce - mówił Marszałek Senatu Stanisław Karczewski w wywiadzie dla Tysol.pl i Tygodnika Solidarność podczas Konferencji "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit"

screen YouTube


Maciej Chudkiewicz: Panie marszałku, podczas swojego wystąpienia otwierającego Konferencję [Konstytucja dla obywateli, nie dla elit - przyp. red.] wspomniał pan między innymi, że w senacie mogłoby się znaleźć miejsce między innymi dla przedstawicieli Polonii. Czy mógłby pan to rozwinąć?

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski:
Polonia i Polacy mieszkający zagranicą to szesnaście do dwudziestu milionów Polaków, osób które mają inne obywatelstwo, ale czują się Polakami i oni sami zabiegają o to, sami chcą decydować również o tym co dzieje się w Polsce. Bardzo dużo spotykam się z Polonią, właściwie prawie codziennie mam spotkanie dotyczące Polonii i przedstawiciele Polonii niezwykle zainteresowani są tym co dzieje się w Polsce, chcą mieć wpływ na to dzieje się w Polsce, a również chcą tu przyjeżdżać albo na emeryturę, albo się uczyć. Więc naszym zadaniem, nie tylko senatu, ale pana prezydenta, pani premier, całego rządu, nas wszystkich, jest to aby tę więź z Polonią wzmacniać i podtrzymywać. Ich obecność w senacie była i dla nich i dla nas bardzo istotna, bardzo ważna
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Graf
Zero

[Grafzero vlog literacki]: "Psalm jedwabny" Tadeusz Nowak | Jeden wiersz
O czym pisał Tadeusz Nowak?
avatar
Kazimierz
Paczesny

Kazimierz Paczesny: Krym złączony z Rosją
Kilka dni temu Rosja połączyła się z Krymem mostem drogowym, omijając stałym połączeniem teren Ukrainy oraz płacąc A. Rotenbergowi za jego budowę blisko 4 miliardy dolarów amerykańskich.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Okazuje się, że dla Izraela jesteśmy czymś w rodzaju wzorca do naśladowania...
Przy wszystkich niemiłych - mówiąc delikatnie - gestach, jakie nas ostatnio spotkały ze strony Izraela, to jednak okazuje się, że dla tego państwa jesteśmy czymś w rodzaju wzorca do naśladowania.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.