loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[Konstytucja dla obywateli] Marszałek Karczewski: W senacie mogłoby się znaleźć miejsce dla Polonii
Opublikowano dnia 01.09.2017 23:29
- olonia i Polacy mieszkający zagranicą to szesnaście do dwudziestu milionów Polaków, osób które mają inne obywatelstwo, ale czują się Polakami i oni sami zabiegają o to, sami chcą decydować również o tym co dzieje się w Polsce - mówił Marszałek Senatu Stanisław Karczewski w wywiadzie dla Tysol.pl i Tygodnika Solidarność podczas Konferencji "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit"

screen YouTube


Maciej Chudkiewicz: Panie marszałku, podczas swojego wystąpienia otwierającego Konferencję [Konstytucja dla obywateli, nie dla elit - przyp. red.] wspomniał pan między innymi, że w senacie mogłoby się znaleźć miejsce między innymi dla przedstawicieli Polonii. Czy mógłby pan to rozwinąć?

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski:
Polonia i Polacy mieszkający zagranicą to szesnaście do dwudziestu milionów Polaków, osób które mają inne obywatelstwo, ale czują się Polakami i oni sami zabiegają o to, sami chcą decydować również o tym co dzieje się w Polsce. Bardzo dużo spotykam się z Polonią, właściwie prawie codziennie mam spotkanie dotyczące Polonii i przedstawiciele Polonii niezwykle zainteresowani są tym co dzieje się w Polsce, chcą mieć wpływ na to dzieje się w Polsce, a również chcą tu przyjeżdżać albo na emeryturę, albo się uczyć. Więc naszym zadaniem, nie tylko senatu, ale pana prezydenta, pani premier, całego rządu, nas wszystkich, jest to aby tę więź z Polonią wzmacniać i podtrzymywać. Ich obecność w senacie była i dla nich i dla nas bardzo istotna, bardzo ważna
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Rabaty pełne Cybów
Jednym z ulubionych komentarzy zwolenników PiS, udzielających się w sieci w odniesieniu do przejawów czystej nienawiści pojawiających się w wypowiedziach zwolenników radykalnej opozycji jest ostrzeżenie przed wyhodowaniem kolejnego Cyby. Ja mam poważniejsze obawy. Wydaje mi się, że chodzi nie o hodowlę kolejnego Cyby a o cale rabaty Cybów. Rosnące, niestety, prawdopodobnie po obu stronach. Już nie sporu a pełnej zajadłości i pozbawionej zasad wojny.
avatar
Adam
Zyzman

Adam Zyzman: Powrót do "ery pary"
"Parowozjada" w Chabówce
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Pieracki zostanie pochowany w mauzoleum
Ponowny pochówek generała Bronisława Pierackiego odbędzie się 14 października na Starym Cmentarzu w Nowym Sączu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.