loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[Konstytucja dla obywateli] Marszałek Karczewski: W senacie mogłoby się znaleźć miejsce dla Polonii
Opublikowano dnia 01.09.2017 23:29
- olonia i Polacy mieszkający zagranicą to szesnaście do dwudziestu milionów Polaków, osób które mają inne obywatelstwo, ale czują się Polakami i oni sami zabiegają o to, sami chcą decydować również o tym co dzieje się w Polsce - mówił Marszałek Senatu Stanisław Karczewski w wywiadzie dla Tysol.pl i Tygodnika Solidarność podczas Konferencji "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit"

screen YouTube


Maciej Chudkiewicz: Panie marszałku, podczas swojego wystąpienia otwierającego Konferencję [Konstytucja dla obywateli, nie dla elit - przyp. red.] wspomniał pan między innymi, że w senacie mogłoby się znaleźć miejsce między innymi dla przedstawicieli Polonii. Czy mógłby pan to rozwinąć?

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski:
Polonia i Polacy mieszkający zagranicą to szesnaście do dwudziestu milionów Polaków, osób które mają inne obywatelstwo, ale czują się Polakami i oni sami zabiegają o to, sami chcą decydować również o tym co dzieje się w Polsce. Bardzo dużo spotykam się z Polonią, właściwie prawie codziennie mam spotkanie dotyczące Polonii i przedstawiciele Polonii niezwykle zainteresowani są tym co dzieje się w Polsce, chcą mieć wpływ na to dzieje się w Polsce, a również chcą tu przyjeżdżać albo na emeryturę, albo się uczyć. Więc naszym zadaniem, nie tylko senatu, ale pana prezydenta, pani premier, całego rządu, nas wszystkich, jest to aby tę więź z Polonią wzmacniać i podtrzymywać. Ich obecność w senacie była i dla nich i dla nas bardzo istotna, bardzo ważna
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Ilu uchodźców przyjął bp Pieronek?
"Ile też ośrodków charytatywnych powstało z jego inicjatywy w diecezji w Sosnowcu, której był sufraganem?"
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Postmodernizm – filozofia wyczerpania czy intelektualna moda?
„Wszystkie granice są przekraczalne,\nale istnienie granic jest nieprzekraczalne”\nB. Pascal
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Oligofagizm szarańczy czyli ósma plaga egipska
„Bóg pogroził ludowi, ale z wiarą praca rozbraja Jego gniewy i klęskę odwraca” – motto na jedynym w świecie pomniku szarańczy w Zwierzyńcu. Pomnik ma prosty kształt rzymskiego sarkofagu na którym wykuta jest data i nazwy okolicznych wsi, które dotknęła ta niszczycielska plaga.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.