loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Ile jeszcze potrwa batalia o wolne niedziele?
Opublikowano dnia 12.09.2017 19:00
W 1980 roku robotnicy z Gdańska, Szczecina czy Jastrzębia-Zdroju domagali się wolnych sobót. Nikomu wówczas nie przyszło do głowy, że 37 lat później toczyć się będzie batalia o prawo do wolnych niedziel.

KK Solidarność
Izabela Kozłowska

Obywatelski projekt ustawy ograniczającej handel w niedzielę od roku wciąż czeka aż w końcu na poważnie zajmą się nim parlamentarzyści. Z początku wszystko wyglądało dobrze. Przeciwko zakupom w niedziele wypowiadali się czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości – od prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego i premier Beaty Szydło po wicepremierów Mateusza Morawieckiego i Jarosława Gowina.
Dzisiaj politycy nabierają wody w usta. A przecież przed wyborami tak wiele w tej kwestii obiecywali….
Podczas obchodów 37. rocznicy podpisania Porozumień Jastrzębskich rządzącym wypomniał to przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda: – Już nie apeluję, ale żądam, aby ten projekt obywatelski, o którym mówiliście przed wyborami, wreszcie został zrealizowany – powiedział.

Tak, ale…

Słowami Piotr Dudy nie jest zaskoczona minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska:

– To jest inicjatywa Solidarności, która nie odstępuje od swoich oczekiwań zawartych w projekcie. My staramy się wprowadzić trochę rozsądniejsze rozwiązanie

– mówiła w jednym z wywiadów udzielonych podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju.Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Obywatelu, ratuj się sam
Z wielu opracowywanych przez ostatnie lata dokumentów wynika, że obrona cywilna działa w Polsce tylko na papierze. Miejsce w schronach znajdzie w razie potrzeby tylko 1,37 proc. Polaków. Co co możemy liczyć w sytuacji zagrożenia? Obrona cywilna to Temat Tygodnia 46 nr TS.

Przybyli, zobaczyli, nic nie zrozumieli
Pracodawcy w Polsce nie chcą układów branżowych, nie widzą potrzeby ich negocjowania, nie dostrzegają korzyści wynikających z istnienia PUZP. Co gorsza, nie tylko oni tych korzyści nie widzą lub nie znają – gdyż problem dotyczy również polskich ministrów. Mirosław Miara

Wirtualny świat, rzeczywista wojna
W XXI w. do pokonania przeciwnika wcale nie potrzeba wielkich armii, nowoczesnych czołgów lub samolotów. Wojnę można wygrać, operując klawiaturą i myszką komputerową w komfortowym biurze. Łukasz Piotrowski
Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 46/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Prof. Szwagrzyk Człowikiem Roku 2016 Tygodnika Solidarność
Blogi
avatar
Marcin
Kacprzak

Marcin Kacprzak: Murem za Beatą
Gdy tylko Prawo i Sprawiedliwość zdobyło władzę, to niemal od pierwszego dnia ich rządów najbardziej bałem się wielce prawdopodobnego momentu, w którym ktoś z tego obozu, nie mając nic ciekawszego do roboty, złapie za młotek i przychrzani sobie nim prosto w duży palec u stopy. Udawało się uniknąć tego scenariusza, lepiej lub gorzej, równo dwa lata. Młotek jednak wisi wciąż na ścianie i widzę, że pokusa by go użyć jest w PiS-ie bardzo, bardzo wysoka.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Polska nie wykupi Zułowa
Wypowiedź wicepremiera kładzie chyba kres nadziejom litewskich Polaków.
avatar
Przemysław
Jarasz

[Ujawniamy] Poznaj Poznań... Jak samorządowe fundusze trafiały do Agory/AMS
Z kasy miast zarządzanych przez liberalnych polityków płyną szerokim - przynajmniej z punktu widzenia przeciętnego człowieka - strumieniem fundusze przeznaczone na akcje reklamowe (i inne) w liberalnych mediach. Odkryliśmy, że przez ostatnie 2-3 lata, grupa Agora S.A./AMS S.A. w Poznaniu zarządzanym przez - związanego z Platformą Obywatelską - prezydenta Jacka Jaśkowiaka otrzymała zlecenia na ponad 1,07 miliona złotych!
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.