loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Ile jeszcze potrwa batalia o wolne niedziele?
Opublikowano dnia 12.09.2017 19:00
W 1980 roku robotnicy z Gdańska, Szczecina czy Jastrzębia-Zdroju domagali się wolnych sobót. Nikomu wówczas nie przyszło do głowy, że 37 lat później toczyć się będzie batalia o prawo do wolnych niedziel.

KK Solidarność
Izabela Kozłowska

Obywatelski projekt ustawy ograniczającej handel w niedzielę od roku wciąż czeka aż w końcu na poważnie zajmą się nim parlamentarzyści. Z początku wszystko wyglądało dobrze. Przeciwko zakupom w niedziele wypowiadali się czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości – od prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego i premier Beaty Szydło po wicepremierów Mateusza Morawieckiego i Jarosława Gowina.
Dzisiaj politycy nabierają wody w usta. A przecież przed wyborami tak wiele w tej kwestii obiecywali….
Podczas obchodów 37. rocznicy podpisania Porozumień Jastrzębskich rządzącym wypomniał to przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda: – Już nie apeluję, ale żądam, aby ten projekt obywatelski, o którym mówiliście przed wyborami, wreszcie został zrealizowany – powiedział.

Tak, ale…

Słowami Piotr Dudy nie jest zaskoczona minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska:

– To jest inicjatywa Solidarności, która nie odstępuje od swoich oczekiwań zawartych w projekcie. My staramy się wprowadzić trochę rozsądniejsze rozwiązanie

– mówiła w jednym z wywiadów udzielonych podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju.Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer

Wy-delegowani, czyli pracownik kontra rząd
Nowy prezydent Francji, ale również politycy z krajów Beneluksu, przystąpili do
próby zmiany unijnej dyrektywy o pracownikach delegowanych Konflikt wokół nich ma charakter zarówno międzynarodowy, jak i krajowy na linii rząd – związki zawodowe.
Legalny przekręt
Ujawniamy poważne luki prawne dotyczące oświadczeń majątkowych urzędników. Dochody osobiste można w nich sprytnie chować, a sam obowiązek złożenia dokumentu nie obejmuje wszystkich kluczowych samorządowców.
Związki na pogodę i niepogodę
Istnieją międzynarodowe porównawcze badania, w tym zlecane przez OECD, które wskazują, że kraje, w których działa system partycypacyjny, mają lepsze wyniki ekonomiczne. Elementem takiego systemu są związki zawodowe – mówi wybitny ekonomista, prof. Elżbieta Mączyńska w rozmowie z Andrzejem Berezowskim.

Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 38/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl odwiedza miasteczko namiotowe pod SN im. Miernika
Blogi
avatar
Przemysław
Jarasz

[Ujawniamy] Samorządowe pieniądze miasta Szczecin też trafiały do Agory/AMS i Fundacji "Stocznia"
Warszawa, Gdańsk, Kraków... po tych miastach, dziś pokazujemy kolejne przykłady na finansowanie liberalnych mediów oraz "zaufanych" fundacji przez samorządy zarządzane przez równie liberalnych polityków. Pora więc odwiedzić zarządzany przez prezydenta Piotra Krzystka Szczecin. I znowu widać jak na dłoni, że samorządowiec wywodzący się ze środowiska Platformy Obywatelskiej i będący jednym ze współzałożycieli komitetu wyborczego prezydenta Bronisława Komorowskiego, także ma wyjątkową słabość do mediów liberalnych.
avatar
Kazimierz
Paczesny

Kazimierz Paczesny: O bezpieczeństwie żywnościowym Polski i Narodowej Strategii Ochrony Pszczół
Albert Einstein miał powiedzieć: ,,jeśli zginą pszczoły ludziom zostaną cztery lata życia”. A pszczoły giną i już obserwujemy spadek plonów, przekładający się na wysokie ceny wiśni, czereśni czy malin.
avatar
Andrzej
Fajda

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Andrzeja Fajdy: Legendy powracają....
... czasem w nowych odsłonach...
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.