loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Ile jeszcze potrwa batalia o wolne niedziele?
Opublikowano dnia 12.09.2017 19:00
W 1980 roku robotnicy z Gdańska, Szczecina czy Jastrzębia-Zdroju domagali się wolnych sobót. Nikomu wówczas nie przyszło do głowy, że 37 lat później toczyć się będzie batalia o prawo do wolnych niedziel.

KK Solidarność
Izabela Kozłowska

Obywatelski projekt ustawy ograniczającej handel w niedzielę od roku wciąż czeka aż w końcu na poważnie zajmą się nim parlamentarzyści. Z początku wszystko wyglądało dobrze. Przeciwko zakupom w niedziele wypowiadali się czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości – od prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego i premier Beaty Szydło po wicepremierów Mateusza Morawieckiego i Jarosława Gowina.
Dzisiaj politycy nabierają wody w usta. A przecież przed wyborami tak wiele w tej kwestii obiecywali….
Podczas obchodów 37. rocznicy podpisania Porozumień Jastrzębskich rządzącym wypomniał to przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda: – Już nie apeluję, ale żądam, aby ten projekt obywatelski, o którym mówiliście przed wyborami, wreszcie został zrealizowany – powiedział.

Tak, ale…

Słowami Piotr Dudy nie jest zaskoczona minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska:

– To jest inicjatywa Solidarności, która nie odstępuje od swoich oczekiwań zawartych w projekcie. My staramy się wprowadzić trochę rozsądniejsze rozwiązanie

– mówiła w jednym z wywiadów udzielonych podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju.Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: 100-lecie odzyskania niepodległości także na Oleandrach?
Odzyskiwanie niepodległości było dłuższym procesem, nie jednorazowym fajerwerkiem. Kraków odegrał w tym procesie rolę niepoślednią.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Niemiecka prasa o amerykańskiej gospodarce za Trumpa. Skąd my to znamy?
Niemiecka gazeta przyznaje: "Wiadomości o rychłym upadku amerykańskiej gospodarki okazały się przedwczesne. Od 20 stycznia 2017 rządzi Donald Trump. Nie spowodowało to ruiny gospodarczej. Przeciwnie, gospodarka kwitnie". 
avatar
Adrian
Wachowiak

Wachowiak: Co Prezydent zrobił dla wyjaśnienia Smoleńska? Sakiewicz, Zybertowicz i TweetUp w Republice
Nie ustają emocje związane z rekonstrukcją rządu, a w szczególności związane z odwołaniem ministra ON Antoniego Macierewicza i roli prezydenta Andrzeja Dudy w tym procesie. Wczoraj w internecie znów lekko się zagotowało. Tym razem poszło o słowa Tomasza Sakiewicza, który stwierdził, że prezydent RP jest “beneficjentem” katastrofy smoleńskiej i że jako urzędująca głowa państwa nie zrobił nic dla jej wyjaśnienia.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.