loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Ile jeszcze potrwa batalia o wolne niedziele?
Opublikowano dnia 12.09.2017 19:00
W 1980 roku robotnicy z Gdańska, Szczecina czy Jastrzębia-Zdroju domagali się wolnych sobót. Nikomu wówczas nie przyszło do głowy, że 37 lat później toczyć się będzie batalia o prawo do wolnych niedziel.

KK Solidarność
Izabela Kozłowska

Obywatelski projekt ustawy ograniczającej handel w niedzielę od roku wciąż czeka aż w końcu na poważnie zajmą się nim parlamentarzyści. Z początku wszystko wyglądało dobrze. Przeciwko zakupom w niedziele wypowiadali się czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości – od prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego i premier Beaty Szydło po wicepremierów Mateusza Morawieckiego i Jarosława Gowina.
Dzisiaj politycy nabierają wody w usta. A przecież przed wyborami tak wiele w tej kwestii obiecywali….
Podczas obchodów 37. rocznicy podpisania Porozumień Jastrzębskich rządzącym wypomniał to przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda: – Już nie apeluję, ale żądam, aby ten projekt obywatelski, o którym mówiliście przed wyborami, wreszcie został zrealizowany – powiedział.

Tak, ale…

Słowami Piotr Dudy nie jest zaskoczona minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska:

– To jest inicjatywa Solidarności, która nie odstępuje od swoich oczekiwań zawartych w projekcie. My staramy się wprowadzić trochę rozsądniejsze rozwiązanie

– mówiła w jednym z wywiadów udzielonych podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju.Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Rosja i Zachód. Kto słabnie, kto rośnie?
W jakim stanie jest Rosja? Kwitnie, znajduje się w stagnacji, czy wręcz upada? Nie ma, co do tego zgody na świecie. Są tacy badacze, nawet bardzo znani i prominentni, jak np. Joseph Neye Jr. z Harvardu, autor i badacz kategorii soft i smart power, którzy uważają, że w XXI wieku nasz wschodni sąsiad znajduje się w zmierzchowym stadium swej potęgi, a może wręcz upada. Inni, wśród których znajdują się autorzy amerykańskiej strategii bezpieczeństwa narodowego wręcz odwrotnie, są zdania, że Rosja jest światową potęgą nr 2, która rzuca właśnie wyzwanie pozycji Stanów Zjednoczonych i w związku z tym Waszyngton winien odpowiednio zmodyfikować swoją politykę. Wreszcie nie brak i takich, jak Andrew Kuchins z Georgtown University, którzy uważają, że obydwa te poglądy są uprawnione, bo Rosja w niektórych obszarach się wzmacnia i jest silniejsza a w innych, odwrotnie, słabnie.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Prezydent harcerz zagapił się
Druhu Prezydencie, proszę więcej nie robić takich błędów!
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Siedzimy na schodach przeciwko rządom pięści
- Tu nie ma... nie... I tu też nie ma...\nTata Łukaszka szukał po całym mieszkaniu mamy Łukaszka. I jej nie było.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.