loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Oddział antyterrorystów z Lublina zatrzymał studenta Ahmeda S. Chciał kupić broń
Opublikowano dnia 12.09.2017 19:16
Ahmed S., to student medycyny na jednej z lubelskich uczelni, który próbował nielegalnie kupić broń palną. Funkcjonariuszom tłumaczył, że była mu potrzebna do popełnienia samobójstwa. Sąd nie dał wiary tym zapewnieniom i zadecydował o tymczasowym aresztowaniu studenta na trzy miesiące.

Pixabay.com/CC0

Do zatrzymania Ahmeda S. doszło w sobotę 9 września. Lubelscy policjanci ustalili, że w ostatnim czasie mężczyzna usiłował kupić broń. Podczas przesłuchania zatrzymany tłumaczył śledczym, że próbował kupić broń, bo chciał odebrać sobie życie. Z informacji, które nieoficjalnie uzyskały media wynika jednak, że nie chodziło mu o jedną sztukę broni.

Ahmed S. jest obywatelem Norwegii. Na uniwersytecie w Lublinie studiuje medycynę. Jak poinformował Renata Laszczka-Rusek, rzeczniczka prasowa lubelskiej policji, w zatrzymaniu brali udział antyterroryści oraz przewodnik z psem wyszkolonym do wykrywania materiałów wybuchowych. Ahmed S. nie stawiał oporu.


- W poniedziałek 11 września Ahmed S. usłyszał zarzut usiłowania nabycia broni palnej. Przyznał się do winy

- poinformowała Agnieszka Kępka, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Prokuratur nie zdradza, czy sprawdzane będą ewentualne powiązania Ahmeda S. z organizacjami terrorystycznymi.

/ Źródło: "Dziennik Wschodni"


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Rosja i Zachód. Kto słabnie, kto rośnie?
W jakim stanie jest Rosja? Kwitnie, znajduje się w stagnacji, czy wręcz upada? Nie ma, co do tego zgody na świecie. Są tacy badacze, nawet bardzo znani i prominentni, jak np. Joseph Neye Jr. z Harvardu, autor i badacz kategorii soft i smart power, którzy uważają, że w XXI wieku nasz wschodni sąsiad znajduje się w zmierzchowym stadium swej potęgi, a może wręcz upada. Inni, wśród których znajdują się autorzy amerykańskiej strategii bezpieczeństwa narodowego wręcz odwrotnie, są zdania, że Rosja jest światową potęgą nr 2, która rzuca właśnie wyzwanie pozycji Stanów Zjednoczonych i w związku z tym Waszyngton winien odpowiednio zmodyfikować swoją politykę. Wreszcie nie brak i takich, jak Andrew Kuchins z Georgtown University, którzy uważają, że obydwa te poglądy są uprawnione, bo Rosja w niektórych obszarach się wzmacnia i jest silniejsza a w innych, odwrotnie, słabnie.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Prezydent harcerz zagapił się
Druhu Prezydencie, proszę więcej nie robić takich błędów!
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Siedzimy na schodach przeciwko rządom pięści
- Tu nie ma... nie... I tu też nie ma...\nTata Łukaszka szukał po całym mieszkaniu mamy Łukaszka. I jej nie było.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.