loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Oddział antyterrorystów z Lublina zatrzymał studenta Ahmeda S. Chciał kupić broń
Opublikowano dnia 12.09.2017 19:16
Ahmed S., to student medycyny na jednej z lubelskich uczelni, który próbował nielegalnie kupić broń palną. Funkcjonariuszom tłumaczył, że była mu potrzebna do popełnienia samobójstwa. Sąd nie dał wiary tym zapewnieniom i zadecydował o tymczasowym aresztowaniu studenta na trzy miesiące.

Pixabay.com/CC0

Do zatrzymania Ahmeda S. doszło w sobotę 9 września. Lubelscy policjanci ustalili, że w ostatnim czasie mężczyzna usiłował kupić broń. Podczas przesłuchania zatrzymany tłumaczył śledczym, że próbował kupić broń, bo chciał odebrać sobie życie. Z informacji, które nieoficjalnie uzyskały media wynika jednak, że nie chodziło mu o jedną sztukę broni.

Ahmed S. jest obywatelem Norwegii. Na uniwersytecie w Lublinie studiuje medycynę. Jak poinformował Renata Laszczka-Rusek, rzeczniczka prasowa lubelskiej policji, w zatrzymaniu brali udział antyterroryści oraz przewodnik z psem wyszkolonym do wykrywania materiałów wybuchowych. Ahmed S. nie stawiał oporu.


- W poniedziałek 11 września Ahmed S. usłyszał zarzut usiłowania nabycia broni palnej. Przyznał się do winy

- poinformowała Agnieszka Kępka, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Prokuratur nie zdradza, czy sprawdzane będą ewentualne powiązania Ahmeda S. z organizacjami terrorystycznymi.

/ Źródło: "Dziennik Wschodni"


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Obywatelu, ratuj się sam
Z wielu opracowywanych przez ostatnie lata dokumentów wynika, że obrona cywilna działa w Polsce tylko na papierze. Miejsce w schronach znajdzie w razie potrzeby tylko 1,37 proc. Polaków. Co co możemy liczyć w sytuacji zagrożenia? Obrona cywilna to Temat Tygodnia 46 nr TS.

Przybyli, zobaczyli, nic nie zrozumieli
Pracodawcy w Polsce nie chcą układów branżowych, nie widzą potrzeby ich negocjowania, nie dostrzegają korzyści wynikających z istnienia PUZP. Co gorsza, nie tylko oni tych korzyści nie widzą lub nie znają – gdyż problem dotyczy również polskich ministrów. Mirosław Miara

Wirtualny świat, rzeczywista wojna
W XXI w. do pokonania przeciwnika wcale nie potrzeba wielkich armii, nowoczesnych czołgów lub samolotów. Wojnę można wygrać, operując klawiaturą i myszką komputerową w komfortowym biurze. Łukasz Piotrowski
Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 46/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl
Blogi
avatar
Marcin
Kacprzak

Marcin Kacprzak: Murem za Beatą
Gdy tylko Prawo i Sprawiedliwość zdobyło władzę, to niemal od pierwszego dnia ich rządów najbardziej bałem się wielce prawdopodobnego momentu, w którym ktoś z tego obozu, nie mając nic ciekawszego do roboty, złapie za młotek i przychrzani sobie nim prosto w duży palec u stopy. Udawało się uniknąć tego scenariusza, lepiej lub gorzej, równo dwa lata. Młotek jednak wisi wciąż na ścianie i widzę, że pokusa by go użyć jest w PiS-ie bardzo, bardzo wysoka.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Polska nie wykupi Zułowa
Wypowiedź wicepremiera kładzie chyba kres nadziejom litewskich Polaków.
avatar
Przemysław
Jarasz

[Ujawniamy] Poznaj Poznań... Jak samorządowe fundusze trafiały do Agory/AMS
Z kasy miast zarządzanych przez liberalnych polityków płyną szerokim - przynajmniej z punktu widzenia przeciętnego człowieka - strumieniem fundusze przeznaczone na akcje reklamowe (i inne) w liberalnych mediach. Odkryliśmy, że przez ostatnie 2-3 lata, grupa Agora S.A./AMS S.A. w Poznaniu zarządzanym przez - związanego z Platformą Obywatelską - prezydenta Jacka Jaśkowiaka otrzymała zlecenia na ponad 1,07 miliona złotych!
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.