loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Greg Zabrisky: Nowi "ONI"
Opublikowano dnia 12.09.2017 21:54
Oto wcielam się w rolę adwokata diabła i bronię Pawła Adamowicza. Wprawdzie nie śledziłem przesłuchania świadka na bieżąco, ale po zapoznaniu się z przekazami medialnymi śmiem twierdzić, że prezydent Gdańska Paweł Adamowicz mówi całkiem szczerze to, co mówi.

screen YouTube

A nawet więcej, mógł on nic nie wiedzieć o Amber Gold, albo bardzo niewiele, to znaczy jedynie tyle, że jakiś lukratywny biznes się kręci z korzyścią dla Gdańska, co zawsze trzeba wspierać. Więcej nie dociekał, ani nie mógł przypuszczać, że to jakiś trefny interes i lewizna. Nawet nad tym się nie zastanawiał.

Tak, nie mam najmniejszych wątpliwości - to jest patologia, której korzeni trzeba szukać w polskiej swojskiej odmianie liberalizmu, promowanego przez Balcerowicza i KLD Bieleckiego, którego korzenie bezpośrednio wywodzą się z ustaleń w Magdalence i przy Okrągłym Stole. Wszystkiemu winien jest właśnie ten, od zarania skażony, patologiczny układ. Ta zmowa-umowa, która nie ma niczego wspólnego z praworządnością i państwem prawa, jakim wg środowiska sędziowskiego miała być i ponoć była III RP, ale wyłącznie wirtualnie. W formie maskarady m.in. grona przebierańców w togach. To właśnie o tym stara się przypomnieć ostatnia kampania billboardowa PFN, która o dziwo wzbudziła takie emocje. Głównie wśród tych, którzy poczuli się zagrożeni oraz wśród rzeszy pretendentów, czyli tych co jeszcze się nie załapali, ale bardzo by chcieli. Bo takie właśnie wzorce na sukces przemawiają do wyobraźni zwłaszcza średnio młodym w dzisiejszej III RP.

Jednym słowem Adamowicz mówi prawdę, swoją prawdę czyli prawdę postmagdalenkowego establishmentu. ONI wszyscy są przekonani, że działają dla dobra społeczności lokalnej, ba, dla dobra całego kraju. Tak to właśnie wszystko w Gdańsku funkcjonuje, a także w Warszawie i innych miejscach w Polsce. Tutaj tylko przypomnę gdańską aferę Stella Maris, której twarzą był wenerowany przez establishment i byłych komuchów bp Gocłowski. Takoż to nie przypadek, że Marcin P. z Amber Gold przekazał gdańskim dominikanom milion złotych bodajże na remont kaplicy. Trzeba jednak oddać braciom honor, bo pieniądze zwrócili. A wszyscy inni?

Może pamiętacie książkę Teresy Torańskiej "ONI" ( I wyd. 1985 r), pamiętacie jak przepytywani przez autorkę prominenci z czasów PRL z pełnym przekonaniem twierdzili, że ONI wszyscy działali dla dobra Polski. Teraz jest podobnie, tzw. elity III RP są przekonane, że działają dla dobra naszego kraju i oczywiści są do żywego dotknięte, gdy ktoś twierdzi inaczej. Dzisiaj mieliśmy kolejną ilustrację tego fenomenu, w postaci przesłuchania świadka Adamowicza przez Komisję Sejmową ws afery Amber Gold.

Na koniec poddaję wszystkim pod rozwagę taką tezę, która za mną chodzi już od dłuższego czasu. A mianowicie odważę się twierdzić, że ma rację pani Kiszczakowa mówiąc, że jej mąż obalił komunizm, wraz z Bolkiem oczywiście, gdyż na nikogo innego bezpieka nie dałaby zgody. Warto o tym sobie porozmyślać i ... jak najszybciej zapomnieć. Właśnie mamy ku temu wręcz historyczną okazję, która być może już nigdy się nie powtórzy.

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer

Wy-delegowani, czyli pracownik kontra rząd
Nowy prezydent Francji, ale również politycy z krajów Beneluksu, przystąpili do
próby zmiany unijnej dyrektywy o pracownikach delegowanych Konflikt wokół nich ma charakter zarówno międzynarodowy, jak i krajowy na linii rząd – związki zawodowe.
Legalny przekręt
Ujawniamy poważne luki prawne dotyczące oświadczeń majątkowych urzędników. Dochody osobiste można w nich sprytnie chować, a sam obowiązek złożenia dokumentu nie obejmuje wszystkich kluczowych samorządowców.
Związki na pogodę i niepogodę
Istnieją międzynarodowe porównawcze badania, w tym zlecane przez OECD, które wskazują, że kraje, w których działa system partycypacyjny, mają lepsze wyniki ekonomiczne. Elementem takiego systemu są związki zawodowe – mówi wybitny ekonomista, prof. Elżbieta Mączyńska w rozmowie z Andrzejem Berezowskim.

Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 38/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z prof. Kamilem Zaradkiewiczem
Blogi
avatar
Przemysław
Jarasz

[Ujawniamy] Samorządowe pieniądze miasta Szczecin też trafiały do Agory/AMS i Fundacji "Stocznia"
Warszawa, Gdańsk, Kraków... po tych miastach, dziś pokazujemy kolejne przykłady na finansowanie liberalnych mediów oraz "zaufanych" fundacji przez samorządy zarządzane przez równie liberalnych polityków. Pora więc odwiedzić zarządzany przez prezydenta Piotra Krzystka Szczecin. I znowu widać jak na dłoni, że samorządowiec wywodzący się ze środowiska Platformy Obywatelskiej i będący jednym ze współzałożycieli komitetu wyborczego prezydenta Bronisława Komorowskiego, także ma wyjątkową słabość do mediów liberalnych.
avatar
Kazimierz
Paczesny

Kazimierz Paczesny: O bezpieczeństwie żywnościowym Polski i Narodowej Strategii Ochrony Pszczół
Albert Einstein miał powiedzieć: ,,jeśli zginą pszczoły ludziom zostaną cztery lata życia”. A pszczoły giną i już obserwujemy spadek plonów, przekładający się na wysokie ceny wiśni, czereśni czy malin.
avatar
Andrzej
Fajda

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Andrzeja Fajdy: Legendy powracają....
... czasem w nowych odsłonach...
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.