loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Greg Zabrisky: Nowi "ONI"
Opublikowano dnia 12.09.2017 21:54
Oto wcielam się w rolę adwokata diabła i bronię Pawła Adamowicza. Wprawdzie nie śledziłem przesłuchania świadka na bieżąco, ale po zapoznaniu się z przekazami medialnymi śmiem twierdzić, że prezydent Gdańska Paweł Adamowicz mówi całkiem szczerze to, co mówi.

screen YouTube

A nawet więcej, mógł on nic nie wiedzieć o Amber Gold, albo bardzo niewiele, to znaczy jedynie tyle, że jakiś lukratywny biznes się kręci z korzyścią dla Gdańska, co zawsze trzeba wspierać. Więcej nie dociekał, ani nie mógł przypuszczać, że to jakiś trefny interes i lewizna. Nawet nad tym się nie zastanawiał.

Tak, nie mam najmniejszych wątpliwości - to jest patologia, której korzeni trzeba szukać w polskiej swojskiej odmianie liberalizmu, promowanego przez Balcerowicza i KLD Bieleckiego, którego korzenie bezpośrednio wywodzą się z ustaleń w Magdalence i przy Okrągłym Stole. Wszystkiemu winien jest właśnie ten, od zarania skażony, patologiczny układ. Ta zmowa-umowa, która nie ma niczego wspólnego z praworządnością i państwem prawa, jakim wg środowiska sędziowskiego miała być i ponoć była III RP, ale wyłącznie wirtualnie. W formie maskarady m.in. grona przebierańców w togach. To właśnie o tym stara się przypomnieć ostatnia kampania billboardowa PFN, która o dziwo wzbudziła takie emocje. Głównie wśród tych, którzy poczuli się zagrożeni oraz wśród rzeszy pretendentów, czyli tych co jeszcze się nie załapali, ale bardzo by chcieli. Bo takie właśnie wzorce na sukces przemawiają do wyobraźni zwłaszcza średnio młodym w dzisiejszej III RP.

Jednym słowem Adamowicz mówi prawdę, swoją prawdę czyli prawdę postmagdalenkowego establishmentu. ONI wszyscy są przekonani, że działają dla dobra społeczności lokalnej, ba, dla dobra całego kraju. Tak to właśnie wszystko w Gdańsku funkcjonuje, a także w Warszawie i innych miejscach w Polsce. Tutaj tylko przypomnę gdańską aferę Stella Maris, której twarzą był wenerowany przez establishment i byłych komuchów bp Gocłowski. Takoż to nie przypadek, że Marcin P. z Amber Gold przekazał gdańskim dominikanom milion złotych bodajże na remont kaplicy. Trzeba jednak oddać braciom honor, bo pieniądze zwrócili. A wszyscy inni?

Może pamiętacie książkę Teresy Torańskiej "ONI" ( I wyd. 1985 r), pamiętacie jak przepytywani przez autorkę prominenci z czasów PRL z pełnym przekonaniem twierdzili, że ONI wszyscy działali dla dobra Polski. Teraz jest podobnie, tzw. elity III RP są przekonane, że działają dla dobra naszego kraju i oczywiści są do żywego dotknięte, gdy ktoś twierdzi inaczej. Dzisiaj mieliśmy kolejną ilustrację tego fenomenu, w postaci przesłuchania świadka Adamowicza przez Komisję Sejmową ws afery Amber Gold.

Na koniec poddaję wszystkim pod rozwagę taką tezę, która za mną chodzi już od dłuższego czasu. A mianowicie odważę się twierdzić, że ma rację pani Kiszczakowa mówiąc, że jej mąż obalił komunizm, wraz z Bolkiem oczywiście, gdyż na nikogo innego bezpieka nie dałaby zgody. Warto o tym sobie porozmyślać i ... jak najszybciej zapomnieć. Właśnie mamy ku temu wręcz historyczną okazję, która być może już nigdy się nie powtórzy.

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Normalność kontra totalny odlot
Ostatnie 2,5 roku rządów PiS w znacznym stopniu przywróciło wreszcie w Polsce normalność, choć jest jeszcze nad czym popracować, po blisko 30 latach zaniedbań. Obudziło jednak totalne wariactwo polityczne i niesłychaną frustrację ze strony przegranej opozycji - coraz bardziej antypolskiej i antypaństwowej. Przypomniało w ich wydaniu takie stare demony jak: liberum veto, zdrada i zaprzaństwo, powszechne wręcz kłamstwo stosowane w debacie politycznej. Wzmogły one jeszcze szaleństwa szkodników polskiego interesu narodowego, zaktywizowało tzw. V-kolumnę, wszelkich wrogów polskości, patriotyzmu, tradycji, a nawet zdrowego rozsądku.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Uprzejma motornicza i nieczuli pasażerowie
Ta historia, którą pochwaliło się na Facebooku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie ma dwa oblicza: radosne i smutne.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Nigdy po roku 1989 nie było tak dużej pomocy dla rodzin wychowujących dzieci
Już ponad 2 lata realizowany jest program Rodzina 500 plus, rusza właśnie program wyprawki szkolnej dla wszystkich uczących się dzieci w wysokości 300 zł wypłacanej corocznie przed rozpoczęciem roku szkolnego, realizowane jest także finansowanie darmowych podręczników w szkołach podstawowych i w ostatniej już klasie gimnazjum, co oznacza, że wsparcie państwa dla rodzin wychowujących dzieci jest obecnie najwyższe w naszej najnowszej historii po roku 1989.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.