loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Merkel uderza w Orbana: "To nie do zaakceptowania:
Opublikowano dnia 13.09.2017 09:04
Przedmiotem sporu ma być rozdział uchodźców w UE. Angela Merkel ostro skrytykowała zachowanie premiera Węgier Viktora Orbana.

Angela Merkel, screen YT
Przypomnijmy: Trybunał Sprawiedliwości UE zdecydował w ubiegłym tygodniu, że decyzja Rady UE z września 2015 roku w sprawie rozdziału między kraje Unii tysięcy uchodźców docierających do Grecji i Włoch, jest zgodna z unijnym prawem. W reakcji na to orzeczenie Viktor Orban powiedział, że chociaż jego kraj musi uznawać orzeczenia Trybunałów i traktatów unijnych, to nie zamierza zmieniać swojej polityki zamkniętych drzwi dla migrantów z krajów arabskich.

Kanclerz Niemiec w wywiadzie dla gazety "Berliner Zeitung" skomentowała tę sprawę. Powiedziała, że sytuacja, w której europejski rząd nie przestrzega wyroku Trybunału jest "nie do zaakceptowania". Wg. Merkel odrzucenie decyzji sędziów z Luksemburga narusza "fundamentalne sprawy Europy, bo Europa jest przestrzenią prawa". 
 

Trzeba będzie poruszyć tę sprawę podczas posiedzenia Rady Europejskiej w październiku


- podsumowała kanclerz.

źródło: dw.com
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Niemieckie obozy zagłady
Chcemy, aby nazwa każdego obozu przypominała o jego założycielach - Niemcach.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Kosmonauta bez stopnia generalskiego?
Mirosław Hermaszewski może stracić swój stopień.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: CBA rozbiło kolejną szajkę. Wyłudzili 30 mln zł zwrotu VAT, wyprali 161 mln zł
Prezes i wiceprezes dużej warszawskiej agencji pracy tymczasowej zostali zatrzymani przez agentów CBA z Łodzi oraz wspierających ich żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. Do tej samej sprawy policjanci z komendy wojewódzkiej zatrzymali członka zarządu spółki zajmującej się pośrednictwem pracy. Wszyscy wpadli w ręce agentów i policji w Warszawie. Sprawa dotyczy działania grupy przestępczej, która w latach 2014 - 2016 wyłudziła zwrot podatku VAT na kwotę ponad 30 mln zł i wyprała ponad 161 mln zł pochodzących z przestępstw.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.