loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Merkel uderza w Orbana: "To nie do zaakceptowania:
Opublikowano dnia 13.09.2017 09:04
Przedmiotem sporu ma być rozdział uchodźców w UE. Angela Merkel ostro skrytykowała zachowanie premiera Węgier Viktora Orbana.

Angela Merkel, screen YT
Przypomnijmy: Trybunał Sprawiedliwości UE zdecydował w ubiegłym tygodniu, że decyzja Rady UE z września 2015 roku w sprawie rozdziału między kraje Unii tysięcy uchodźców docierających do Grecji i Włoch, jest zgodna z unijnym prawem. W reakcji na to orzeczenie Viktor Orban powiedział, że chociaż jego kraj musi uznawać orzeczenia Trybunałów i traktatów unijnych, to nie zamierza zmieniać swojej polityki zamkniętych drzwi dla migrantów z krajów arabskich.

Kanclerz Niemiec w wywiadzie dla gazety "Berliner Zeitung" skomentowała tę sprawę. Powiedziała, że sytuacja, w której europejski rząd nie przestrzega wyroku Trybunału jest "nie do zaakceptowania". Wg. Merkel odrzucenie decyzji sędziów z Luksemburga narusza "fundamentalne sprawy Europy, bo Europa jest przestrzenią prawa". 
 

Trzeba będzie poruszyć tę sprawę podczas posiedzenia Rady Europejskiej w październiku


- podsumowała kanclerz.

źródło: dw.com
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Kto ma pamiątki z sypania polskiej Mogiły Mogił?
Wystawa pt. „Kopiec pamięci” zostanie otwarta 6 sierpnia br. i potrwa do 27 stycznia 2019 roku.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Bez realnych zmian Ukraina, Mołdawia i Gruzja nigdy nie staną się częścią Zachodu.
Wiele wskazuje na to, że fala pokojowych demonstracji, która doprowadziła już do zmiany rządów w Armenii i w Gruzji dotrze i do innych post sowieckich państw. Zaczynają się protesty w Mołdawii oraz na Ukrainie. Pisałem już wcześniej, iż są tacy analitycy, którzy dopatrują się w tym „ręki Moskwy” i tego rodzaju inspiracji nie można wykluczyć, jednak trzeba też bezstronnie stwierdzić, że tamtejsze elity, najczęściej deklaratywnie prozachodnie, dołożyły niemało starań, aby doprowadzić do zaognienia sytuacji wewnętrznej.
avatar
Jacek
Matysiak

Jacek Matysiak: Między Trumpem, a nadzieją?
Czy Trump potrafi i czy jest zdolny, zatrzymać koło historii nakręcone przez kroczących odważnie i skutecznie banksterów? Pochodzi z ich gniazda, ich centrum, z Nowego Jorku, dobrze ich zna, jest już doświadczonym miliarderem po 70-ce, który zdobywając prezydenturę i niespodziewanie bijąc ich przedstawicielkę, zaskoczył wszystkich strukturalnie myślących analityków. Trump jest również modelem inteligentnego trybuna, doskonale odczytuje problemy trapiące znaczne rzesze obywateli, nazywa je i oferuje remedium.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.