loading
Proszę czekać...
Merkel uderza w Orbana: "To nie do zaakceptowania:
Opublikowano dnia 13.09.2017 09:04
Przedmiotem sporu ma być rozdział uchodźców w UE. Angela Merkel ostro skrytykowała zachowanie premiera Węgier Viktora Orbana.

Angela Merkel, screen YT
Przypomnijmy: Trybunał Sprawiedliwości UE zdecydował w ubiegłym tygodniu, że decyzja Rady UE z września 2015 roku w sprawie rozdziału między kraje Unii tysięcy uchodźców docierających do Grecji i Włoch, jest zgodna z unijnym prawem. W reakcji na to orzeczenie Viktor Orban powiedział, że chociaż jego kraj musi uznawać orzeczenia Trybunałów i traktatów unijnych, to nie zamierza zmieniać swojej polityki zamkniętych drzwi dla migrantów z krajów arabskich.

Kanclerz Niemiec w wywiadzie dla gazety "Berliner Zeitung" skomentowała tę sprawę. Powiedziała, że sytuacja, w której europejski rząd nie przestrzega wyroku Trybunału jest "nie do zaakceptowania". Wg. Merkel odrzucenie decyzji sędziów z Luksemburga narusza "fundamentalne sprawy Europy, bo Europa jest przestrzenią prawa". 
 

Trzeba będzie poruszyć tę sprawę podczas posiedzenia Rady Europejskiej w październiku


- podsumowała kanclerz.

źródło: dw.com
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Życie w 800 gramach
Gdzie zaczyna się człowiek? Choć etycy, duchowni i naukowcy wciąż nie są w tej kwestii zgodni, w Polsce nie ma obowiązku ratowania dzieci rodzących się między 23 a 27 tygodniem ciąży. Lekarze - i trudno ich za to winić - nie chcą w takich przypadkach sami podejmować decyzji. Pytają rodziców. Podobno większość odpowiada – walczmy. Dziś medycyna jest zdolna uratować znaczny odsetek skrajnych wcześniaków. Jak funkcjonują te, którym udało się przeżyć? To temat tygodnia 47 numeru TS.

Czy grożą nam emerytalne kominy?
– Rząd łamie prawo (…). Proponuje rozwiązanie, które będzie zarzewiem konfliktów społecznych i problemów finansowych – mówi członek KK NSZZ Solidarność Henryk Nakonieczny. O co chodzi w projekcie zmian ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych i dlaczego związki zawodowe tak mocno go krytykują? Anna Grabowska
Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 47/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Agnieszka Kutyłowska: "Nie jesteśmy "antyszczepionkowcami""
Blogi
avatar
Andrzej
Fajda

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Andrzeja Fajdy: Sąsiedzi mają kłopoty...
...ale nikt nie obiecywał, że będzie lekko...
avatar
Waldemar
Żyszkiewicz

Waldemar Żyszkiewicz: Autodestrukcja PiS? Lepsze jest wrogiem dobrego
Idzie dobrze. Mimo starań tandemu ‘ulica&zagranica’, poparcie dla rządu Beaty Szydło, Prawa i Sprawiedliwości, a nawet dla Zjednoczonej Prawicy zwyżkuje. No, pewne kłopoty sprawia otoczenie prezydenta Andrzeja Dudy, być może nawet on sam...
avatar
Alexander
Degrejt

Alexander Degrejt: Patrioty, nagonka na Polskę i murzyńskość
Amerykańska Agencja Współpracy Bezpieczeństwa Obronnego poinformowała w ubiegłym tygodniu, że po uzyskaniu akceptacji Departamentu Stanu przekazała do akceptacji Kongresowi sprzedaż Polsce systemu obrony powietrznej „Patriot”. I w tym właśnie miejscu leży przyczyna straszliwego antypolskiego wycia jakie rozległo się w światowych mediach i Parlamencie Europejskim.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.