loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Hartman: Wszyscy nas opuszczą i żadnego Międzymorza nie będzie. To jest nikomu niepotrzebne
Opublikowano dnia 13.09.2017 10:00
Jan Hartman był gościem Jarosława Kuźniara w programie "Onet Rano.". Prowadzący rozmawiał z filozofem o sytuacji Polski w Unii Europejskiej. 

screen video onet

Jak ludzie się zorientują że izolacjonizm prowadzi do nędzy, do upadku także moralnego, upadku godności. Izolacja oparta na ksenofobii, pysze, kompleksach, cały ten zespół emocji prowadzi do tego, że będziemy nielubianymi prowincjuszami. Nie wierzę że ten projekt izolacjonistyczny na długo przejdzie


- powiedział filozof.
 

Szkody polityczne, które Jarosław Kaczyński i PiS mogą poczynić, w ramach utopii autorytarno-izolacjonistycznej, mogą być trwałe, wieloletnie. My już wypadamy z Unii Europejskiej. My już właściwie w tej Unii nie jesteśmy


- stwierdził Hartman.
 

Żaden kraj ani polityk zagraniczny nie jest tak nierozsądny, żeby dla zadowolenia ambicji PiSu zrezygnować z jakichkolwiek korzyści z integracji europejskiej. Oczywiście że wszyscy nas opuszczą i żadnego Międzymorza, Wyszehradu, niczego takiego pod kierownictwem Polski nie będzie. To jest nikomu niepotrzebne 


- mówił publicysta.

źródło: onet.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Przemysław
Jarasz

Koniec psychozy strachu wśród kobiet w Zabrzu. Policja wytropiła zboczeńca
Koniec horroru i życia w strachu kobiet w śródmieściu Zabrza. Mężczyzna, który w okolicy podziemnego przejścia pod torami kolejowymi przy ul. Damrota (nieopodal stadionu Górnika Zabrze) napadał na kobiety, został wytropiony i zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. Na wniosek prokuratury sąd wysłał go za kraty na co najmniej trzy miesiące. Jednakże za usiłowanie zgwałcenia trzech kobiet i doprowadzenia ich do tzw. innej czynności seksualnej, mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia. Kara ta może zostać zwiększona o połowę, gdyż podejrzany działał w warunkach recydywy. Zaledwie w 2015 roku opuścił mury więzienia, gdzie odsiadywał wyrok również za przestępstwa na tle seksualnym.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Michael Bartsch [TAZ]: "..."Różaniec do granic" został Euroregionowi Nysa oszczędzony"
Straszna, po prostu straszna jest ta niemiecka propaganda. Jest tak nieznośna, tak nachalna, że nawet gdyby się człowiek bronił przed tym rękami i nogami, to jednak trudno nie doszukiwać się analogii do propagandy z tamtych najbardziej mrocznych czasów. Kiedyś miałem w ręku numer wychodzącej przed wojną (i w czasie wojny) bardzo popularnej na Śląsku gazety „Der Oberschlesische Wanderer" (Górnośląski wędrowiec) poświęconej w dużym stopniu tematyce polsko-niemieckiego pogranicza (w latach dwudziestych i wcześnej pojawiały się tam nawet teksty w języku polskim). Wierzcie mi, ale ta dzisiejsza Polen-Hetze bardzo przypomina i w niczym nie ustępuje - przynajmniej pod względem nachalności - tamtej antypolskiej nagonce z lat poprzedzających wojnę, choć oczywiście jej charakter jest nieco inny.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Kolejne pieniądze na krakowski pomnik gen. Kuklińskiego
Przedstawiający pękający mur berliński i wygięte w łuk ostrze szabli jako symbol oficerskiego honoru monument ma stanąć - jak niedawno informowałem - wiosną br.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.