loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Hartman: Wszyscy nas opuszczą i żadnego Międzymorza nie będzie. To jest nikomu niepotrzebne
Opublikowano dnia 13.09.2017 10:00
Jan Hartman był gościem Jarosława Kuźniara w programie "Onet Rano.". Prowadzący rozmawiał z filozofem o sytuacji Polski w Unii Europejskiej. 

screen video onet

Jak ludzie się zorientują że izolacjonizm prowadzi do nędzy, do upadku także moralnego, upadku godności. Izolacja oparta na ksenofobii, pysze, kompleksach, cały ten zespół emocji prowadzi do tego, że będziemy nielubianymi prowincjuszami. Nie wierzę że ten projekt izolacjonistyczny na długo przejdzie


- powiedział filozof.
 

Szkody polityczne, które Jarosław Kaczyński i PiS mogą poczynić, w ramach utopii autorytarno-izolacjonistycznej, mogą być trwałe, wieloletnie. My już wypadamy z Unii Europejskiej. My już właściwie w tej Unii nie jesteśmy


- stwierdził Hartman.
 

Żaden kraj ani polityk zagraniczny nie jest tak nierozsądny, żeby dla zadowolenia ambicji PiSu zrezygnować z jakichkolwiek korzyści z integracji europejskiej. Oczywiście że wszyscy nas opuszczą i żadnego Międzymorza, Wyszehradu, niczego takiego pod kierownictwem Polski nie będzie. To jest nikomu niepotrzebne 


- mówił publicysta.

źródło: onet.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer

Wy-delegowani, czyli pracownik kontra rząd
Nowy prezydent Francji, ale również politycy z krajów Beneluksu, przystąpili do
próby zmiany unijnej dyrektywy o pracownikach delegowanych Konflikt wokół nich ma charakter zarówno międzynarodowy, jak i krajowy na linii rząd – związki zawodowe.
Legalny przekręt
Ujawniamy poważne luki prawne dotyczące oświadczeń majątkowych urzędników. Dochody osobiste można w nich sprytnie chować, a sam obowiązek złożenia dokumentu nie obejmuje wszystkich kluczowych samorządowców.
Związki na pogodę i niepogodę
Istnieją międzynarodowe porównawcze badania, w tym zlecane przez OECD, które wskazują, że kraje, w których działa system partycypacyjny, mają lepsze wyniki ekonomiczne. Elementem takiego systemu są związki zawodowe – mówi wybitny ekonomista, prof. Elżbieta Mączyńska w rozmowie z Andrzejem Berezowskim.

Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 38/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl o. Jacek Norkowski Czy pobieramy narządy od żywych ludzi?
Blogi
avatar
Przemysław
Jarasz

[Ujawniamy] Samorządowe pieniądze miasta Szczecin też trafiały do Agory/AMS i Fundacji "Stocznia"
Warszawa, Gdańsk, Kraków... po tych miastach, dziś pokazujemy kolejne przykłady na finansowanie liberalnych mediów oraz "zaufanych" fundacji przez samorządy zarządzane przez równie liberalnych polityków. Pora więc odwiedzić zarządzany przez prezydenta Piotra Krzystka Szczecin. I znowu widać jak na dłoni, że samorządowiec wywodzący się ze środowiska Platformy Obywatelskiej i będący jednym ze współzałożycieli komitetu wyborczego prezydenta Bronisława Komorowskiego, także ma wyjątkową słabość do mediów liberalnych.
avatar
Kazimierz
Paczesny

Kazimierz Paczesny: O bezpieczeństwie żywnościowym Polski i Narodowej Strategii Ochrony Pszczół
Albert Einstein miał powiedzieć: ,,jeśli zginą pszczoły ludziom zostaną cztery lata życia”. A pszczoły giną i już obserwujemy spadek plonów, przekładający się na wysokie ceny wiśni, czereśni czy malin.
avatar
Andrzej
Fajda

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Andrzeja Fajdy: Legendy powracają....
... czasem w nowych odsłonach...
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.