loading
Proszę czekać...
Rafał Trzaskowski [PO]: Nie uważam, abyśmy byli opozycją awanturniczą. My nawet awantur nie wszczynamy
Opublikowano dnia 13.09.2017 15:43
Poseł Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski był gościem Roberta Mazurka w porannej rozmowie w RMF FM.

Rafał Trzaskowski, screen video

Trudno, żeby to nie robiło wrażenia. To są porażające wyniki. Oczywiście przede wszystkim to nas motywuje do niesamowitej pracy. Natomiast też do analizy. Dlaczego, skoro PiS depcze demokrację i zaprzecza trójpodziałowi władzy, ma wpadkę za wpadką, nie jest w stanie nawet zareagować na kataklizm (o czym pewnie za chwilę porozmawiamy), te wyniki są tak dobre. Analizujemy to


- powiedział Trzaskowski na temat wyników ostatnich sondaży, w których poparcie PiS wciąż rośnie i wynosi około 38%, a PO spadło do 16%. 

Poseł dodał, że w Polsce jest obecnie znakomita sytuacja gospodarcza, a dzieje się tak z powodu dobrej koniunktury na rynkach. Polityk stwierdził także, że dzięki "sensownej polityce PO", która "oszczędzała pieniądze", można je w tej chwili wydawać na takie programy jak 500+.
 

PiS też nawiązało kontakt z olbrzymią częścią społeczeństwa, z którą my nie nawiązaliśmy kontaktu. Tą która się czuła odrzucona przez zmiany i która nie czuła się beneficjentami transformacji w Polsce. PiS rozdaje ludziom pieniądze, podjęło sensowne decyzje


- powiedział Trzaskowski. Na zarzut Roberta Mazurka, że PO jest opozycją awanturniczą, odparł:
 

Ja nie uważam, abyśmy byli opozycją awanturniczą. Nawet awantur my nie wszczynamy (...) Natomiast jesteśmy zdecydowaną opozycją. Owszem, przy tak totalnym rządzie, który przede wszystkim z nami nie rozmawia. Bo teraz - przepraszam bardzo - czyje prawa są deptane w Sejmie? Nasze prawa są deptane w Sejmie


- mówił polityk. 
 

Problem PiS polega na tym, że nawet jeśli Platforma robiła błędy, to PiS robi te błędy razy 10. Nawet jeżeli Platforma wykazywała się pewną arogancją, to PiS po prostu pokazuje hucpę razy 15


- podsumował poseł.

źródło: rmf24.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Waldemar
Żyszkiewicz

Waldemar Żyszkiewicz: Macron i teoria pajacowania
Nie możesz zgrywać pajaca – ofuknął Emmanuel Macron, obecny mieszkaniec Pałacu Elizejskiego, francuskiego nastolatka. Dlaczego?
avatar
Portal
Stoczniowy

Minister Mariusz Błaszczak: marynarka wojenna jest ważna dla niepodległości Polski
W niedzielę 24 czerwca br. minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wziął udział w obchodach święta Marynarki Wojennej RP. Szef resortu obrony znaczną część swojego przemówienia poświęcił modernizacji technicznej floty wojennej.
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Trzaskowski vs. Polska – 2:0 (rzecz o futbolu)
Trzeba sobie powiedzieć i to, że dawno a może nigdy dotąd nie przeszliśmy przynajmniej fazy eliminacji na Mundial w sposób tak przekonujący. I tego Nawałce zapomnieć nie powinniśmy obok bardzo udanego Euro.\n\nNo i ten wqrw obecny to też na plus chłopakom i Nawałce! Nauczyliśmy się wreszcie, że „nic się nie stało, Polacy nic się nie stało” to hymn skończonych i na zawsze przegranych frajerów. My chcemy wygrywać a jak nie wygrywamy to jest złość, wiele złości i najczęściej powtarzane słowo jest powtarzane jeszcze częściej. I tak ma być bo się nam gladiatorzy murawy przyzwyczaja, że „nic się nie stało”.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.