loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Rzecznik Praw Obywatelskich do odwołania? Poseł Robert Winnicki zbiera podpisy parlamentarzystów
Opublikowano dnia 13.09.2017 15:49
Prezes Ruchu Narodowego - poseł Robert Winnicki - rozpoczął wśród parlamentarzystów zbiórkę podpisów z wnioskiem o odwołanie Adama Bodnara. 

Adam Bodnar, screen YT

Zgodnie z zapowiedziami dziś rozpocząłem zbiórkę podpisów pod wnioskiem ws. odwołania Adama Bodnara 


– napisał we wtorek na Twitterze Robert Winnicki. W uzasadnieniu poseł zwraca uwagę, że Adam Bodnar sprzeniewierzył się ślubowaniu składanemu przez RPO, co zgodnie z ustawą jest przesłanką za jego odwołaniem. 
 

Adam Bodnar, od roku sprawujący funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich, podważał konstytucyjnie gwarantowaną wolność gospodarczą i swobodę umów, kwestionował konstytucyjną tożsamość małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, w sposób arbitralny próbował ograniczyć wolność sumienia i wyznania, a także interweniował w postępowaniach sądowych pomiędzy prywatnymi podmiotami, mimo że nie pozwalają mu na to obowiązujące przepisy 


– czytamy w uzasadnieniu, którego pełną treść zamieszczono na stronie Ruchu Narodowego. 

źródło: ruchnarodowy.net, twitter 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Trzy wizyty jednej pani, czyli praca leczy
Był pogodny wieczór. Tata Łukaszka długo jeździł po osiedlu i nie mógł znaleźć wolnego miejsca do parkowania. Wreszcie wypatrzył jedno wolno koło osiedlowego domu. Tam też podjechał i zatrzymał auto, prostopadle do chodnika.
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Papua na Eurowizji
Z zapartym tchem czekałem na wynik obiektywnego głosowania, naprawdę z zapartym. Przyznaję, że nic tak mnie nie wzrusza od lat, nic mnie tak nie zapiera, jak uczciwe, obiektywne, głosowanie na gwiazdorków i gwiazdeczki jednego kwadransa. Wczoraj byli, dziś już nikt ich nie pamięta. Przebierają się, zmienią płeć, zapuszczają brody do pasa, wydziwiają jak tylko się da, a przy okazji coś tam śpiewają. I tak w kółko. Eurowizja.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wałęsa idzie na rekord
Jestem przekonany, że Lecha Wałęsę stać na jeszcze więcej w autodestrukcji resztek dawnego autorytetu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.