loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Magdalena Środa: To biali, katoliccy oprawcy
Opublikowano dnia 14.09.2017 14:50
Jedna z najbardziej znanych polskich feministek podczas IX Kongresu Kobiet w Poznaniu udzieliła wywiadu dla onet.pl. Tematem rozmowy był m.in temat gwałtu Polki w Rimini.

Magdalena Środa, screen YT

Kilka dni przed Rimini doszło do brutalnego gwałtu zakończonego śmiercią ofiary w Łodzi. Dziewczyna była przetrzymywana, bita, gwałcona przez grupę białych, katolickich oprawców


- mówiła Magdalena Środa. 
 

PiS wznieca nastroje plemienne. A przecież – mówiłyśmy o tym na kongresie - gwałci gwałciciel. Jego narodowość, wyznanie, kolor skóry są bez znaczenia (...) Nie możemy więc oburzać się tylko wtedy, gdy gwałcą imigranci. Nasi, biali katoliccy chłopcy, również gwałcą


- stwierdziła. Dodała, że przed kongresem jeździła po Polsce i rozmawiała z kobietami o strachu, czego się obawiają. 
 

Kobiety mówiły mi, że się boją, owszem, ale przede wszystkim dewastacji kraju przez PiS i chłopaków z ONR-u. Boją się kiboli, chuliganów, którzy teraz dzięki "dobrej zmianie" się upodmiotowili, nabrali pewności siebie, a ich agresja jest bezkarna


- powiedziała Środa.

źródło: onet.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Najpierw Grób Nieznanego Żołnierza
Każdy nowy ambasador w Polsce powinien złożyć hołd wszystkim poległym i pomordowanym w walce o niepodległość Polakom składając wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Kto wygra mecz kibole-policja?
Czy nasza policja poradzi sobie kiedyś z troglodytami wypaczającymi sens sportowych rozgrywek, czy też przekracza to jej możliwości?
avatar
Przemysław
Jarasz

Wielka akcja CBŚP oraz Prokuratury Krajowej na Śląsku i w Małopolsce. Uderzono w zabójcze gangi kiboli
W zakrojonej na szeroką skalę zmasowanej akcji policji i Centralnego Biura Śledczego zatrzymano dziś 39 osób podejrzanych o udział w zorganizowanych grupach przestępczych na Śląsku i w Małopolsce. Działania zlecił Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Wśród zatrzymanych jest założyciel i kierujący tą grupą – Łukasz L. pseudonim Lucky, a także osoby powiązane ze śmiertelnym pobiciem 26-letniego mężczyzny, jednego z liderów Toroidy - grupy najzagorzalszych kibiców Górnika Zabrze. Jesienią zeszłego roku został on zaatakowany w Rudzie Śląskiej - Orzegowie przez dziesięciu bandytów. Próbował on uciec, ale zamaskowani napastnicy dopadli go i skatowali kijami bejsbolowymi. Kibic zmarł w szpitalu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.