loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Magdalena Środa: To biali, katoliccy oprawcy
Opublikowano dnia 14.09.2017 14:50
Jedna z najbardziej znanych polskich feministek podczas IX Kongresu Kobiet w Poznaniu udzieliła wywiadu dla onet.pl. Tematem rozmowy był m.in temat gwałtu Polki w Rimini.

Magdalena Środa, screen YT

Kilka dni przed Rimini doszło do brutalnego gwałtu zakończonego śmiercią ofiary w Łodzi. Dziewczyna była przetrzymywana, bita, gwałcona przez grupę białych, katolickich oprawców


- mówiła Magdalena Środa. 
 

PiS wznieca nastroje plemienne. A przecież – mówiłyśmy o tym na kongresie - gwałci gwałciciel. Jego narodowość, wyznanie, kolor skóry są bez znaczenia (...) Nie możemy więc oburzać się tylko wtedy, gdy gwałcą imigranci. Nasi, biali katoliccy chłopcy, również gwałcą


- stwierdziła. Dodała, że przed kongresem jeździła po Polsce i rozmawiała z kobietami o strachu, czego się obawiają. 
 

Kobiety mówiły mi, że się boją, owszem, ale przede wszystkim dewastacji kraju przez PiS i chłopaków z ONR-u. Boją się kiboli, chuliganów, którzy teraz dzięki "dobrej zmianie" się upodmiotowili, nabrali pewności siebie, a ich agresja jest bezkarna


- powiedziała Środa.

źródło: onet.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer

Wy-delegowani, czyli pracownik kontra rząd
Nowy prezydent Francji, ale również politycy z krajów Beneluksu, przystąpili do
próby zmiany unijnej dyrektywy o pracownikach delegowanych Konflikt wokół nich ma charakter zarówno międzynarodowy, jak i krajowy na linii rząd – związki zawodowe.
Legalny przekręt
Ujawniamy poważne luki prawne dotyczące oświadczeń majątkowych urzędników. Dochody osobiste można w nich sprytnie chować, a sam obowiązek złożenia dokumentu nie obejmuje wszystkich kluczowych samorządowców.
Związki na pogodę i niepogodę
Istnieją międzynarodowe porównawcze badania, w tym zlecane przez OECD, które wskazują, że kraje, w których działa system partycypacyjny, mają lepsze wyniki ekonomiczne. Elementem takiego systemu są związki zawodowe – mówi wybitny ekonomista, prof. Elżbieta Mączyńska w rozmowie z Andrzejem Berezowskim.

Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 38/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Arturem Wosztylem
Blogi
avatar
Przemysław
Jarasz

[Ujawniamy] Samorządowe pieniądze miasta Szczecin też trafiały do Agory/AMS i Fundacji "Stocznia"
Warszawa, Gdańsk, Kraków... po tych miastach, dziś pokazujemy kolejne przykłady na finansowanie liberalnych mediów oraz "zaufanych" fundacji przez samorządy zarządzane przez równie liberalnych polityków. Pora więc odwiedzić zarządzany przez prezydenta Piotra Krzystka Szczecin. I znowu widać jak na dłoni, że samorządowiec wywodzący się ze środowiska Platformy Obywatelskiej i będący jednym ze współzałożycieli komitetu wyborczego prezydenta Bronisława Komorowskiego, także ma wyjątkową słabość do mediów liberalnych.
avatar
Kazimierz
Paczesny

Kazimierz Paczesny: O bezpieczeństwie żywnościowym Polski i Narodowej Strategii Ochrony Pszczół
Albert Einstein miał powiedzieć: ,,jeśli zginą pszczoły ludziom zostaną cztery lata życia”. A pszczoły giną i już obserwujemy spadek plonów, przekładający się na wysokie ceny wiśni, czereśni czy malin.
avatar
Andrzej
Fajda

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Andrzeja Fajdy: Legendy powracają....
... czasem w nowych odsłonach...
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.