loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Kolejarski turniej piłkarski
Opublikowano dnia 15.09.2017 11:56
Na boisku w Barcicach koło Starego Sącza odbywa się Turniej Piłkarski organizowany przez Małopolską Regionalną Sekcję Kolejarzy NSZZ Solidarność.

Tygodnik Solidarność
W rozgrywanym po raz 18-ty Turnieju bierze udział 13 drużyn reprezentujących różnorodne spółki i zakłady kolejowe z trzech województw: małopolskiego śląskiego i podkarpackiego. Tegoroczną ciekawostką jest udział piłkarskiej reprezentacji NEVAG-u, producenta taboru kolejowego. W sumie w rozgrywkach uczestniczy  ponad 200 zawodników, a w towarzyszącym Turniejowi pikniku ponad 500 osób z różnych organizacji związkowych. 

Spotkaniu i Turniejowi rozgrywanemu równolegle na dwóch boiskach towarzyszy też loteria charytatywna, z której dochód ma być przeznaczony na pomoc dla trzech kolejarzy będących w potrzebie ze względów zdrowotnych. Jak podkreśla Henryk Sikora szef Sekcji Regionalnej spotkanie to jest jedną z niewielu okazji integracji braci kolejarskiej, która w wyniku absurdalnych reorganizacji została podzielona między różne spółki nie zawsze pozostających nawe3t w Grupie PKP. 

Zakończenie Turnieju przewidziano na późne godziny popołudniowe. 

Adam Zyzman
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Chcemy pracowniczej konstytucji!
Na Zachodzie układy zbiorowe pracy to chleb powszedni. U nas wciąż uważane są za archaizm, rozwiązanie niepotrzebne i niepraktyczne. Niesłusznie – i dlatego Solidarność będzie o nie walczyć. O tym w Temacie Tygodnia 43. numeru „TS”, poświęconym właśnie układom zbiorowym.
Nauczyciele potrzebni od zaraz
Od początku wprowadzania zmian w oświacie straszono, że wielu nauczycieli
straci pracę. Tymczasem w niektórych szkołach nawet kilka tygodni
po rozpoczęciu roku szkolnego brakowało dydaktyków. Jak to w końcu jest ze zwolnieniami nauczycieli po reformie? Barbara Michałowska.
Grupa Wyszehradzka – więcej pragmatyzmu, mniej romantyzmu
Chociaż pozornie zgadzamy się we wszystkim, nie można zapominać, że w politycznych sojuszach każdy z partnerów ma swoje interesy. Nie inaczej jest w przypadku Grupy Wyszehradzkiej. O tym, czy rzeczywiście tak bardzo po drodze Węgrom i Polakom – dla „TS” pisze Dominik Héjj.
Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 43/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Agnieszka Kutyłowska: "Nie jesteśmy "antyszczepionkowcami""
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wielkie inwestycje w Polsce ukazują prorosyjskość i proniemieckość partii opozycyjnych
Pod koniec poprzedniego tygodnia na sesji rady miejskiej w Elblągu, minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk przedstawił lokalizację kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, która znacząco skróci drogę morską do portu przeładunkowego zlokalizowanego w tym mieście.
avatar
Barbara
Piela

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowe plastusie Barbary Pieli: Grodzka, HGW i Kijowski
"Trzeba być sobą", plastelina, skala 1:10
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Oryginalna walka ze stresem
A może reakcja przełożonych była zbyt pochopna?
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.