loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Kolejarski turniej piłkarski
Opublikowano dnia 15.09.2017 11:56
Na boisku w Barcicach koło Starego Sącza odbywa się Turniej Piłkarski organizowany przez Małopolską Regionalną Sekcję Kolejarzy NSZZ Solidarność.

Tygodnik Solidarność
W rozgrywanym po raz 18-ty Turnieju bierze udział 13 drużyn reprezentujących różnorodne spółki i zakłady kolejowe z trzech województw: małopolskiego śląskiego i podkarpackiego. Tegoroczną ciekawostką jest udział piłkarskiej reprezentacji NEVAG-u, producenta taboru kolejowego. W sumie w rozgrywkach uczestniczy  ponad 200 zawodników, a w towarzyszącym Turniejowi pikniku ponad 500 osób z różnych organizacji związkowych. 

Spotkaniu i Turniejowi rozgrywanemu równolegle na dwóch boiskach towarzyszy też loteria charytatywna, z której dochód ma być przeznaczony na pomoc dla trzech kolejarzy będących w potrzebie ze względów zdrowotnych. Jak podkreśla Henryk Sikora szef Sekcji Regionalnej spotkanie to jest jedną z niewielu okazji integracji braci kolejarskiej, która w wyniku absurdalnych reorganizacji została podzielona między różne spółki nie zawsze pozostających nawe3t w Grupie PKP. 

Zakończenie Turnieju przewidziano na późne godziny popołudniowe. 

Adam Zyzman
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Jak sprytnie poradzić sobie z reliktami komunizmu?
Problemy z pamiątkami minionego ustroju mają też inne dawniej zniewolone przez Sowietów państwa.
avatar
Jerzy
Bukowski

Bukowski: Zakończono budowę pomnika gen. Kuklińskiego
Monument robi spore wrażenie, chociaż osobiście wolałbym, żeby był on figuralny, a nie symboliczny.
avatar
prof. Romuald
Szeremietiew

Romuald Szeremietiew: Dwa sztandary - Żydowski Związek Wojskowy
Przypominając powstanie w getcie warszawskim w 75. rocznicę wybuchu walk, warto pamiętać, kto wówczas walczył. Obok Żydowskiej Organizacji Bojowej, znanej dzięki licznym opracowaniom historycznym, był też przemilczany w latach PRL Żydowski Związek Wojskowy.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.