loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Premier: Rząd konsekwentnie realizuje politykę wspierania pokrzywdzonych i tych, którzy są uczciwi
Opublikowano dnia 19.09.2017 19:14
"Dziś zostały podjęte bardzo ważne decyzje, które mają duże znaczenie dla Polaków" – powiedziała premier Beata Szydło podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów. Uczestniczyli w niej także minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) Mikołaj Wild.

KPRM

Nasz rząd konsekwentnie realizuje politykę wspierania tych wszystkich, którzy są uczciwi, którzy mają poczucie tego, że państwo powinno stać po ich stronie. Realizujemy program, który ma na celu przede wszystkim wyjście naprzeciw tym, którzy potrzebują pomocy ze strony państwa i to jest jedna z takich ustaw

– pokreśliła premier Beata Szydło odnosząc się do podjętej przez Radę Ministrów ustawy o obronie koniecznej.

O szczegółach wprowadzanych rozwiązań prawnych mówił obecny na konferencji minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Zgodnie z projektem, karom nie podlegałby ten, kto przekraczałby granice obrony koniecznej odpierając zamach polegający na wdarciu się do mieszkania, lokalu, domu albo przylegającego do nich ogrodzonego terenu lub odpierając zamach poprzedzony wdarciem się do tych miejsc, chyba że przekroczenie granic obrony koniecznej było rażące.

Konsekwentnie mówiliśmy, że ten rząd będzie stać po stronie uczciwych obywateli, po stronie napadniętych, a nie po stronie napastnika, przestępcy, bandyty. Dowodem naszej konsekwencji jest także krok w kierunku rozszerzenia w wymiarze praktycznym rozumienia obrony koniecznej i dania kolejnego sygnału obywatelom, że państwo będzie w przypadku napaści na nich, stać po ich stronie

- mówił Zbigniew Ziobro.

Według ministra, propozycja zmian to sygnał dla napastników - że muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami, łącznie z utratą życia, gdy dopuszczają się przestępczego zamachu i dla organów ścigania, aby podchodziły do tych spraw z należytą wrażliwością.

Dziś podjęliśmy także ustawę spead payment, która pozwoli na walkę z uszczelnieniami VAT. To kolejna ustawa, która ma za zadanie uszczelnienie systemu podatkowego i spowodowanie, że do budżetu państwa będą należne podatki wpływały

– oświadczyła szefowa rządu Beata Szydło. 

Rządowy projekt zakłada, że wystawca faktury, w której płatność zostanie podzielona, będzie mógł swobodnie dysponować tylko kwotą netto. Jak podkreśliła premier walczymy z szara strefą, nieuczciwością, tym wszystkim, co było przez naszych poprzedników tolerowane."

 

Premier Beata Szydło podkreśliła także, że Rada Ministrów przyjęła informację przedstawioną przez pełnomocnika rządu ds. CPK Mikołaja Wilda dotyczącą budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Minister Mikołaj Wild został zobowiązany do przedstawienia w przyszłym tygodniu uchwały w której zostanie wskazana lokalizacja, kalendarium i harmonogram realizacji tej największej planowanej przez nas inwestycji – poinformowała szefowa rządu.

Rekomendujemy, aby Centralny Port Komunikacyjny Solidarność  miał miejsce w miejscowości Stanisławów w gminie Baranów. Jesteśmy już w dialogu z jednostkami samorządu terytorialnego. Zależy nam, by ta inwestycja była wzorcowym przykładem pogodzenia interesu ogólnego – wszystkich Polaków i jednostki – mieszkańców okolicznych miejscowości

– mówił pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild. Jak podkreślił, szczegóły koncepcji zostaną przedstawione na osobnej konferencji prasowej.

/ Źródło: KPRM

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Barbara
Piela

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowe plastusie Barbary Pieli: Sławomir Nowak i wiosenny transport zegarków
"Wiosenna zmiana czasu albo wiosenny transport zegarków", plastelina, skala 1:6
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Kubiak i feministka
Tata Łukaszka wraz ze swoim kolegą z pracy, Kubiakiem, poszli do firmowej stołówki zrobić sobie kawę. Już mieli wchodzić, ale tuż przed drzwiami spotkali sekretarkę szefa.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Chce, żeby go pozbawić stopnia oficerskiego
Ciekawe, czy jego śladem pójdą inni byli oficerowie i żołnierze Wojska Polskiego z epoki PRL
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.