loading
Proszę czekać...
Premier: Rząd konsekwentnie realizuje politykę wspierania pokrzywdzonych i tych, którzy są uczciwi
Opublikowano dnia 19.09.2017 19:14
"Dziś zostały podjęte bardzo ważne decyzje, które mają duże znaczenie dla Polaków" – powiedziała premier Beata Szydło podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów. Uczestniczyli w niej także minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) Mikołaj Wild.

KPRM

Nasz rząd konsekwentnie realizuje politykę wspierania tych wszystkich, którzy są uczciwi, którzy mają poczucie tego, że państwo powinno stać po ich stronie. Realizujemy program, który ma na celu przede wszystkim wyjście naprzeciw tym, którzy potrzebują pomocy ze strony państwa i to jest jedna z takich ustaw

– pokreśliła premier Beata Szydło odnosząc się do podjętej przez Radę Ministrów ustawy o obronie koniecznej.

O szczegółach wprowadzanych rozwiązań prawnych mówił obecny na konferencji minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Zgodnie z projektem, karom nie podlegałby ten, kto przekraczałby granice obrony koniecznej odpierając zamach polegający na wdarciu się do mieszkania, lokalu, domu albo przylegającego do nich ogrodzonego terenu lub odpierając zamach poprzedzony wdarciem się do tych miejsc, chyba że przekroczenie granic obrony koniecznej było rażące.

Konsekwentnie mówiliśmy, że ten rząd będzie stać po stronie uczciwych obywateli, po stronie napadniętych, a nie po stronie napastnika, przestępcy, bandyty. Dowodem naszej konsekwencji jest także krok w kierunku rozszerzenia w wymiarze praktycznym rozumienia obrony koniecznej i dania kolejnego sygnału obywatelom, że państwo będzie w przypadku napaści na nich, stać po ich stronie

- mówił Zbigniew Ziobro.

Według ministra, propozycja zmian to sygnał dla napastników - że muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami, łącznie z utratą życia, gdy dopuszczają się przestępczego zamachu i dla organów ścigania, aby podchodziły do tych spraw z należytą wrażliwością.

Dziś podjęliśmy także ustawę spead payment, która pozwoli na walkę z uszczelnieniami VAT. To kolejna ustawa, która ma za zadanie uszczelnienie systemu podatkowego i spowodowanie, że do budżetu państwa będą należne podatki wpływały

– oświadczyła szefowa rządu Beata Szydło. 

Rządowy projekt zakłada, że wystawca faktury, w której płatność zostanie podzielona, będzie mógł swobodnie dysponować tylko kwotą netto. Jak podkreśliła premier walczymy z szara strefą, nieuczciwością, tym wszystkim, co było przez naszych poprzedników tolerowane."

 

Premier Beata Szydło podkreśliła także, że Rada Ministrów przyjęła informację przedstawioną przez pełnomocnika rządu ds. CPK Mikołaja Wilda dotyczącą budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Minister Mikołaj Wild został zobowiązany do przedstawienia w przyszłym tygodniu uchwały w której zostanie wskazana lokalizacja, kalendarium i harmonogram realizacji tej największej planowanej przez nas inwestycji – poinformowała szefowa rządu.

Rekomendujemy, aby Centralny Port Komunikacyjny Solidarność  miał miejsce w miejscowości Stanisławów w gminie Baranów. Jesteśmy już w dialogu z jednostkami samorządu terytorialnego. Zależy nam, by ta inwestycja była wzorcowym przykładem pogodzenia interesu ogólnego – wszystkich Polaków i jednostki – mieszkańców okolicznych miejscowości

– mówił pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild. Jak podkreślił, szczegóły koncepcji zostaną przedstawione na osobnej konferencji prasowej.

/ Źródło: KPRM

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Chcemy pracowniczej konstytucji!
Na Zachodzie układy zbiorowe pracy to chleb powszedni. U nas wciąż uważane są za archaizm, rozwiązanie niepotrzebne i niepraktyczne. Niesłusznie – i dlatego Solidarność będzie o nie walczyć. O tym w Temacie Tygodnia 43. numeru „TS”, poświęconym właśnie układom zbiorowym.
Nauczyciele potrzebni od zaraz
Od początku wprowadzania zmian w oświacie straszono, że wielu nauczycieli
straci pracę. Tymczasem w niektórych szkołach nawet kilka tygodni
po rozpoczęciu roku szkolnego brakowało dydaktyków. Jak to w końcu jest ze zwolnieniami nauczycieli po reformie? Barbara Michałowska.
Grupa Wyszehradzka – więcej pragmatyzmu, mniej romantyzmu
Chociaż pozornie zgadzamy się we wszystkim, nie można zapominać, że w politycznych sojuszach każdy z partnerów ma swoje interesy. Nie inaczej jest w przypadku Grupy Wyszehradzkiej. O tym, czy rzeczywiście tak bardzo po drodze Węgrom i Polakom – dla „TS” pisze Dominik Héjj.
Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 43/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl
Blogi
avatar
prof. Romuald
Szeremietiew

Romuald Szeremietiew: Kto dowodzi Siłami Zbrojnymi RP?
Konstytucja: „Prezydent Rzeczypospolitej jest najwyższym zwierzchnikiem Sił Zbrojnych”. Najwyższy Zwierzchnik „mianuje Naczelnego Dowódcę Sił Zbrojnych” i odwołuje go , a każdym razem na wniosek premiera rządu. Mianowanie odbywa się wyłącznie „na czas wojny”. Uchwałę o wprowadzeniu stanu wojny podejmuje Sejm RP, a jeśli nie może zebrać się na posiedzenie, o stanie wojny postanawia Prezydent RP. Uchwała taka może być podjęta jedynie w przypadku zbrojnej agresji na terytorium Rzeczypospolitej lub gdy z umów międzynarodowych wynika zobowiązanie do wspólnej obrony przed agresją. 
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Powrót opozycyjnego samca alfa
Schetyna chciał jednoznacznie udowodnić, że nadal jest niekwestionowanym liderem nie tylko PO, ale całej opozycji.
avatar
Historia W
Aspektach Różnych

Historia w Aspektach Różnych: 20 października 1655 r. – ugoda w Kiejdanach
362 lata temu, 20 października 1655 r., w Kiejdanach na Litwie podpisano układ pomiędzy hetmanem wielkim litewskim Januszem Radziwiłłem i jego kuzynem koniuszym wielkim litewskim Bogusławem Radziwiłłem, a przedstawicielem króla szwedzkiego Karola X Gustawa Magnusem Gabrielem De la Gardie. Umowa ta poddawała pod protekcję Szwecji całe Wielkie Księstwo Litewskie i wraz z układem w Ujściu (gdzie wojewoda poznański Krzysztof Opaliński i wojewoda kaliski Andrzej Karol Grudziński oddali królowi Szwecji Wielkopolskę) stanowiła faktyczne poddanie Litwy i Wielkopolski Szwecji.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.