loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Tysiące francuskich pracowników na ulicach. Pierwszy poważny sprawdzian dla prezydenta Macrona?
Opublikowano dnia 21.09.2017 20:27
Na ulice wielu paryskich miast wyszły dzisiaj tysiące manifestujących przeciwko zmianom w kodeksie pracy. Nie zgadzają się oni na nowy kodeks pracy, który daje większe uprawnienia pracodawcom w przypadku zwolnień osób zatrudnionych w ich przedsiębiorstwach oraz możliwości negocjowania warunków pracy bez udziału w rozmowach związków zawodowych.

zrzut ekranu - twitter.com

Do manifestacji wezwała komunistyczna centrala CGT, którą poparły mniejsze organizacje, ale od protestu wstrzymały się te obok CGT największe.

Wśród plakatów i transparentów znalazły się wezwania do sprzeciwu wobec prezydenta Emmanuela Macrona i apele o rozpoczęcie rewolucji.

Pojawiły się znane z obrazów socrealistycznych podobizny kobiety i mężczyzny trzymających sierp i młot.

Zachodnie media piszą, że jest to pierwszy poważny sprawdzian Macrona w fotelu prezydenta. Od czasu wyborów Emmanuel Macron nie cieszy się zbyt dużym poparciem swoich rodaków, co pokazują sondaże zaufania do nowego prezydenta.

/ Źródło: Polskie Radio

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Chcemy pracowniczej konstytucji!
Na Zachodzie układy zbiorowe pracy to chleb powszedni. U nas wciąż uważane są za archaizm, rozwiązanie niepotrzebne i niepraktyczne. Niesłusznie – i dlatego Solidarność będzie o nie walczyć. O tym w Temacie Tygodnia 43. numeru „TS”, poświęconym właśnie układom zbiorowym.
Nauczyciele potrzebni od zaraz
Od początku wprowadzania zmian w oświacie straszono, że wielu nauczycieli
straci pracę. Tymczasem w niektórych szkołach nawet kilka tygodni
po rozpoczęciu roku szkolnego brakowało dydaktyków. Jak to w końcu jest ze zwolnieniami nauczycieli po reformie? Barbara Michałowska.
Grupa Wyszehradzka – więcej pragmatyzmu, mniej romantyzmu
Chociaż pozornie zgadzamy się we wszystkim, nie można zapominać, że w politycznych sojuszach każdy z partnerów ma swoje interesy. Nie inaczej jest w przypadku Grupy Wyszehradzkiej. O tym, czy rzeczywiście tak bardzo po drodze Węgrom i Polakom – dla „TS” pisze Dominik Héjj.
Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 43/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z prof. Krzysztofem Szwagrzykiem
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wielkie inwestycje w Polsce ukazują prorosyjskość i proniemieckość partii opozycyjnych
Pod koniec poprzedniego tygodnia na sesji rady miejskiej w Elblągu, minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk przedstawił lokalizację kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, która znacząco skróci drogę morską do portu przeładunkowego zlokalizowanego w tym mieście.
avatar
Barbara
Piela

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowe plastusie Barbary Pieli: Grodzka, HGW i Kijowski
"Trzeba być sobą", plastelina, skala 1:10
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Oryginalna walka ze stresem
A może reakcja przełożonych była zbyt pochopna?
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.