loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Obrona Opery Bałtyckiej – kolejne starcie. Pracownicy wciąż domagają się odwołania dyrektora
Opublikowano dnia 22.09.2017 08:20
Pracownicy Opery Bałtyckiej przygotowują kolejną pikietę w obronie swojego miejsca pracy. Protest ma odbyć się w sobotę 23 września.

domena publiczna - Wikimedia Commons

- Drodzy pracownicy oraz sympatycy Opery Bałtyckiej. Od września zeszłego roku w naszej instytucji łamane są nagminnie prawa pracownicze, a poziom artystyczny z każdym dniem sięga coraz głębszego dna. Za całą sytuację odpowiedzialna jest jedna osoba – dyrektor Warcisław Kunc. W związku z powyższym domagamy się natychmiastowego odwołania niszczyciela Opery Bałtyckiej ze stanowiska, gdyż tylko takie rozwiązanie uchroni ją przed katastrofą do której zmierza

– piszą organizatorzy protestu w zaktualizowanym wydarzeniu na Facebooku.

Pracownicy Opery nie ukrywają, że zależy im na jak największej liczbie uczestników protestu. Dlatego byłoby dobrze, gdyby wszyscy, którzy mają taką możliwość, wykazali solidarność z protestującymi i pojawili się na pikiecie.

Organizatorzy akcji czekają jeszcze na oficjalne pozwolenie na jej przeprowadzenie.

Przypomnijmy: związkowcy z Opery domagają się między innymi umów o pracę przed przystąpieniem do wykonywania obowiązków, przywrócenia do pracy związkowca Krzysztofa Rzeszutka, przestrzegania pięciodniowego tygodnia pracy, sprawiedliwości w jej ocenie i ucywilizowania warunków oraz przewidywalnego planu pracy na przynajmniej dwa tygodnie. Weszli już w spór zbiorowy, przeprowadzili protest głodowy i apelowali do urzędników samorządowych. Ostatnia pikieta odbyła się 18 września.

MarWer

/ Źródło: www.solidarnosc.gda.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Maciej
Skotnicki

Maciej Skotnicki: Rozumiem Twoją frustrację
Może wybierasz się na Czarny Protest. Wydaje Ci się, że popierasz postulaty na nim przedstawiane. Jednak, czy chcesz firmować swoją twarzą tę sprawę?
avatar
Jerzy
Bukowski

KdSZZwZzRORwSPPPMKoPTdMK
Myślę, że trzeba jak najszybciej zgłosić tę nazwę do Księgi Rekordów Guinnessa.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Mafia w Warszawie wyłudzała pieniądze i kamienice, ze wsparciem z budżetu państwa
Wczoraj Komisja Weryfikacyjna pod przewodnictwem Patryka Jakiego zaprezentowała raport dotyczący wyłudzeń zarówno środków finansowych jak i nieruchomości w naturze przez grupę mecenasa Roberta N. (przez wiele lat dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, brata urzędniczki zatrudnionej w ministerstwie sprawiedliwości za rządów PO-PSL, beneficjentki wielu milionów złotych pochodzących z tego procederu).
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.