loading
Proszę czekać...
Tomasz Wróblewski pozamiatał spór o ustawę dekoncentracyjną mediów
Opublikowano dnia 23.09.2017 12:25
Trwa spór na temat zapowiadanego przez rząd projektu ustawy o tzw. dekoncentracji mediów, zdania są bardzo podzielone. Oto rozmowa, która odbyła się w socjalmediach.

morguefile.com

Rozumiem obawy, ale państwo musi mieć kontrolę nad mediami na swym obszarze. Inaczej to tak, jakby pozwalać grasować po kraju obcym wojskom

- napisał Rafał Ziemkiewicz. 
 

Tak jest, panie Ziemkiewicz. Media muszą być pod kontrolą rządu. Tak jak to jest w Rosji, Chinach, Korei Płn. Wtedy jest porządek. Bolszewik

- odpisał dziennikarzowi "Do Rzeczy" internauta określający siebie, jako "zwolennik wolnego rynku' o poglądach liberalnych na politykę i gospodarkę.


Do sprawy odniósł się były naczelny tygodnika "Wprost", obecny dziennikarz Polskiego Radia 24, Tomasz Wróblewski:

Rzecz nie w tym żeby państwo polskie miało kontrolę, ale zadne inne zeby jej nie miało. Ani politycznej ani rynkowej.

Otóż to. Np. czy jest jakaś konserwatywna, katolicka gazeta z niemieckim właścicielem? Jeśli nie, to oznacza, że kapitał ma poglądy

- zawtórował kolejny internauta.


źródło: TT
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Opiekun – więzień bez wyboru
Osoby, które opiekują się niepełnosprawnymi dziećmi pobierają świadczenie w wysokości 1406 zł miesięcznie. Opiekunowie niepełnosprawnych dorosłych – zaledwie 520 zł. Prawo zabrania im pracować, jeśli chcą zachować uprawnienia do świadczenia. W Temacie Tygodnia 52 nr TS piszemy o walce opiekunów o zmianę tego prawa i podwyżkę świadczeń, której wciąż się nie doczekali, mimo obietnic Beaty Szydło.
 
Chcemy konstytucji dla pracowników
– W zachodniej Europie układy zbiorowe pracy to standard. Tylko u nas pracodawcy uważają, że to XIX-wieczny archaizm – mówi przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda w rozmowie z Maciejem Chudkiewiczem.
 
Władza w rękach naukowców
Uczelnie czeka rewolucja. Nowa ustawa o szkolnictwie wyższym i nauce przewiduje m.in. zwiększenie ich autonomii. Teoretycznie – to dobrze, ale zmiana ta niesie za sobą również wiele zagrożeń. Barbara Michałowska.

Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 42/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Dr Waldemar Kozioł Udomowienie nie polonizacja banków
Blogi
avatar
Tomasz
Samołyk

[video] "Kultura Naprawdę Niezależna": nowy cykl Tomasza Samołyka
Jakiś czas temu powstala inicjatywa pt. "Kultura Niepodległa". Zrzesza ona dobrze znany "pseudoelitarny" świat celebrytów, ludzi pełniących zawód "uczestnik protestów" lub artystów zwabionych szansą kolejnego utożsamienia się ze zmorą poprawości politycznej.
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Pytanie do Grzegorza Schetyny po konwencji
Platforma Obywatelska zapowiada: PROPONUJEMY WIELKI PROJEKT „TWOJA POLSKA”. MAJĄTEK PAŃSTWOWY PRZENIESIEMY NA KONTA EMERYTALNE OBYWATELI”. Czy moglibyście, Panie Przewodniczący Grzegorzu Schetyno, już teraz podać listę nazwisk owych obywateli, na których konta emerytalne zamierzacie przenieść majątek Państwa?
avatar
Alexander
Degrejt

Alexander Degrejt: Gra aneksem do jednej bramki
Wygląda na to, drodzy moi szanowni, że zostaliśmy koncertowo zrobieni w wała. Kompletnego, wielkiego, potężnego wała i nawet nie możemy mieć do nikogo pretensji, bo sami się o to prosiliśmy.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.