loading
Proszę czekać...
[video] Ojciec Pio - rocznica śmierci i wspomnienie owianego legendą świętego
Opublikowano dnia 23.09.2017 14:29
23 września mija 49. rocznica śmierci jednego z największych świętych XX wieku. Mistyk, stygmatyk, charyzmatyczny spowiednik, obdarzony wieloma nadprzyrodzonymi darami. 23 września Kościół obchodzi wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny.

YT, print screen
Przez większość życia towarzyszyły mu tak duchowe dary, jak i trud. Urodził się w rodzinie chłopskiej, w wieku 16 lat wstąpił do zakonu kapucynów. Większość życia spędził w klasztorze w San Giovanni Rotondo. Od 1918 roku nosił stygmaty. Bóg obdarzył go licznymi charyzmatami i łaskami. Do tej pory w świecie krążą na ten temat legendy. Po śmierci jego ciało nie uległo rozkładowi. Ojciec Pio pozostawał w łączności w ze sporo młodszym od siebie Karolem Wojtyłą. Święty przez lata borykał się z wątpliwościami kościelnej hierarchii. Został kanizowany w 2002 roku przez Jana Pawła II.

Co roku w kościele oo. Kapucynów w Krakowie tłumy ściągają na uroczystą mszę św. w dzień wspomnienia św. o. Pio. 

źródło: YT

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Chcemy pracowniczej konstytucji!
Na Zachodzie układy zbiorowe pracy to chleb powszedni. U nas wciąż uważane są za archaizm, rozwiązanie niepotrzebne i niepraktyczne. Niesłusznie – i dlatego Solidarność będzie o nie walczyć. O tym w Temacie Tygodnia 43. numeru „TS”, poświęconym właśnie układom zbiorowym.
Nauczyciele potrzebni od zaraz
Od początku wprowadzania zmian w oświacie straszono, że wielu nauczycieli
straci pracę. Tymczasem w niektórych szkołach nawet kilka tygodni
po rozpoczęciu roku szkolnego brakowało dydaktyków. Jak to w końcu jest ze zwolnieniami nauczycieli po reformie? Barbara Michałowska.
Grupa Wyszehradzka – więcej pragmatyzmu, mniej romantyzmu
Chociaż pozornie zgadzamy się we wszystkim, nie można zapominać, że w politycznych sojuszach każdy z partnerów ma swoje interesy. Nie inaczej jest w przypadku Grupy Wyszehradzkiej. O tym, czy rzeczywiście tak bardzo po drodze Węgrom i Polakom – dla „TS” pisze Dominik Héjj.
Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 43/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Dr Waldemar Kozioł Udomowienie nie polonizacja banków
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wielkie inwestycje w Polsce ukazują prorosyjskość i proniemieckość partii opozycyjnych
Pod koniec poprzedniego tygodnia na sesji rady miejskiej w Elblągu, minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk przedstawił lokalizację kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, która znacząco skróci drogę morską do portu przeładunkowego zlokalizowanego w tym mieście.
avatar
Barbara
Piela

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowe plastusie Barbary Pieli: Grodzka, HGW i Kijowski
"Trzeba być sobą", plastelina, skala 1:10
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Oryginalna walka ze stresem
A może reakcja przełożonych była zbyt pochopna?
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.