loading
Proszę czekać...
[video] Przedwyborczy popis demagogii. Schulz atakuje Polskę za odmowę przyjęcia migrantów
Opublikowano dnia 23.09.2017 18:19
W rozmowie ze stacją Deutsche Welle, lider niemieckich socjalistów i zarazem kandydat na nowego kanclerza Niemiec mówił o Polsce w kontekście dotacji i uchodźców.

print screen/TT
Jeśli chodzi o sankcje wobec Rosji, Polska i kilka innych państw zajmują stanowisko: chcemy sankcji, bo czujemy się zagrożeni, zrobione. To jest solidarność
- mówi kandydat na kanclerza.
 
Chodzi o trwały rozwój gospodarczy, miliardy, bardzo proszę. To jest solidarność
- kontynuuje.
 
Uchodźcy? - nie dziękujemy! Tutaj kanclerz Niemiec musi powiedzieć: nie!
- twierdzi Schulz.

Panie Schulz, czy sankcje wobec Rosji to solidarność z Polską, czy też może próba zapobieżenia rosyjskiej ekspansji na Zachód, która mało się Niemcom opłaca? Czy dotacje unijne wobec Polski, to dar Niemców, czy też wyrównywanie różnic wejścia Polski na rynek równoległy, które to wejście nie tylko, że się Niemcom opłaca, ale bardzo opłaca? I czy to same Niemcy te dotacje wyciągają z kieszeni? Natomiast co do migrantów, czy na podobieństwo obozowego kapo chce Pan trzymać tu ludzi, którzy nie chcą mieszkać w Polsce?


źródło: TT


 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Przemysław
Jarasz

Były prominentny polityk śląskiej lewicy jest zbyt chory na więzienie, ale miał siły na rozrywkę
Być może to już jutro Sąd Rejonowy w Zabrzu zdecyduje ostatecznie o losach byłego wiceprezydenta Zabrza Jerzego W., prawomocnie skazanego na karę więzienia za udział w aferze korupcyjnej. Ten były samorządowiec i wpływowy onegdaj działacz lewicy na Śląsku w zasadzie powinien był już trafić za kraty, lecz próbuje od pewnego czasu udowodnić przed zabrzańskim sądem, iż po orzeczeniu wyroku tak poważnie podupadł na zdrowiu, że nie może trafić do więzienia. Tymczasem jak ustalił lokalny Głos Zabrza i Rudy Śl., Jerzy W. jeszcze do późnej jesieni ub.r., a nawet wiosną br. pojawiał się na meczach Górnika Zabrze i to pomimo tęgiego chłodu i zimowych wręcz warunków atmosferycznych. Zaś po nastaniu nowego roku brał udział nie tylko w opłatku środowisk biznesowych Zabrza, ale wręcz uczestniczył w zabawie karnawałowej. Jest też i inna kluczowa wątpliwość – czy Jerzy W. powinien być opiniowany przez miejscowych biegłych lekarzy sądowych m.in. pod kątem zaburzeń sercowych, skoro zarówno on, jak i jego małżonka – Anna powszechnie znani są ze ścisłych kontaktów ze światem śląskiej kardiologii medycznej?
avatar
Elżbieta
Połomska

Elżbieta Połomska: Marność nad marnościami
Przedkładanie jednego życia ludzkiego nad drugie jest okrutnym precedensem, a usprawiedliwianie tego „realiami polityki społecznej” brzmi jak molochowy żart. Można mieć tylko nadzieję, że postawa p. poseł nie jest reprezentatywna dla całego ugrupowania PiS, które wyniosło panią na szczyty władzy. Chociaż opór tego obozu w procedowaniu tej i podobnych obywatelskich propozycji jest zaskakujący i głęboko niepokojący nas, wyborców.
avatar
Przemysław
Jarasz

64 mln zł strat i 641 pokrzywdzonych. Surowe wyroki dla twórców piramidy finansowej
Wyrządzona szkoda w wielkich rozmiarach o łącznej wysokości prawie 64 milionów złotych oraz 641 osób pokrzywdzonych – to efekt działania piramidy finansowej stworzonej przez dwóch mężczyzn z Kalisza i okolic. Sąd Okręgowy w Kaliszu skazał 47-latka na karę 12 lat pozbawienia wolności, 700 tysięcy złotych grzywny, a także orzekł obowiązek częściowego naprawienia szkody i pokrycia kosztów postępowania w wysokości 250 tysięcy złotych. Drugi z mężczyzn usłyszał wyrok 3 lat pozbawienia wolności, obowiązek zapłaty 250 tys. złotych grzywny oraz zobowiązano go do uiszczenia 160 tysięcy złotych kosztów sądowych.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.