loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Amerykańska armia wskazała największe zagrożenie dla USA w 2025 roku
Opublikowano dnia 03.10.2017 14:35
Szef Połączonych Sztabów Sił Zbrojnych USA, gen. Joseph Dunford oświadczył, że najprawdopodobniej Chiny będą w ciągu najbliższej dekady stanowić największe zagrożenie dla bezpieczeństwa USA.

gen. Joseph Dunford, screen YT
Dunford swoją opinią podzielił się podczas przesłuchania w sprawie ponownego mianowania go na stanowisko Szefa Połączonych Sztabów Sił Zbrojnych.
 

Biorąc pod uwagę demografię i sytuację gospodarczą uważam, że to Chiny będą stanowić największe zagrożenie dla naszego narodu w ciągu najbliższej dekady


- powiedział Dunford. Dodał, że Chińczycy obecnie koncentrują się na ograniczeniu siły USA i osłabianiu ich sojuszy na Pacyfiku.

Portal „Asia Times” z Hongkongu informuje ponadto, że słowa gen. Dunforda pozostają zbieżne z niedawną deklaracją szefa CIA, Mike’a Pompeo, który stwierdził w lipcu, że „Chiny mają możliwości być największym rywalem USA w perspektywie średnio i długookresowej”.

źródło: cnn politics, kresy.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Normalność kontra totalny odlot
Ostatnie 2,5 roku rządów PiS w znacznym stopniu przywróciło wreszcie w Polsce normalność, choć jest jeszcze nad czym popracować, po blisko 30 latach zaniedbań. Obudziło jednak totalne wariactwo polityczne i niesłychaną frustrację ze strony przegranej opozycji - coraz bardziej antypolskiej i antypaństwowej. Przypomniało w ich wydaniu takie stare demony jak: liberum veto, zdrada i zaprzaństwo, powszechne wręcz kłamstwo stosowane w debacie politycznej. Wzmogły one jeszcze szaleństwa szkodników polskiego interesu narodowego, zaktywizowało tzw. V-kolumnę, wszelkich wrogów polskości, patriotyzmu, tradycji, a nawet zdrowego rozsądku.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Uprzejma motornicza i nieczuli pasażerowie
Ta historia, którą pochwaliło się na Facebooku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie ma dwa oblicza: radosne i smutne.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Nigdy po roku 1989 nie było tak dużej pomocy dla rodzin wychowujących dzieci
Już ponad 2 lata realizowany jest program Rodzina 500 plus, rusza właśnie program wyprawki szkolnej dla wszystkich uczących się dzieci w wysokości 300 zł wypłacanej corocznie przed rozpoczęciem roku szkolnego, realizowane jest także finansowanie darmowych podręczników w szkołach podstawowych i w ostatniej już klasie gimnazjum, co oznacza, że wsparcie państwa dla rodzin wychowujących dzieci jest obecnie najwyższe w naszej najnowszej historii po roku 1989.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.