loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Amerykańska armia wskazała największe zagrożenie dla USA w 2025 roku
Opublikowano dnia 03.10.2017 14:35
Szef Połączonych Sztabów Sił Zbrojnych USA, gen. Joseph Dunford oświadczył, że najprawdopodobniej Chiny będą w ciągu najbliższej dekady stanowić największe zagrożenie dla bezpieczeństwa USA.

gen. Joseph Dunford, screen YT
Dunford swoją opinią podzielił się podczas przesłuchania w sprawie ponownego mianowania go na stanowisko Szefa Połączonych Sztabów Sił Zbrojnych.
 

Biorąc pod uwagę demografię i sytuację gospodarczą uważam, że to Chiny będą stanowić największe zagrożenie dla naszego narodu w ciągu najbliższej dekady


- powiedział Dunford. Dodał, że Chińczycy obecnie koncentrują się na ograniczeniu siły USA i osłabianiu ich sojuszy na Pacyfiku.

Portal „Asia Times” z Hongkongu informuje ponadto, że słowa gen. Dunforda pozostają zbieżne z niedawną deklaracją szefa CIA, Mike’a Pompeo, który stwierdził w lipcu, że „Chiny mają możliwości być największym rywalem USA w perspektywie średnio i długookresowej”.

źródło: cnn politics, kresy.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Putin w Soczi – „My pójdziemy do raju a oni po prostu zdechną”
Wczoraj zakończyło się w Soczi jubileuszowe, bo 15-te, spotkanie Klubu Wałdajskiego. Jego zwieńczeniem było publiczne wystąpienie prezydenta Putina, co nie jest szczególnie oryginalne, bo Putin, będący jednym z twórców tego klubu zrzeszającego najwybitniejszych rosyjskich i międzynarodowych specjalistów spraw międzynarodowych, występuje na spotkaniach Wałdaju, regularnie, co rok. Gdybym wystąpienie rosyjskiego prezydenta miał określić jednym zdaniem, to powiedziałbym, że mamy do czynienia z deklaracją wyczekiwania na ruch rywali.
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Księża są naszymi braćmi
I stało się. Ustanowiono dzień 19 października Narodowym Dniem Pamięci Kapłanów Niezłomnych i świętem państwowym. Sejm podjął decyzję o uhonorowaniu „prześladowanych księży, niezłomnych obrońców wiary chrześcijańskiej i niepodległej Polski”.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Umarł krakowski globtrotter
Grodecki zasłynął ułożonym przez siebie „Dekalogiem podróżnika”:
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.