loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Amerykańska armia wskazała największe zagrożenie dla USA w 2025 roku
Opublikowano dnia 03.10.2017 14:35
Szef Połączonych Sztabów Sił Zbrojnych USA, gen. Joseph Dunford oświadczył, że najprawdopodobniej Chiny będą w ciągu najbliższej dekady stanowić największe zagrożenie dla bezpieczeństwa USA.

gen. Joseph Dunford, screen YT
Dunford swoją opinią podzielił się podczas przesłuchania w sprawie ponownego mianowania go na stanowisko Szefa Połączonych Sztabów Sił Zbrojnych.
 

Biorąc pod uwagę demografię i sytuację gospodarczą uważam, że to Chiny będą stanowić największe zagrożenie dla naszego narodu w ciągu najbliższej dekady


- powiedział Dunford. Dodał, że Chińczycy obecnie koncentrują się na ograniczeniu siły USA i osłabianiu ich sojuszy na Pacyfiku.

Portal „Asia Times” z Hongkongu informuje ponadto, że słowa gen. Dunforda pozostają zbieżne z niedawną deklaracją szefa CIA, Mike’a Pompeo, który stwierdził w lipcu, że „Chiny mają możliwości być największym rywalem USA w perspektywie średnio i długookresowej”.

źródło: cnn politics, kresy.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Balli
Marzec

Balli Marzec: Prezent Pana Hilarego
Dzisiaj zadzwonił do mnie mój stary znajomy – to repatriant z Kazachstanu, który przyjechał do Polski w pierwszych latach „pieriestrojki”
avatar
Waldemar
Biniecki

Zablokujmy wspólnie amerykańskie ustawy S. 447 i HR 1226. Czas na działanie.
„Obrona Polski jest dzisiaj naszym najświętszym i najważniejszym obowiązkiem.” Karol Rozmarek pierwszy prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej.
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Tata
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.