loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Ewa Zarzycka dla "TS": Cuda nasze powszednie
Opublikowano dnia 09.10.2017 18:00
Cudów nie ma? Tylko dla tych, co patrzą, a nie widzą. Tylko w minionym tygodniu było ich kilka. Owszem, do Kany Galilejskiej im daleko, lecz wiadomo że w tej kategorii ranking raz na zawsze został ustalony.

Pixabay.com/CC0
Ewa Zarzycka

Zdarzył się np. cud jedności prawdziwy. No dobrze, nie cud. Może cudzik. Nienachalna zgodność publicystów z lewej i prawej strony, pana Żakowskiego i Ziemkiewicza, Lisa i Warzechy, którzy jak jeden mąż stanęli w obronie skądinąd wyśmiewanego przez nich zwyczaju niedzielnego pielgrzymowania do galerii handlowych i sklepów jako takich. Owszem, każdy z nich inne działa wyciągnął – jeden wolność jednostki na swe sztandary wpisał, inny walkę z dyktaturą Kaczyńskiego i Kościoła, jeszcze inny w projekcie ograniczenia niedzielnego handlu dostrzegł egoistyczne działanie „archaicznej organizacji”, ale to cudu jedności nie przekreśla. Bo gdy odrzucimy te imponderabilia, zostanie pańska arogancja warszawki, oburzonej bezczelnymi żądaniami prostaczków, którym nie chce się w niedzielę pracować.

Cud kolejny to 6:1 w meczu z Armenią. Przy czym nie wynik jest tu cudem, ile to, że trafiliśmy w końcu na wygodnego przeciwnika. Ileż to razy nasi sportowcy na pewno by wygrali, gdyby wredny przeciwnik im w tym nie przeszkadzał! Nie wierzycie Państwo? Przeczytajcie kilka wywiadów z naszymi herosami.

Cud miał też miejsce za miedzą. Na Białorusi pewna obywatelka, matka pięciorga dzieci, marzyła, by potomstwo zdrowym nabiałem karmić. A że do nabiału potrzebna jest krowa, której rzeczona nie posiadała, zdesperowana siadła do komputera i prośbę do prezydenta Łukaszenki napisała. Prezydent mejla przeczytał, podszedł ze zrozumieniem i podarował kobiecie dorodną mleczną krowę. A władza lokalna zapomogami i pampersami przy okazji sypnęła. Niewykluczone, że w kołchozie pod Mińskiem za jakiś czas kolejny cud nastąpi, bowiem mąż kobiety krową obdarowanej szepnął dziennikarzom, że jemu samochód osobowy się marzy...

Artykuł pochodzi z najnowszego numeru "TS" (41/2017) do kupienia w wersji cyfrowej tutaj.

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Balli
Marzec

Balli Marzec: Prezent Pana Hilarego
Dzisiaj zadzwonił do mnie mój stary znajomy – to repatriant z Kazachstanu, który przyjechał do Polski w pierwszych latach „pieriestrojki”
avatar
Waldemar
Biniecki

Zablokujmy wspólnie amerykańskie ustawy S. 447 i HR 1226. Czas na działanie.
„Obrona Polski jest dzisiaj naszym najświętszym i najważniejszym obowiązkiem.” Karol Rozmarek pierwszy prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej.
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Tata
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.