loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Patryk Jaki: "Koniec Dekretu Bieruta. Ta ustawa załatwia przyszłość"
Opublikowano dnia 11.10.2017 20:06
- W ustawie mamy wiele zapisów. Koniec zwrotów dla osób nieżyjących, brak zgody na reaktywowane spółki, a przede wszystkim koniec hańby dla Polski. Czyli koniec dla oddawania kamienic z ludźmi! Państwo ma służyć obywatelom. Prawda jest taka, że jeśli nie ustalimy tej ustawy to problem z reprywatyzacją możemy mieć nawet za sto lat. Koniec Dekretu Bieruta. Ta ustawa załatwia przyszłość - mówił dziś w Telewizji Republika Patryk Jaki.

zrzut ekranu - Youtube.com

Staramy się zrobić wszystko, aby HGW stawiła się na zeznaniach. Jeżeli zmiana jej statusu nie da skutku to będzie znaczyło, że pani prezydent ma coś do ukrycia. Jeżeli teraz powie nie to oznacza jedno. Boi się stawić przed organem sprawiedliwości.

- mówił.
 

Nie da się napisać ustawy, która miałaby wyregulować te wszystkie przestępstwa w całej Polsce, ale z pewnością ona będzie to ułatwiać. Wiele spraw, które pojawia się w prasie będzie mogło być sprawiedliwe potraktowane. Tego typu ustawy nie było jeszcze w Polsce. W 2008 r PO proponowało w projekcie oddawanie również handlarzom roszczeń. To miał być ten niby ich wielki projekt?

- tłumaczył polityk PiS.

/ Źródło: Telewizja Republikan
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Przemysław
Jarasz

Były prominentny polityk śląskiej lewicy jest zbyt chory na więzienie, ale miał siły na rozrywkę
Być może to już jutro Sąd Rejonowy w Zabrzu zdecyduje ostatecznie o losach byłego wiceprezydenta Zabrza Jerzego W., prawomocnie skazanego na karę więzienia za udział w aferze korupcyjnej. Ten były samorządowiec i wpływowy onegdaj działacz lewicy na Śląsku w zasadzie powinien był już trafić za kraty, lecz próbuje od pewnego czasu udowodnić przed zabrzańskim sądem, iż po orzeczeniu wyroku tak poważnie podupadł na zdrowiu, że nie może trafić do więzienia. Tymczasem jak ustalił lokalny Głos Zabrza i Rudy Śl., Jerzy W. jeszcze do późnej jesieni ub.r., a nawet wiosną br. pojawiał się na meczach Górnika Zabrze i to pomimo tęgiego chłodu i zimowych wręcz warunków atmosferycznych. Zaś po nastaniu nowego roku brał udział nie tylko w opłatku środowisk biznesowych Zabrza, ale wręcz uczestniczył w zabawie karnawałowej. Jest też i inna kluczowa wątpliwość – czy Jerzy W. powinien być opiniowany przez miejscowych biegłych lekarzy sądowych m.in. pod kątem zaburzeń sercowych, skoro zarówno on, jak i jego małżonka – Anna powszechnie znani są ze ścisłych kontaktów ze światem śląskiej kardiologii medycznej?
avatar
Elżbieta
Połomska

Elżbieta Połomska: Marność nad marnościami
Przedkładanie jednego życia ludzkiego nad drugie jest okrutnym precedensem, a usprawiedliwianie tego „realiami polityki społecznej” brzmi jak molochowy żart. Można mieć tylko nadzieję, że postawa p. poseł nie jest reprezentatywna dla całego ugrupowania PiS, które wyniosło panią na szczyty władzy. Chociaż opór tego obozu w procedowaniu tej i podobnych obywatelskich propozycji jest zaskakujący i głęboko niepokojący nas, wyborców.
avatar
Przemysław
Jarasz

64 mln zł strat i 641 pokrzywdzonych. Surowe wyroki dla twórców piramidy finansowej
Wyrządzona szkoda w wielkich rozmiarach o łącznej wysokości prawie 64 milionów złotych oraz 641 osób pokrzywdzonych – to efekt działania piramidy finansowej stworzonej przez dwóch mężczyzn z Kalisza i okolic. Sąd Okręgowy w Kaliszu skazał 47-latka na karę 12 lat pozbawienia wolności, 700 tysięcy złotych grzywny, a także orzekł obowiązek częściowego naprawienia szkody i pokrycia kosztów postępowania w wysokości 250 tysięcy złotych. Drugi z mężczyzn usłyszał wyrok 3 lat pozbawienia wolności, obowiązek zapłaty 250 tys. złotych grzywny oraz zobowiązano go do uiszczenia 160 tysięcy złotych kosztów sądowych.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.