loading
Proszę czekać...
Patryk Jaki: "Koniec Dekretu Bieruta. Ta ustawa załatwia przyszłość"
Opublikowano dnia 11.10.2017 20:06
- W ustawie mamy wiele zapisów. Koniec zwrotów dla osób nieżyjących, brak zgody na reaktywowane spółki, a przede wszystkim koniec hańby dla Polski. Czyli koniec dla oddawania kamienic z ludźmi! Państwo ma służyć obywatelom. Prawda jest taka, że jeśli nie ustalimy tej ustawy to problem z reprywatyzacją możemy mieć nawet za sto lat. Koniec Dekretu Bieruta. Ta ustawa załatwia przyszłość - mówił dziś w Telewizji Republika Patryk Jaki.

zrzut ekranu - Youtube.com

Staramy się zrobić wszystko, aby HGW stawiła się na zeznaniach. Jeżeli zmiana jej statusu nie da skutku to będzie znaczyło, że pani prezydent ma coś do ukrycia. Jeżeli teraz powie nie to oznacza jedno. Boi się stawić przed organem sprawiedliwości.

- mówił.
 

Nie da się napisać ustawy, która miałaby wyregulować te wszystkie przestępstwa w całej Polsce, ale z pewnością ona będzie to ułatwiać. Wiele spraw, które pojawia się w prasie będzie mogło być sprawiedliwe potraktowane. Tego typu ustawy nie było jeszcze w Polsce. W 2008 r PO proponowało w projekcie oddawanie również handlarzom roszczeń. To miał być ten niby ich wielki projekt?

- tłumaczył polityk PiS.

/ Źródło: Telewizja Republikan
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Chcemy pracowniczej konstytucji!
Na Zachodzie układy zbiorowe pracy to chleb powszedni. U nas wciąż uważane są za archaizm, rozwiązanie niepotrzebne i niepraktyczne. Niesłusznie – i dlatego Solidarność będzie o nie walczyć. O tym w Temacie Tygodnia 43. numeru „TS”, poświęconym właśnie układom zbiorowym.
Nauczyciele potrzebni od zaraz
Od początku wprowadzania zmian w oświacie straszono, że wielu nauczycieli
straci pracę. Tymczasem w niektórych szkołach nawet kilka tygodni
po rozpoczęciu roku szkolnego brakowało dydaktyków. Jak to w końcu jest ze zwolnieniami nauczycieli po reformie? Barbara Michałowska.
Grupa Wyszehradzka – więcej pragmatyzmu, mniej romantyzmu
Chociaż pozornie zgadzamy się we wszystkim, nie można zapominać, że w politycznych sojuszach każdy z partnerów ma swoje interesy. Nie inaczej jest w przypadku Grupy Wyszehradzkiej. O tym, czy rzeczywiście tak bardzo po drodze Węgrom i Polakom – dla „TS” pisze Dominik Héjj.
Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 43/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z prof. Kamilem Zaradkiewiczem
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wielkie inwestycje w Polsce ukazują prorosyjskość i proniemieckość partii opozycyjnych
Pod koniec poprzedniego tygodnia na sesji rady miejskiej w Elblągu, minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk przedstawił lokalizację kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, która znacząco skróci drogę morską do portu przeładunkowego zlokalizowanego w tym mieście.
avatar
Barbara
Piela

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowe plastusie Barbary Pieli: Grodzka, HGW i Kijowski
"Trzeba być sobą", plastelina, skala 1:10
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Oryginalna walka ze stresem
A może reakcja przełożonych była zbyt pochopna?
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.