loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Minister Ziobro: Wartość wyłudzonych w stolicy nieruchomości sięga miliarda złotych
Opublikowano dnia 12.10.2017 15:06
- Miliarda zł sięga aktualnie wartość stołecznych nieruchomości wyłudzonych w ramach przestępczej reprywatyzacji - poinformował w czwartek podczas konferencji prasowej minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

zrzut ekranu - Youtube.com


- Prokuratura w zakresie wszystkich wątków, które prowadzi, szacuje, iż aktualnie wartość wyłudzonych nieruchomości sięga już ok. miliarda zł. Nie dziwi to, że prokuratura stawia zarzuty łapówek, które swą wielkością przekraczają wyobrażenia przeciętnego Kowalskiego

- oświadczył Ziobro.

Minister powiedział też, że kwestia wyłudzeń nieruchomości nie dotyczy tylko i wyłącznie Warszawy. 

- Coraz uważniej analizujemy podobny proceder, który przebiegał według zbliżonych mechanizmów, choć różnił się co do pewnych aspektów prawnych, w innych polskich miastach. (...) Dotarły do nas informacje wskazujące, że na ternie miasta Łodzi też mgło dochodzić do podobnego procederu. Nie chcę jeszcze szacować jego rozmiarów, skali i przesądzać charakteru tego zjawiska(...). W najbliższym czasie zostanie powołany zapewne podobny zespół do analizy spraw związanych z wyłudzeniami nieruchomości na ternie miasta Łodzi

- mówił i dodał, że także na terenie Krakowa funkcjonuje powołany przez niego zespół prokuratorów i policjantów, którego zadaniem jest dokonać oceny i podjąć postępowanie na terenie miasta.

Warszawska prokuratura regionalna prowadzi obecnie 81 śledztw ws. reprywatyzacji w stolicy, prokuratura regionalna we Wrocławiu - 35 - podał prokurator krajowy Bogdan Święczkowski. Jak dodał, w sprawach wrocławskich podejrzanych jest łącznie 21 osób; 11 zostało aresztowanych.

Dodał, że wśród 21 podejrzanych jest 6 adwokatów, 4 urzędników - w tym urzędnicy m.st. Warszawy oraz 3 biegłych.


/ Źródło: TVP Info

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Pietruszka
Pan, który w osiedlowym sklepiku handlował warzywami znienacka podniósł cenę pietruszki.
avatar
Barbara
Piela

[video] Nowa animacja Barbary Pieli: "Perfumy Owsiaka"
Nowa animacja Barbary Pieli
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Przetarg na obsługę smoka
Podobizna łasego na dziewice potwora stoi na głazie u podnóża Wawelu, u wejścia do jaskini zwanej Smoczą Jamą.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.