loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Ostrzeżenia najwyższego stopnia dla Pomorza. Zbliża się sztorm
Opublikowano dnia 13.10.2017 09:22
W związku z trudnymi warunkami pogodowymi Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne oraz hydrologiczne.

Pixabay.com/CC0

Wiatr, który pojawił się nad Polską może być bardzo niebezpieczny. Najtrudniejsza sytuacja może panować na Wybrzeżu i w regionach północno-zachodnich. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia. Również warunki hydrologiczne miejscami są trudne – IMGW wydał alerty hydrologiczne.

Strefa brzegowa wschodnia będzie zmagać się z wiatrem skręcającym na północno-zachodnią część Polski – powieje z siłą 7 do 8, a w porywach do 9-10 stopni w skali Beauforta.

Nad Bałtykiem wystąpi silny sztorm. Wiatr powieje z południowego zachodu i zachodu, rano skręci na północno-zachodni. Jego siła będzie klasyfikowana jako 6 do 7, w porywach 8 do 9 stopnia w skali Beauforta. Na wschodzie wieczorem i początkowo w nocy porywy mogą dojść do 10-tego stopnia.

/ Źródło: telewizjarepublika.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Bukowski: Zakończono budowę pomnika gen. Kuklińskiego
Monument robi spore wrażenie, chociaż osobiście wolałbym, żeby był on figuralny, a nie symboliczny.
avatar
Przemysław
Jarasz

Wielka akcja służb przeciwko mafii paliwowej: 300 policjantów, 80 lokalizacji, 20 zatrzymanych
Ponad 300 policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej wzięło udział w akcji przeciwko gangowi paliwowemu, który nielegalnie przerabiał olej smarowy oraz opałowy na olej napędowy i wprowadzał go na rynek jako pełnowartościowy produkt, oczywiście bez opłacenia podatków. W efekcie jednoczesnego wejścia do 80 miejsc na terenie całego kraju, zatrzymano 20 osób, zlikwidowano odbarwialnię olejów i zabezpieczono 200 tysięcy litrów paliwa, którego wartość szacuje się na około 880 tys. zł. Z ustaleń policjantów wynika, że członkowie grupy mogli wprowadzić na rynek ponad 1,5 mln litrów oleju, wartego nie mniej niż 7 mln zł.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jak sprytnie poradzić sobie z reliktami komunizmu?
Problemy z pamiątkami minionego ustroju mają też inne dawniej zniewolone przez Sowietów państwa.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.