loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Dziś obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego
Opublikowano dnia 13.10.2017 10:48
13 października obchodzony jest Dzień Ratownictwa Medycznego. To święto polskiego ratownictwa medycznego. Zostało ono powołane Ustawą z dn. 8 września 2006 o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Patronem tego corocznego święta jest błogosławiony Gerard Tonque.

T. Gutry - Tygodnik Solidarność

Ratownicy medyczni to jedna z najmniejszych grup zawodowych w kraju. Pracuje ich ok. 10 tys., w tym 7,5 tys. w Pogotowiu Ratunkowym. Według danych Ministerstwa Zdrowia potrzeba jest co najmniej 15 tysięcy ratowników medycznych. Tymczasem ich liczba nie wzrasta, a niezadowolenie wśród ratowników medycznych jest coraz większe. Powód? Zbyt niskie zarobki i poczucie dyskryminacji względem innych zawodów.

W czasie, kiedy w Polsce wydaje się, że zapomniano o ratownikach medycznych, Wielka Brytania stosuje różne zabiegi, aby zachęcić Polaków do pracy w ich pogotowiach. Obecnie nasi rodacy stanowią drugą nację wśród ratowników medycznych zatrudnionych w brytyjskich pogotowiach. – Pracodawcy oferują kursy językowe, półroczne szkolenia, które pozwalają wdrożyć się w tamtejszy system i procedury. Za wszystko płaci firma, a wysokość zarobków jest kilka razy większa. Zakres czynności, które możemy wykonywać, i szkolenia, które przechodzimy, jest jednym z najlepszych w Europie. Nic dziwnego, że Brytyjczycy tak zabiegają o polskich ratowników. Są świadomi, że ratowników na Wyspie brakuje, że potrzebują wykwalifikowanej i solidnej kadry, rozumieją, że należy ją dobrze wynagradzać. Jest duże ryzyko, że w Polsce zabraknie ratowników medycznych – alarmuje szef „S” ratowników medycznych, Dariusz Mądraszewski.

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Balli
Marzec

Balli Marzec: Prezent Pana Hilarego
Dzisiaj zadzwonił do mnie mój stary znajomy – to repatriant z Kazachstanu, który przyjechał do Polski w pierwszych latach „pieriestrojki”
avatar
Waldemar
Biniecki

Zablokujmy wspólnie amerykańskie ustawy S. 447 i HR 1226. Czas na działanie.
„Obrona Polski jest dzisiaj naszym najświętszym i najważniejszym obowiązkiem.” Karol Rozmarek pierwszy prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej.
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Tata
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.