loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Zwycięstwo w strajku w Norse Production
Opublikowano dnia 16.10.2017 09:30
12 września po południu zakończył się strajk w norweskim Norse Production. Pracodawca podpisał Układ Zbiorowy dla sektora przetwórstwa rybnego.

informacja prasowa
Strajk trwał od 8 września. Związkowcy z NNN podkreślali, że to była ciężka walka.
 

Pracodawca podjął kilka prób zmniejszenia skuteczności strajku poprzez zatrudnianie nowych pracowników, którzy zastąpili strajkujących, a także starał się przestraszyć naszych członków przed skorzystaniem z prawa do strajku.
Nacisk i poparcie ze strony społeczeństwa norweskiego; w tym polityków, konkurencyjne firmy, jak i inne związki zawodowe,  popierały strajk. Ostatecznie wszytkie te działania zmusiły pracodawcę do rozpoczęcia dialogu z NNN, a następnie podpisania umowy.


- napisali strajkujący.
 

Otrzymaliśmy ponad sto listów i wiadomości w ramach solidarności z całego świata. To była ogromna zachęta dla strajkujących pracowników w Norwegii, Polaków, Litwinów. Wszystkie wiadomości zostały udostępnione na naszej stronie internetowej i innych mediach społecznościowych .
NNN i pracownicy z Norse Production chcieliby podziękować wszystkim za otrzymane solidarne wsparcie. Zjednoczeni jesteśmy silniejsi!

Teraz zaczynamy trudne prace nad wdrożeniem umowy CBA i utworzymy lokalny związek zawodowy w miejscu pracy. Od dzisiaj pracownicy wracają do pracy. Dziękuję za Twoje wsparcie.


- czytamy w liście skierowanym do NSZZ "Solidarność".
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: 100-lecie odzyskania niepodległości także na Oleandrach?
Odzyskiwanie niepodległości było dłuższym procesem, nie jednorazowym fajerwerkiem. Kraków odegrał w tym procesie rolę niepoślednią.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Niemiecka prasa o amerykańskiej gospodarce za Trumpa. Skąd my to znamy?
Niemiecka gazeta przyznaje: "Wiadomości o rychłym upadku amerykańskiej gospodarki okazały się przedwczesne. Od 20 stycznia 2017 rządzi Donald Trump. Nie spowodowało to ruiny gospodarczej. Przeciwnie, gospodarka kwitnie". 
avatar
Adrian
Wachowiak

Wachowiak: Co Prezydent zrobił dla wyjaśnienia Smoleńska? Sakiewicz, Zybertowicz i TweetUp w Republice
Nie ustają emocje związane z rekonstrukcją rządu, a w szczególności związane z odwołaniem ministra ON Antoniego Macierewicza i roli prezydenta Andrzeja Dudy w tym procesie. Wczoraj w internecie znów lekko się zagotowało. Tym razem poszło o słowa Tomasza Sakiewicza, który stwierdził, że prezydent RP jest “beneficjentem” katastrofy smoleńskiej i że jako urzędująca głowa państwa nie zrobił nic dla jej wyjaśnienia.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.