loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Zwycięstwo w strajku w Norse Production
Opublikowano dnia 16.10.2017 09:30
12 września po południu zakończył się strajk w norweskim Norse Production. Pracodawca podpisał Układ Zbiorowy dla sektora przetwórstwa rybnego.

informacja prasowa
Strajk trwał od 8 września. Związkowcy z NNN podkreślali, że to była ciężka walka.
 

Pracodawca podjął kilka prób zmniejszenia skuteczności strajku poprzez zatrudnianie nowych pracowników, którzy zastąpili strajkujących, a także starał się przestraszyć naszych członków przed skorzystaniem z prawa do strajku.
Nacisk i poparcie ze strony społeczeństwa norweskiego; w tym polityków, konkurencyjne firmy, jak i inne związki zawodowe,  popierały strajk. Ostatecznie wszytkie te działania zmusiły pracodawcę do rozpoczęcia dialogu z NNN, a następnie podpisania umowy.


- napisali strajkujący.
 

Otrzymaliśmy ponad sto listów i wiadomości w ramach solidarności z całego świata. To była ogromna zachęta dla strajkujących pracowników w Norwegii, Polaków, Litwinów. Wszystkie wiadomości zostały udostępnione na naszej stronie internetowej i innych mediach społecznościowych .
NNN i pracownicy z Norse Production chcieliby podziękować wszystkim za otrzymane solidarne wsparcie. Zjednoczeni jesteśmy silniejsi!

Teraz zaczynamy trudne prace nad wdrożeniem umowy CBA i utworzymy lokalny związek zawodowy w miejscu pracy. Od dzisiaj pracownicy wracają do pracy. Dziękuję za Twoje wsparcie.


- czytamy w liście skierowanym do NSZZ "Solidarność".
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Te pomniki muszą stanąć!
Apeluję do władz Krakowa o zrealizowanie w roku 100-lecia odzyskania niepodległości bardzo dawno temu podjętych uchwał.
avatar
Andrzej
Fajda

[kliknij], by zobaczyć całość] Andrzej Fajda: Nowa inwestycja na dnie Bałtyku...
...mądrością Nowego Etapu
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: W 2017 roku rekordowy eksport i dodatni wynik na rachunku obrotów bieżących
Jak podaje Główny Urząd Statystyczny (GUS) rok 2017 zakończył się nie tylko wysokim wzrostem gospodarczym, ale także polska gospodarka odnotowała rekordowe rozmiary eksportu, który przekroczył po raz pierwszy w historii 200 mld euro.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.