loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Zwycięstwo w strajku w Norse Production
Opublikowano dnia 16.10.2017 09:30
12 września po południu zakończył się strajk w norweskim Norse Production. Pracodawca podpisał Układ Zbiorowy dla sektora przetwórstwa rybnego.

informacja prasowa
Strajk trwał od 8 września. Związkowcy z NNN podkreślali, że to była ciężka walka.
 

Pracodawca podjął kilka prób zmniejszenia skuteczności strajku poprzez zatrudnianie nowych pracowników, którzy zastąpili strajkujących, a także starał się przestraszyć naszych członków przed skorzystaniem z prawa do strajku.
Nacisk i poparcie ze strony społeczeństwa norweskiego; w tym polityków, konkurencyjne firmy, jak i inne związki zawodowe,  popierały strajk. Ostatecznie wszytkie te działania zmusiły pracodawcę do rozpoczęcia dialogu z NNN, a następnie podpisania umowy.


- napisali strajkujący.
 

Otrzymaliśmy ponad sto listów i wiadomości w ramach solidarności z całego świata. To była ogromna zachęta dla strajkujących pracowników w Norwegii, Polaków, Litwinów. Wszystkie wiadomości zostały udostępnione na naszej stronie internetowej i innych mediach społecznościowych .
NNN i pracownicy z Norse Production chcieliby podziękować wszystkim za otrzymane solidarne wsparcie. Zjednoczeni jesteśmy silniejsi!

Teraz zaczynamy trudne prace nad wdrożeniem umowy CBA i utworzymy lokalny związek zawodowy w miejscu pracy. Od dzisiaj pracownicy wracają do pracy. Dziękuję za Twoje wsparcie.


- czytamy w liście skierowanym do NSZZ "Solidarność".
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Bukowski: Apel o apolityczność ZHP
Wzywam Was do opamiętania, druhny i druhowie ze Związku, w którym spędziłem wiele lat harcerskiej oraz instruktorskiej służby.
avatar
.
Rosemann

Rosemann: „La Pasionarie” i „Pistolety” czyli jeszcze bardziej totalna
Irracjonalna jest radość polityków i zwolenników rządzącej prawicy, że obdarowani zostali przeciwnikiem.którego działania właśnie obserwujemy. To owszem, na pierwszy rzut oka jest śmieszne. Jest też mało skuteczne bo dla większości społeczeństwa a także (co widać z komentarzy w mediach społecznościowych) dla całkiem twardej opozycji wobec władzy po prostu niestrawne i nie akceptowalne. Tyle, że efektem nieskutecznego radykalizmu zazwyczaj jest jeszcze większy radykalizm.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wątpliwa sława Szkieletora
Ranking otwiera przesławne dzieło Antoni Gaudiego - barcelońska świątynia Sagrada Familia.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.