loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Zwycięstwo w strajku w Norse Production
Opublikowano dnia 16.10.2017 09:30
12 września po południu zakończył się strajk w norweskim Norse Production. Pracodawca podpisał Układ Zbiorowy dla sektora przetwórstwa rybnego.

informacja prasowa
Strajk trwał od 8 września. Związkowcy z NNN podkreślali, że to była ciężka walka.
 

Pracodawca podjął kilka prób zmniejszenia skuteczności strajku poprzez zatrudnianie nowych pracowników, którzy zastąpili strajkujących, a także starał się przestraszyć naszych członków przed skorzystaniem z prawa do strajku.
Nacisk i poparcie ze strony społeczeństwa norweskiego; w tym polityków, konkurencyjne firmy, jak i inne związki zawodowe,  popierały strajk. Ostatecznie wszytkie te działania zmusiły pracodawcę do rozpoczęcia dialogu z NNN, a następnie podpisania umowy.


- napisali strajkujący.
 

Otrzymaliśmy ponad sto listów i wiadomości w ramach solidarności z całego świata. To była ogromna zachęta dla strajkujących pracowników w Norwegii, Polaków, Litwinów. Wszystkie wiadomości zostały udostępnione na naszej stronie internetowej i innych mediach społecznościowych .
NNN i pracownicy z Norse Production chcieliby podziękować wszystkim za otrzymane solidarne wsparcie. Zjednoczeni jesteśmy silniejsi!

Teraz zaczynamy trudne prace nad wdrożeniem umowy CBA i utworzymy lokalny związek zawodowy w miejscu pracy. Od dzisiaj pracownicy wracają do pracy. Dziękuję za Twoje wsparcie.


- czytamy w liście skierowanym do NSZZ "Solidarność".
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Obywatelu, ratuj się sam
Z wielu opracowywanych przez ostatnie lata dokumentów wynika, że obrona cywilna działa w Polsce tylko na papierze. Miejsce w schronach znajdzie w razie potrzeby tylko 1,37 proc. Polaków. Co co możemy liczyć w sytuacji zagrożenia? Obrona cywilna to Temat Tygodnia 46 nr TS.

Przybyli, zobaczyli, nic nie zrozumieli
Pracodawcy w Polsce nie chcą układów branżowych, nie widzą potrzeby ich negocjowania, nie dostrzegają korzyści wynikających z istnienia PUZP. Co gorsza, nie tylko oni tych korzyści nie widzą lub nie znają – gdyż problem dotyczy również polskich ministrów. Mirosław Miara

Wirtualny świat, rzeczywista wojna
W XXI w. do pokonania przeciwnika wcale nie potrzeba wielkich armii, nowoczesnych czołgów lub samolotów. Wojnę można wygrać, operując klawiaturą i myszką komputerową w komfortowym biurze. Łukasz Piotrowski
Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 46/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z prof. Kamilem Zaradkiewiczem
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Polska nie wykupi Zułowa
Wypowiedź wicepremiera kładzie chyba kres nadziejom litewskich Polaków.
avatar
Przemysław
Jarasz

[Ujawniamy] Poznaj Poznań... Jak samorządowe fundusze trafiały do Agory/AMS
Z kasy miast zarządzanych przez liberalnych polityków płyną szerokim - przynajmniej z punktu widzenia przeciętnego człowieka - strumieniem fundusze przeznaczone na akcje reklamowe (i inne) w liberalnych mediach. Odkryliśmy, że przez ostatnie 2-3 lata, grupa Agora S.A./AMS S.A. w Poznaniu zarządzanym przez - związanego z Platformą Obywatelską - prezydenta Jacka Jaśkowiaka otrzymała zlecenia na ponad 1,07 miliona złotych!
avatar
Marcin
Kacprzak

Marcin Kacprzak: Czy minister Gliński wysadzi Pałac Kultury?
Wiem, wiem, zapanowało ogólne przekonanie, że absurd i groteska stały się wyłączną domeną naszych kochanych partii „opozycyjnych”. To tak zwany „mylny błąd”. U nas też bywa całkiem wesoło. 
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.