loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
XXII Bieg im. Bogdana Włosika
Opublikowano dnia 16.10.2017 13:52
W sobotę 14 października na ulicach Nowej Huty odbył się XXII Bieg Memoriałowy im. Bogdana Włosika, w którym wzięło udział blisko pół tysiąca biegaczy z całej Polski. 

Adam Zyzman
Bieg spod bramy nowohuckiego kombinatu pod kościół Arka Pana organizowany jest dla upamiętnienia wydarzeń sprzed 35 lat, gdy 13 października w czasie kolejnej miesięcznicy wprowadzenia stanu wojennego SB-ek zastrzelił młodego pracownika kombinatu hutniczego, który rozpoznał go w czasie prowokacji w tłumie. Organizatorami Biegu jest Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” ArcelorMittal Poland SA, a sponsorami oprócz Związku i władz miasta Krakowa jest wiele nowohuckich firm, które ufundowanie nagród dla biegaczy traktują jak manifestację lokalnego patriotyzmu. Zwycięzcą tegorocznego Biegu został Adam Czerwiński, który uzyskał najlepszy czas na 4,5 km trasie. Organizatorzy nagrodzili też najlepszych w  kategoriach kobiecych i w różnych grupach wiekowych. Na szczególną uwagę zasługuje udział w tym biegu młodzieży szkolnej, która stanowiła w tym roku blisko połowę biegnących. 

Adam Zyzman  
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Bukowski: Apel o apolityczność ZHP
Wzywam Was do opamiętania, druhny i druhowie ze Związku, w którym spędziłem wiele lat harcerskiej oraz instruktorskiej służby.
avatar
.
Rosemann

Rosemann: „La Pasionarie” i „Pistolety” czyli jeszcze bardziej totalna
Irracjonalna jest radość polityków i zwolenników rządzącej prawicy, że obdarowani zostali przeciwnikiem.którego działania właśnie obserwujemy. To owszem, na pierwszy rzut oka jest śmieszne. Jest też mało skuteczne bo dla większości społeczeństwa a także (co widać z komentarzy w mediach społecznościowych) dla całkiem twardej opozycji wobec władzy po prostu niestrawne i nie akceptowalne. Tyle, że efektem nieskutecznego radykalizmu zazwyczaj jest jeszcze większy radykalizm.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wątpliwa sława Szkieletora
Ranking otwiera przesławne dzieło Antoni Gaudiego - barcelońska świątynia Sagrada Familia.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.