loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
XXII Bieg im. Bogdana Włosika
Opublikowano dnia 16.10.2017 13:52
W sobotę 14 października na ulicach Nowej Huty odbył się XXII Bieg Memoriałowy im. Bogdana Włosika, w którym wzięło udział blisko pół tysiąca biegaczy z całej Polski. 

Adam Zyzman
Bieg spod bramy nowohuckiego kombinatu pod kościół Arka Pana organizowany jest dla upamiętnienia wydarzeń sprzed 35 lat, gdy 13 października w czasie kolejnej miesięcznicy wprowadzenia stanu wojennego SB-ek zastrzelił młodego pracownika kombinatu hutniczego, który rozpoznał go w czasie prowokacji w tłumie. Organizatorami Biegu jest Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” ArcelorMittal Poland SA, a sponsorami oprócz Związku i władz miasta Krakowa jest wiele nowohuckich firm, które ufundowanie nagród dla biegaczy traktują jak manifestację lokalnego patriotyzmu. Zwycięzcą tegorocznego Biegu został Adam Czerwiński, który uzyskał najlepszy czas na 4,5 km trasie. Organizatorzy nagrodzili też najlepszych w  kategoriach kobiecych i w różnych grupach wiekowych. Na szczególną uwagę zasługuje udział w tym biegu młodzieży szkolnej, która stanowiła w tym roku blisko połowę biegnących. 

Adam Zyzman  
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Z. Kuźmiuk: Do tej pory tylko się domyślaliśmy, Pawlak mówi jak jest z mediami zagranicznymi w Polsce
Ujawnione wczoraj przez portal TVP Info fragmenty rozmowy pomiędzy Waldemarem Pawlakiem, wtedy wicepremierem i ministrem gospodarki, a jednym z najbogatszych przedsiębiorców w Polsce Michałem Sołowowem, rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące wpływu mediów o zagranicznym kapitale na polską politykę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy obronimy konstytucję przed uzurpatorami?
Od pewnego czasu wykrzykiwanie go na każdej antyrządowej demonstracji stało się znakiem wywoławczym i sztandarem totalnej opozycji wobec obecnego obozu władzy.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: O światowej polityce imigracyjnej słów kilka
(...) liczymy na wzajemność – jeżeli my nie chcemy imigracji nielegalnej,przymusowej, etc, etc. - to w takim razie muszą to uszanować. Nie ma alternatywy dla tej naszej polityki (...)
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.