loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
XXII Bieg im. Bogdana Włosika
Opublikowano dnia 16.10.2017 13:52
W sobotę 14 października na ulicach Nowej Huty odbył się XXII Bieg Memoriałowy im. Bogdana Włosika, w którym wzięło udział blisko pół tysiąca biegaczy z całej Polski. 

Adam Zyzman
Bieg spod bramy nowohuckiego kombinatu pod kościół Arka Pana organizowany jest dla upamiętnienia wydarzeń sprzed 35 lat, gdy 13 października w czasie kolejnej miesięcznicy wprowadzenia stanu wojennego SB-ek zastrzelił młodego pracownika kombinatu hutniczego, który rozpoznał go w czasie prowokacji w tłumie. Organizatorami Biegu jest Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” ArcelorMittal Poland SA, a sponsorami oprócz Związku i władz miasta Krakowa jest wiele nowohuckich firm, które ufundowanie nagród dla biegaczy traktują jak manifestację lokalnego patriotyzmu. Zwycięzcą tegorocznego Biegu został Adam Czerwiński, który uzyskał najlepszy czas na 4,5 km trasie. Organizatorzy nagrodzili też najlepszych w  kategoriach kobiecych i w różnych grupach wiekowych. Na szczególną uwagę zasługuje udział w tym biegu młodzieży szkolnej, która stanowiła w tym roku blisko połowę biegnących. 

Adam Zyzman  
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Smoleńscy beneficjenci
Sakiewicz ma pretensje, że Andrzej Duda się wyłamuje z powinności stania po określonej stronie konfliktu o Smoleńsk, konkretnie stania „murem za Antonim”, choć przecież jest z niego bez dwóch zdań „beneficjent sprawy smoleńskiej”. Jednym słowem daje Sakiewicz do zrozumienia, że podnoszenie Smoleńska nie wynika z jakiegoś idealistycznego przekonania, że to sprawa ważna, że tragedia straszna a wyjaśnienie tego to po prostu fundament. Wynika natomiast z tego, że się na tragedii Smoleńskiej jakoś skorzystało.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Jaki pomnik powinien stanąć na krakowskim placu Inwalidów?
Apeluję do Rady Miasta Krakowa o powrót do tej ważnej dla sędziwych weteranów sprawy.
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: 500+
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.