loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
XXII Bieg im. Bogdana Włosika
Opublikowano dnia 16.10.2017 13:52
W sobotę 14 października na ulicach Nowej Huty odbył się XXII Bieg Memoriałowy im. Bogdana Włosika, w którym wzięło udział blisko pół tysiąca biegaczy z całej Polski. 

Adam Zyzman
Bieg spod bramy nowohuckiego kombinatu pod kościół Arka Pana organizowany jest dla upamiętnienia wydarzeń sprzed 35 lat, gdy 13 października w czasie kolejnej miesięcznicy wprowadzenia stanu wojennego SB-ek zastrzelił młodego pracownika kombinatu hutniczego, który rozpoznał go w czasie prowokacji w tłumie. Organizatorami Biegu jest Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” ArcelorMittal Poland SA, a sponsorami oprócz Związku i władz miasta Krakowa jest wiele nowohuckich firm, które ufundowanie nagród dla biegaczy traktują jak manifestację lokalnego patriotyzmu. Zwycięzcą tegorocznego Biegu został Adam Czerwiński, który uzyskał najlepszy czas na 4,5 km trasie. Organizatorzy nagrodzili też najlepszych w  kategoriach kobiecych i w różnych grupach wiekowych. Na szczególną uwagę zasługuje udział w tym biegu młodzieży szkolnej, która stanowiła w tym roku blisko połowę biegnących. 

Adam Zyzman  
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Maciej
Skotnicki

Maciej Skotnicki: Rozumiem Twoją frustrację
Może wybierasz się na Czarny Protest. Wydaje Ci się, że popierasz postulaty na nim przedstawiane. Jednak, czy chcesz firmować swoją twarzą tę sprawę?
avatar
Jerzy
Bukowski

KdSZZwZzRORwSPPPMKoPTdMK
Myślę, że trzeba jak najszybciej zgłosić tę nazwę do Księgi Rekordów Guinnessa.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Mafia w Warszawie wyłudzała pieniądze i kamienice, ze wsparciem z budżetu państwa
Wczoraj Komisja Weryfikacyjna pod przewodnictwem Patryka Jakiego zaprezentowała raport dotyczący wyłudzeń zarówno środków finansowych jak i nieruchomości w naturze przez grupę mecenasa Roberta N. (przez wiele lat dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, brata urzędniczki zatrudnionej w ministerstwie sprawiedliwości za rządów PO-PSL, beneficjentki wielu milionów złotych pochodzących z tego procederu).
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.