loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
XXII Bieg im. Bogdana Włosika
Opublikowano dnia 16.10.2017 13:52
W sobotę 14 października na ulicach Nowej Huty odbył się XXII Bieg Memoriałowy im. Bogdana Włosika, w którym wzięło udział blisko pół tysiąca biegaczy z całej Polski. 

Adam Zyzman
Bieg spod bramy nowohuckiego kombinatu pod kościół Arka Pana organizowany jest dla upamiętnienia wydarzeń sprzed 35 lat, gdy 13 października w czasie kolejnej miesięcznicy wprowadzenia stanu wojennego SB-ek zastrzelił młodego pracownika kombinatu hutniczego, który rozpoznał go w czasie prowokacji w tłumie. Organizatorami Biegu jest Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” ArcelorMittal Poland SA, a sponsorami oprócz Związku i władz miasta Krakowa jest wiele nowohuckich firm, które ufundowanie nagród dla biegaczy traktują jak manifestację lokalnego patriotyzmu. Zwycięzcą tegorocznego Biegu został Adam Czerwiński, który uzyskał najlepszy czas na 4,5 km trasie. Organizatorzy nagrodzili też najlepszych w  kategoriach kobiecych i w różnych grupach wiekowych. Na szczególną uwagę zasługuje udział w tym biegu młodzieży szkolnej, która stanowiła w tym roku blisko połowę biegnących. 

Adam Zyzman  
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Obywatelu, ratuj się sam
Z wielu opracowywanych przez ostatnie lata dokumentów wynika, że obrona cywilna działa w Polsce tylko na papierze. Miejsce w schronach znajdzie w razie potrzeby tylko 1,37 proc. Polaków. Co co możemy liczyć w sytuacji zagrożenia? Obrona cywilna to Temat Tygodnia 46 nr TS.

Przybyli, zobaczyli, nic nie zrozumieli
Pracodawcy w Polsce nie chcą układów branżowych, nie widzą potrzeby ich negocjowania, nie dostrzegają korzyści wynikających z istnienia PUZP. Co gorsza, nie tylko oni tych korzyści nie widzą lub nie znają – gdyż problem dotyczy również polskich ministrów. Mirosław Miara

Wirtualny świat, rzeczywista wojna
W XXI w. do pokonania przeciwnika wcale nie potrzeba wielkich armii, nowoczesnych czołgów lub samolotów. Wojnę można wygrać, operując klawiaturą i myszką komputerową w komfortowym biurze. Łukasz Piotrowski
Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 46/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Agnieszka Kutyłowska: "Nie jesteśmy "antyszczepionkowcami""
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tischnera przewodnik po życiu
Myślą przewodnią składających się na książkę tekstów jest poszukiwanie w ludziach dobra i ciągnięcie ich do góry, o co zawsze zabiegał ks prof. Tischner.
avatar
Włodzimierz Iszczuk
Jagiellonia.org Głos Polonii

Włodzimierz Iszczuk: Międzymorze bastionem Europy
Międzymorze może stać się niezawodną tarczą cywilizacji europejskiej i całego wolnego świata.
avatar
Stanisław Seaman
Januszewski

S. Januszewski: Tydzień z życia sfer publicznych, czyli o czym szumią kręgi szpagatowej inteligencji
Nie uśmiecha się życie do Romana Giertycha, ciernista jest dola nacjonalisty nawróconego na drogę postępu. Tyle lat pokuty i wciąż go ci lewacy poniewierają.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.