loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
88-letnia Niemka skazana na pół roku więzienia za negowanie Holokaustu
Opublikowano dnia 17.10.2017 08:54
Berliński sąd wydał wyrok dla 88-letniej Ursuli Haverbec. Skazał ją na sześć miesięcy więzienia za notoryczne negowanie Holokaustu. Kobieta twierdzi m.in., że "w Auschwitz nie gazowano ludzi", a komory gazowe nie były prawdziwe.

zrzut ekranu - Youtube.com
Kobieta stawała już wielokrotnie przed sądem i była skazywana. W sierpniu br. skazano ją na dwa lata pozbawienia wolności za kwestionowanie zbrodni nazistowskich. Wcześniej otrzymałą m. in. wyroki 11 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności za podżeganie do nienawiści czy ośmiu miesięcy więzienia za negowanie Holokaustu. Wszystkie te wyroki nie są prawomocne.

88-latka należy do założycieli Stowarzyszenia ds. Rehabilitacji Prześladowanych za Negowanie Holokaustu (VRBHV). Za negowanie zbrodni popełnionych przez III Rzeszę, a w szczególności Holokaustu, grozi w Niemczech kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

/ Źródło: TVP Info

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Barbara
Piela

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowe plastusie Barbary Pieli: Sławomir Nowak i wiosenny transport zegarków
"Wiosenna zmiana czasu albo wiosenny transport zegarków", plastelina, skala 1:6
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Kubiak i feministka
Tata Łukaszka wraz ze swoim kolegą z pracy, Kubiakiem, poszli do firmowej stołówki zrobić sobie kawę. Już mieli wchodzić, ale tuż przed drzwiami spotkali sekretarkę szefa.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Chce, żeby go pozbawić stopnia oficerskiego
Ciekawe, czy jego śladem pójdą inni byli oficerowie i żołnierze Wojska Polskiego z epoki PRL
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.