loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
88-letnia Niemka skazana na pół roku więzienia za negowanie Holokaustu
Opublikowano dnia 17.10.2017 08:54
Berliński sąd wydał wyrok dla 88-letniej Ursuli Haverbec. Skazał ją na sześć miesięcy więzienia za notoryczne negowanie Holokaustu. Kobieta twierdzi m.in., że "w Auschwitz nie gazowano ludzi", a komory gazowe nie były prawdziwe.

zrzut ekranu - Youtube.com
Kobieta stawała już wielokrotnie przed sądem i była skazywana. W sierpniu br. skazano ją na dwa lata pozbawienia wolności za kwestionowanie zbrodni nazistowskich. Wcześniej otrzymałą m. in. wyroki 11 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności za podżeganie do nienawiści czy ośmiu miesięcy więzienia za negowanie Holokaustu. Wszystkie te wyroki nie są prawomocne.

88-latka należy do założycieli Stowarzyszenia ds. Rehabilitacji Prześladowanych za Negowanie Holokaustu (VRBHV). Za negowanie zbrodni popełnionych przez III Rzeszę, a w szczególności Holokaustu, grozi w Niemczech kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

/ Źródło: TVP Info

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Czy Warszawa była tego warta (na gorąco)
Szkoda Jakiego bo faktycznie szarpał przeciwnika niesamowicie. I gdyby dano mu to robić w spokoju, bez medialnego szumi i zabójczej „pomocy” Kurskiego, być może dałby radę. Tak, jak dali radę w spokoju osiągnąć jakiś sukces Płażyński w Gdańsku i Wassermann w Krakowie.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy Wassermann i Majchrowski wreszcie się obudzą?
Nie oczekuję żadnych fajerwerków programowych, ani sensacyjnych obietnic, bo stateczny Kraków nie wierzy w gruszki rosnące na wierzbach, lecz ceni spokój, rozwagę, konsekwencję.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Dobre wieści z krakowskiego wzgórza Kaim
Cieszę się, że sprawa przyszłości wzgórza Kaim wydaje się być na dobrej drodze do załatwienia jej zgodnie z historycznym charakterem tego miejsca na obrzeżach Krakowa.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.