loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
88-letnia Niemka skazana na pół roku więzienia za negowanie Holokaustu
Opublikowano dnia 17.10.2017 08:54
Berliński sąd wydał wyrok dla 88-letniej Ursuli Haverbec. Skazał ją na sześć miesięcy więzienia za notoryczne negowanie Holokaustu. Kobieta twierdzi m.in., że "w Auschwitz nie gazowano ludzi", a komory gazowe nie były prawdziwe.

zrzut ekranu - Youtube.com
Kobieta stawała już wielokrotnie przed sądem i była skazywana. W sierpniu br. skazano ją na dwa lata pozbawienia wolności za kwestionowanie zbrodni nazistowskich. Wcześniej otrzymałą m. in. wyroki 11 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności za podżeganie do nienawiści czy ośmiu miesięcy więzienia za negowanie Holokaustu. Wszystkie te wyroki nie są prawomocne.

88-latka należy do założycieli Stowarzyszenia ds. Rehabilitacji Prześladowanych za Negowanie Holokaustu (VRBHV). Za negowanie zbrodni popełnionych przez III Rzeszę, a w szczególności Holokaustu, grozi w Niemczech kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

/ Źródło: TVP Info

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

100-lecie odzyskania niepodległości także na Oleandrach?
Odzyskiwanie niepodległości było dłuższym procesem, nie jednorazowym fajerwerkiem. Kraków odegrał w tym procesie rolę niepoślednią.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Niemiecka prasa o amerykańskiej gospodarce za Trumpa. Skąd my to znamy?
Niemiecka gazeta przyznaje: "Wiadomości o rychłym upadku amerykańskiej gospodarki okazały się przedwczesne. Od 20 stycznia 2017 rządzi Donald Trump. Nie spowodowało to ruiny gospodarczej. Przeciwnie, gospodarka kwitnie". 
avatar
Paweł
Janowski

Skala Leszka-Janusza
Jak wszyscy wiemy zadaniem Głównego Urzędu Miar jest pilnowanie systemu miar obowiązujących w Polsce. Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, że zaraz po nowym roku wpłynęło na biurko Rady Urzędu podanie o zaopiniowanie nowej jednostki pomiaru. Mierzyny siłę huraganów, sztormów i erupcji wulkanów. Teraz czas zmierzyć dokonania Leszka Balcerowicza i Janusza Lewandowskiego.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.