loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Krysztopa o odwołaniu Woyciechowskiego: Nie wolno podsłuchiwać pracowników i wykorzystywać treści rozmów
Opublikowano dnia 17.10.2017 09:10
Wczoraj rada nadzorcza Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych odwołała dotychczasowego prezesa zarządu spółki, Piotra Woyciechowskiego. Sprawa zbiegła się z publikacją "Faktu" nt. rzekomego podsłuchiwania i nagrywania rozmów szefów związków zawodowych funkcjonujących w PWPW. Sprawę komentował w PR24 Cezary Krysztopa.

zrzut ekranu - Youtube.com
Po odwołaniu Piotra Woyciechowskiego, w oświadczeniu, PWPW zaprzeczyła jakoby zarząd wiedział lub uczestniczył w nagrywaniu jakichkolwiek rozmów związkowców, zatrudnionych w spółce. Zarząd PWPW oświadczył, że jakiekolwiek tego rodzaju insynuacje spotkają się z adekwatną reakcją z wykorzystaniem wszelkich instrumentów prawnych.

W opinii Cezarego Krysztopy, cała sprawa nie powinna była mieć miejsca.

– Nie wolno podsłuchiwać, szczególnie, jak się wydaje, w nielegalny sposób pracowników i wykorzystywać treści rozmów w rozgrywkach między pracodawcą a związkowcami (...) Związkowcy chcieliby wiedzieć kto podsłuchiwał i dlaczego

– mówił.

Rozmowy związkowców miały być zarejestrowane poza siedzibą PWPW, w kawiarni "Bombonierka". 

/ Źródło: PR24


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Po Helsinkach Rosja przygotowuje się na nowe sankcje i nie chce ustępować nawet na krok.
Amerykańska elita, dość jednogłośnie, niezależnie od orientacji skrytykowała postawę prezydenta Trumpa na konferencji prasowej kończącej szczyt w Helsinkach. Teraz Kongres chce wysłuchać relacji tłumaczki uczestniczącej w rozmowach „w cztery oczy” z Rosyjskim prezydentem, bo jak widać, amerykańscy deputowani nie mają zaufania do prezydenta i obawiają się, że w trakcie rozmów poczynił jakieś zbyt daleko idące deklaracje czy wręcz koncesje na rzecz Moskwy. Ten kontekst wewnątrzamerykański jest niesłychanie ważny, a sądząc z zachowania Trumpa, który tłumaczył się publicznie i korygował swe słowa (podważające zaufanie do służb specjalnych), wręcz najważniejszy. Wydaje się, że niezależnie od tego, co stało się w Helsinkach, teraz, zarówno administracja, jak i Kongres dążyły będą z jednej strony do udowodnienia, że żadnego zmiękczenia politycznej presji na Rosję nie będzie (administracja) albo do takiego związania rąk prezydentowi, aby nawet gdyby chciał żadnego resetu nie mógł zrealizować (Kongres).
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Wg. najnowszych badań 2/3 Niemców uważa Trumpa za bardziej niebezpiecznego od Putina
Według najnowszych badań socjologicznych, dwie trzecie Niemców uważa Trumpa za bardziej niebezpiecznego, niż Putin. To oczywiście skutek propagandy ich mediów mainstreamowych plus tradycyjny niemiecki antyamerykanizm. Ciekaw jestem jak wypadłyby takie badania u nas? Szacuję, że pół na pół. W końcu ich media w naszym kraju również nie próżnują. 
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wygląda na to, że deficyt budżetowy na koniec roku wyniesie tylko ok. 50% planowanego
Mimo, że nie ma jeszcze danych dotyczących realizacji budżetu państwa na koniec czerwca 2017 roku, pojawia się coraz więcej analiz sporządzanych przez banki, z których wynika, że deficyt budżetowy na koniec roku wyniesie około 50% planowanego w wysokości 41,5 mld zł.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.