loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Krysztopa: Polisz jur inglisz
Opublikowano dnia 20.10.2017 16:57
TVN 24 atakuje Polską Fundację Narodową jak tylko może. Złe jest każde działanie nawet projekt pokazania Polski żołnierzom wojsk sojuszniczych, którzy tu, na wschodniej flance NATO utrzymują światową równowagę (piszę to bez żadnej przesady).

screen TVN24.pl
Dziennikarze tej stacji dowodzą, że są również znakomitymi znawcami j. angielskiego! Wyszydzili bezlitośnie gramatyczne błędy jakie młody pracownik PFN popełnił w relacji z wycieczki nadawanej na Twitterze. No koszmar i kompromitacja. PFN przeprosiła.

Wszystko byłoby OK gdyby nauczyciele j. angielskiego nie zatytułowali swojego tekstu: „Żołnierze definicyjnie lubią militarne rzeczy. Polska Fundacja Narodowa nie daje o sobie zapomnieć”.

DEFINICYJNIE? WTF? Anglista z TVN w ten sposób przetłumaczył słówko „definitely”.

No brawo. Sęk ju from the mountain! (ja również nie jestem zawołanym anglistą;)

https://fakty.tvn24.pl/aktualnosci,59/pfn-relacjonowala-wycieczke-brytyjskich-zolnierzy-po-polsce,781447.html
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Czy Warszawa była tego warta (na gorąco)
Szkoda Jakiego bo faktycznie szarpał przeciwnika niesamowicie. I gdyby dano mu to robić w spokoju, bez medialnego szumi i zabójczej „pomocy” Kurskiego, być może dałby radę. Tak, jak dali radę w spokoju osiągnąć jakiś sukces Płażyński w Gdańsku i Wassermann w Krakowie.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy Wassermann i Majchrowski wreszcie się obudzą?
Nie oczekuję żadnych fajerwerków programowych, ani sensacyjnych obietnic, bo stateczny Kraków nie wierzy w gruszki rosnące na wierzbach, lecz ceni spokój, rozwagę, konsekwencję.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Dobre wieści z krakowskiego wzgórza Kaim
Cieszę się, że sprawa przyszłości wzgórza Kaim wydaje się być na dobrej drodze do załatwienia jej zgodnie z historycznym charakterem tego miejsca na obrzeżach Krakowa.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.