loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Krysztopa: Polisz jur inglisz
Opublikowano dnia 20.10.2017 16:57
TVN 24 atakuje Polską Fundację Narodową jak tylko może. Złe jest każde działanie nawet projekt pokazania Polski żołnierzom wojsk sojuszniczych, którzy tu, na wschodniej flance NATO utrzymują światową równowagę (piszę to bez żadnej przesady).

screen TVN24.pl
Dziennikarze tej stacji dowodzą, że są również znakomitymi znawcami j. angielskiego! Wyszydzili bezlitośnie gramatyczne błędy jakie młody pracownik PFN popełnił w relacji z wycieczki nadawanej na Twitterze. No koszmar i kompromitacja. PFN przeprosiła.

Wszystko byłoby OK gdyby nauczyciele j. angielskiego nie zatytułowali swojego tekstu: „Żołnierze definicyjnie lubią militarne rzeczy. Polska Fundacja Narodowa nie daje o sobie zapomnieć”.

DEFINICYJNIE? WTF? Anglista z TVN w ten sposób przetłumaczył słówko „definitely”.

No brawo. Sęk ju from the mountain! (ja również nie jestem zawołanym anglistą;)

https://fakty.tvn24.pl/aktualnosci,59/pfn-relacjonowala-wycieczke-brytyjskich-zolnierzy-po-polsce,781447.html
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

100-lecie odzyskania niepodległości także na Oleandrach?
Odzyskiwanie niepodległości było dłuższym procesem, nie jednorazowym fajerwerkiem. Kraków odegrał w tym procesie rolę niepoślednią.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Niemiecka prasa o amerykańskiej gospodarce za Trumpa. Skąd my to znamy?
Niemiecka gazeta przyznaje: "Wiadomości o rychłym upadku amerykańskiej gospodarki okazały się przedwczesne. Od 20 stycznia 2017 rządzi Donald Trump. Nie spowodowało to ruiny gospodarczej. Przeciwnie, gospodarka kwitnie". 
avatar
Paweł
Janowski

Skala Leszka-Janusza
Jak wszyscy wiemy zadaniem Głównego Urzędu Miar jest pilnowanie systemu miar obowiązujących w Polsce. Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, że zaraz po nowym roku wpłynęło na biurko Rady Urzędu podanie o zaopiniowanie nowej jednostki pomiaru. Mierzyny siłę huraganów, sztormów i erupcji wulkanów. Teraz czas zmierzyć dokonania Leszka Balcerowicza i Janusza Lewandowskiego.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.