loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Krysztopa: Polisz jur inglisz
Opublikowano dnia 20.10.2017 16:57
TVN 24 atakuje Polską Fundację Narodową jak tylko może. Złe jest każde działanie nawet projekt pokazania Polski żołnierzom wojsk sojuszniczych, którzy tu, na wschodniej flance NATO utrzymują światową równowagę (piszę to bez żadnej przesady).

screen TVN24.pl
Dziennikarze tej stacji dowodzą, że są również znakomitymi znawcami j. angielskiego! Wyszydzili bezlitośnie gramatyczne błędy jakie młody pracownik PFN popełnił w relacji z wycieczki nadawanej na Twitterze. No koszmar i kompromitacja. PFN przeprosiła.

Wszystko byłoby OK gdyby nauczyciele j. angielskiego nie zatytułowali swojego tekstu: „Żołnierze definicyjnie lubią militarne rzeczy. Polska Fundacja Narodowa nie daje o sobie zapomnieć”.

DEFINICYJNIE? WTF? Anglista z TVN w ten sposób przetłumaczył słówko „definitely”.

No brawo. Sęk ju from the mountain! (ja również nie jestem zawołanym anglistą;)

https://fakty.tvn24.pl/aktualnosci,59/pfn-relacjonowala-wycieczke-brytyjskich-zolnierzy-po-polsce,781447.html
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Obywatelu, ratuj się sam
Z wielu opracowywanych przez ostatnie lata dokumentów wynika, że obrona cywilna działa w Polsce tylko na papierze. Miejsce w schronach znajdzie w razie potrzeby tylko 1,37 proc. Polaków. Co co możemy liczyć w sytuacji zagrożenia? Obrona cywilna to Temat Tygodnia 46 nr TS.

Przybyli, zobaczyli, nic nie zrozumieli
Pracodawcy w Polsce nie chcą układów branżowych, nie widzą potrzeby ich negocjowania, nie dostrzegają korzyści wynikających z istnienia PUZP. Co gorsza, nie tylko oni tych korzyści nie widzą lub nie znają – gdyż problem dotyczy również polskich ministrów. Mirosław Miara

Wirtualny świat, rzeczywista wojna
W XXI w. do pokonania przeciwnika wcale nie potrzeba wielkich armii, nowoczesnych czołgów lub samolotów. Wojnę można wygrać, operując klawiaturą i myszką komputerową w komfortowym biurze. Łukasz Piotrowski
Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 46/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Arturem Wosztylem
Blogi
avatar
Marcin
Kacprzak

Marcin Kacprzak: Murem za Beatą
Gdy tylko Prawo i Sprawiedliwość zdobyło władzę, to niemal od pierwszego dnia ich rządów najbardziej bałem się wielce prawdopodobnego momentu, w którym ktoś z tego obozu, nie mając nic ciekawszego do roboty, złapie za młotek i przychrzani sobie nim prosto w duży palec u stopy. Udawało się uniknąć tego scenariusza, lepiej lub gorzej, równo dwa lata. Młotek jednak wisi wciąż na ścianie i widzę, że pokusa by go użyć jest w PiS-ie bardzo, bardzo wysoka.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Polska nie wykupi Zułowa
Wypowiedź wicepremiera kładzie chyba kres nadziejom litewskich Polaków.
avatar
Przemysław
Jarasz

[Ujawniamy] Poznaj Poznań... Jak samorządowe fundusze trafiały do Agory/AMS
Z kasy miast zarządzanych przez liberalnych polityków płyną szerokim - przynajmniej z punktu widzenia przeciętnego człowieka - strumieniem fundusze przeznaczone na akcje reklamowe (i inne) w liberalnych mediach. Odkryliśmy, że przez ostatnie 2-3 lata, grupa Agora S.A./AMS S.A. w Poznaniu zarządzanym przez - związanego z Platformą Obywatelską - prezydenta Jacka Jaśkowiaka otrzymała zlecenia na ponad 1,07 miliona złotych!
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.