loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Krysztopa: Polisz jur inglisz
Opublikowano dnia 20.10.2017 16:57
TVN 24 atakuje Polską Fundację Narodową jak tylko może. Złe jest każde działanie nawet projekt pokazania Polski żołnierzom wojsk sojuszniczych, którzy tu, na wschodniej flance NATO utrzymują światową równowagę (piszę to bez żadnej przesady).

screen TVN24.pl
Dziennikarze tej stacji dowodzą, że są również znakomitymi znawcami j. angielskiego! Wyszydzili bezlitośnie gramatyczne błędy jakie młody pracownik PFN popełnił w relacji z wycieczki nadawanej na Twitterze. No koszmar i kompromitacja. PFN przeprosiła.

Wszystko byłoby OK gdyby nauczyciele j. angielskiego nie zatytułowali swojego tekstu: „Żołnierze definicyjnie lubią militarne rzeczy. Polska Fundacja Narodowa nie daje o sobie zapomnieć”.

DEFINICYJNIE? WTF? Anglista z TVN w ten sposób przetłumaczył słówko „definitely”.

No brawo. Sęk ju from the mountain! (ja również nie jestem zawołanym anglistą;)

https://fakty.tvn24.pl/aktualnosci,59/pfn-relacjonowala-wycieczke-brytyjskich-zolnierzy-po-polsce,781447.html
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Bukowski: Apel o apolityczność ZHP
Wzywam Was do opamiętania, druhny i druhowie ze Związku, w którym spędziłem wiele lat harcerskiej oraz instruktorskiej służby.
avatar
.
Rosemann

Rosemann: „La Pasionarie” i „Pistolety” czyli jeszcze bardziej totalna
Irracjonalna jest radość polityków i zwolenników rządzącej prawicy, że obdarowani zostali przeciwnikiem.którego działania właśnie obserwujemy. To owszem, na pierwszy rzut oka jest śmieszne. Jest też mało skuteczne bo dla większości społeczeństwa a także (co widać z komentarzy w mediach społecznościowych) dla całkiem twardej opozycji wobec władzy po prostu niestrawne i nie akceptowalne. Tyle, że efektem nieskutecznego radykalizmu zazwyczaj jest jeszcze większy radykalizm.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wątpliwa sława Szkieletora
Ranking otwiera przesławne dzieło Antoni Gaudiego - barcelońska świątynia Sagrada Familia.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.