loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Nożownik ze Stalowej Woli spędzi 3 miesiące w areszcie w Krakowie
Opublikowano dnia 21.10.2017 19:09
Konrad K., 27-letni nożownik, decyzją Sądu Rejonowego w Stalowej Woli spędzi w areszcie, na oddziale psychiatrycznym w Krakowie najbliższe 3 miesiące.

YT, print screen
W wyniku wczorajszego ataku nożownika w miejscowej Galerii VIVO zmarła 51-letnia kobieta, osiem kolejnych osób jest rannych. Napastnika unieszkodliwili klienci centrum handlowego, a następnie przejęła go policja.
 
Przemieszczał się bardzo szybko i bardzo dynamicznie. (...) Przeszedł główną aleją galerii VIVO uzbrojony w dwa noże typu szturmowego, zadając ciosy (...) Było mu obojętne, komu te ciosy zadaje
- mówił prokurator, Janusz Woźnik.

Dodał on, iż spośród ośmiorga rannych, dwie osoby walczą o życie, pięć jest bardzo ciężko poszkodowanych. Cztery osoby były operowane. Wszyscy ranni przebywają w szpitalach.
 
Podejrzany przed sądem ponownie przyznał się i ponownie udzielił wszystkich wyjaśnień, które złożył przed prokuratorem. Obwinia wszystkich o swoją sytuację 
- poinformował prokurator.

Konrad K. od trzech lat leczy się psychiatrycznie, jest w trakcie procesu rozwodowego, ma dziecko. 
 
Czuje się, jakby był zastraszany, nie chce sprecyzować przez kogo. I to wszystko tak się skumulowało, że musiał to gdzieś jakoś odreagować (...) nabył noże, bo nie wiedział, czy będzie zaatakowany, czy będzie się musiał bronić, czy będzie musiał kogoś zaatakować
- relacjonował zeznania nożownika przydzielony mu adwokat.


źródło: RMF24
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Gdzie jest ojczyzna Frasyniuka?
"Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą do TSUE."
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Konstytucja
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Baby-boom dotarł i do Zabrza. Na poród w należącym do gminy nowoczesnym Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - Biskupicach decyduje się coraz więcej kobiet. Dyrekcja placówki zapewnia i potwierdza, że pacjentki doceniają kompetencje personelu, przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny sale porodowe oraz kompleksowość oferty zabrzańskiej placówki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak w tym kontekście prorodzinna polityka obecnego rządu, w tym zwłaszcza program 500+. 
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.