loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Nożownik ze Stalowej Woli spędzi 3 miesiące w areszcie w Krakowie
Opublikowano dnia 21.10.2017 19:09
Konrad K., 27-letni nożownik, decyzją Sądu Rejonowego w Stalowej Woli spędzi w areszcie, na oddziale psychiatrycznym w Krakowie najbliższe 3 miesiące.

YT, print screen
W wyniku wczorajszego ataku nożownika w miejscowej Galerii VIVO zmarła 51-letnia kobieta, osiem kolejnych osób jest rannych. Napastnika unieszkodliwili klienci centrum handlowego, a następnie przejęła go policja.
 
Przemieszczał się bardzo szybko i bardzo dynamicznie. (...) Przeszedł główną aleją galerii VIVO uzbrojony w dwa noże typu szturmowego, zadając ciosy (...) Było mu obojętne, komu te ciosy zadaje
- mówił prokurator, Janusz Woźnik.

Dodał on, iż spośród ośmiorga rannych, dwie osoby walczą o życie, pięć jest bardzo ciężko poszkodowanych. Cztery osoby były operowane. Wszyscy ranni przebywają w szpitalach.
 
Podejrzany przed sądem ponownie przyznał się i ponownie udzielił wszystkich wyjaśnień, które złożył przed prokuratorem. Obwinia wszystkich o swoją sytuację 
- poinformował prokurator.

Konrad K. od trzech lat leczy się psychiatrycznie, jest w trakcie procesu rozwodowego, ma dziecko. 
 
Czuje się, jakby był zastraszany, nie chce sprecyzować przez kogo. I to wszystko tak się skumulowało, że musiał to gdzieś jakoś odreagować (...) nabył noże, bo nie wiedział, czy będzie zaatakowany, czy będzie się musiał bronić, czy będzie musiał kogoś zaatakować
- relacjonował zeznania nożownika przydzielony mu adwokat.


źródło: RMF24
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Niemieckie obozy zagłady
Chcemy, aby nazwa każdego obozu przypominała o jego założycielach - Niemcach.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Kosmonauta bez stopnia generalskiego?
Mirosław Hermaszewski może stracić swój stopień.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: CBA rozbiło kolejną szajkę. Wyłudzili 30 mln zł zwrotu VAT, wyprali 161 mln zł
Prezes i wiceprezes dużej warszawskiej agencji pracy tymczasowej zostali zatrzymani przez agentów CBA z Łodzi oraz wspierających ich żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. Do tej samej sprawy policjanci z komendy wojewódzkiej zatrzymali członka zarządu spółki zajmującej się pośrednictwem pracy. Wszyscy wpadli w ręce agentów i policji w Warszawie. Sprawa dotyczy działania grupy przestępczej, która w latach 2014 - 2016 wyłudziła zwrot podatku VAT na kwotę ponad 30 mln zł i wyprała ponad 161 mln zł pochodzących z przestępstw.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.