loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Nożownik ze Stalowej Woli spędzi 3 miesiące w areszcie w Krakowie
Opublikowano dnia 21.10.2017 19:09
Konrad K., 27-letni nożownik, decyzją Sądu Rejonowego w Stalowej Woli spędzi w areszcie, na oddziale psychiatrycznym w Krakowie najbliższe 3 miesiące.

YT, print screen
W wyniku wczorajszego ataku nożownika w miejscowej Galerii VIVO zmarła 51-letnia kobieta, osiem kolejnych osób jest rannych. Napastnika unieszkodliwili klienci centrum handlowego, a następnie przejęła go policja.
 
Przemieszczał się bardzo szybko i bardzo dynamicznie. (...) Przeszedł główną aleją galerii VIVO uzbrojony w dwa noże typu szturmowego, zadając ciosy (...) Było mu obojętne, komu te ciosy zadaje
- mówił prokurator, Janusz Woźnik.

Dodał on, iż spośród ośmiorga rannych, dwie osoby walczą o życie, pięć jest bardzo ciężko poszkodowanych. Cztery osoby były operowane. Wszyscy ranni przebywają w szpitalach.
 
Podejrzany przed sądem ponownie przyznał się i ponownie udzielił wszystkich wyjaśnień, które złożył przed prokuratorem. Obwinia wszystkich o swoją sytuację 
- poinformował prokurator.

Konrad K. od trzech lat leczy się psychiatrycznie, jest w trakcie procesu rozwodowego, ma dziecko. 
 
Czuje się, jakby był zastraszany, nie chce sprecyzować przez kogo. I to wszystko tak się skumulowało, że musiał to gdzieś jakoś odreagować (...) nabył noże, bo nie wiedział, czy będzie zaatakowany, czy będzie się musiał bronić, czy będzie musiał kogoś zaatakować
- relacjonował zeznania nożownika przydzielony mu adwokat.


źródło: RMF24
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Portal
Stoczniowy

MON szykuje dokumenty do programu Miecznik
Ministerstwo obrony narodowej przekazało redakcji Portalu Stoczniowego informację, że trwa przygotowanie niezbędnych dokumentów umożliwiających wszczęcie postępowania na pozyskanie okrętów obrony wybrzeża o kryptonimie Miecznik. Czy MON wróci do koncepcji wzmocnienia floty okrętów nawodnych?
avatar
Jerzy
Bukowski

Dekalog na szkołach
Wójt tłumaczy, że zareagował na to, jak katolicy traktowani są na Zachodzie, gdzie dyskryminuje się ich, a promuje zło moralne w postaci aborcji, eutanazji, związków homoseksualnych.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Czy Poroszenko zaryzykuje pokerowe zagranie?
Choć wybory prezydenckie na Ukrainie dopiero za 9 miesięcy, a parlamentarne jeszcze później, to wszystko wskazuje na to, że zasadnicze rozstrzygnięcia polityczne mogą mieć miejsce w najbliższych tygodniach, jeśli nie dniach.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.