loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o modernizacji i finansowaniu armii. "To ogromna zmiana"
Opublikowano dnia 23.10.2017 13:21
Nowela przewiduje m.in. zwiększenie wydatków na obronność w 2020 r. do 2,1 proc. PKB, a docelowo – do minimum 2,5 proc. PKB w 2030 r. Ponadto ustawa zmienia sposób wyliczania budżetu obronnego, odnosząc go do PKB z roku bieżącego, a nie poprzedniego.

Jakub Szymczuk/ KPRP - prezydent.pl
Nowelizacja zakłada też zwiększenie liczebności armii do 200 tys. – 150 tys. etatów dla żołnierzy zawodowych i 50 tys. dla Wojsk Obrony Terytorialnej.
 

Chcemy mieć silną i sprawną polską armię, taką, która w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia dla Rzeczypospolitej będzie mogła adekwatnie zareagować i będzie w stanie bronić polskich granic i  bezpieczeństwa obywateli. Potrzeby są wielkie, realizujemy cały szereg programów, które mają rozwinąć i  zmodernizować polską armię, a także zwiększyć bezpieczeństwo polskich żołnierzy


– podkreślił Andrzej Duda. Wyraził także wdzięczność, że ustawa została przyjęta w Sejmie prawie jednogłośnie, ponad podziałami politycznymi. 
 

Wszyscy rozumieją, że dla dobra Polski i dla bezpieczeństwa Polaków to rozwiązanie jest konieczne


- powiedział prezydent. 
 
źródło: prezydent.pl, tvp info
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Bukowski: Apel o apolityczność ZHP
Wzywam Was do opamiętania, druhny i druhowie ze Związku, w którym spędziłem wiele lat harcerskiej oraz instruktorskiej służby.
avatar
.
Rosemann

Rosemann: „La Pasionarie” i „Pistolety” czyli jeszcze bardziej totalna
Irracjonalna jest radość polityków i zwolenników rządzącej prawicy, że obdarowani zostali przeciwnikiem.którego działania właśnie obserwujemy. To owszem, na pierwszy rzut oka jest śmieszne. Jest też mało skuteczne bo dla większości społeczeństwa a także (co widać z komentarzy w mediach społecznościowych) dla całkiem twardej opozycji wobec władzy po prostu niestrawne i nie akceptowalne. Tyle, że efektem nieskutecznego radykalizmu zazwyczaj jest jeszcze większy radykalizm.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wątpliwa sława Szkieletora
Ranking otwiera przesławne dzieło Antoni Gaudiego - barcelońska świątynia Sagrada Familia.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.