loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Konstanty Radziwiłł: Rozważam, żeby wynagrodzenie dla rezydentów były formą stypendium
Opublikowano dnia 23.10.2017 14:05
Wynagrodzenia dla rezydentów w formie stypendiów byłyby wypłacane pod jednym warunkiem - lekarze musieliby potem pracować w Polsce. - Jeżeli chcieliby wyjechać, musieliby zwrócić stypendium - powiedział szef resortu zdrowia w poniedziałkowym wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej". 

Konstanty Radziwiłł, screen YT

Nie można tego zrobić ot tak, jak chcą rezydenci, którzy z łatwością szafują różnymi kwotami bez żadnego pokrycia. (...) Wykorzystujemy te środki, które mamy. Nie obiecam czegoś, czego polski budżet nie będzie w stanie udźwignąć 


- mówił Radziwiłł. Dodał, że decyzja o zwiększeniu pieniędzy na ochronę zdrowia jest historyczna i oznacza ogromne konsekwencje dla budżetu państwa, ponieważ chodzi o kwotę rzędu 100 miliardów złotych. 
 

Po tym wszystkim, co się wydarzyło, nie ma żadnych powodów do protestów, zwłaszcza tak radykalnych


- powiedział Minister Zdrowia.

źródło: tvn24.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wielu chętnych do WOT
Malkontenci, którzy wieszczyli, że Wojska Obrony Terytorialnej będą miały ogromny kłopot z kandydatami do nich, powinni ugryźć się w języki.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Marchewka Putina
Dziś odbędzie się wizyta Władimira Putina w Niemczech, do której Moskwa przywiązuje sporą wagę, nie tylko, dlatego, że jest to pierwsza wizyta rosyjskiego prezydenta w tym kraju po 2014 roku, czyli po aneksji Krymu. Angela Merkel podejmie swego rozmówcę na zamku Meseberg w Brandenburgii a po spotkaniu nie jest przewidziane spotkanie z prasą, można, zatem jedynie spekulować, o czym będą rozmawiali, zwłaszcza, że nieco informacji zdradził Steffen Seibert, szef służby prasowej niemieckiego rządu.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy Trzaskowski złoży też wniosek o delegalizację KPP?
Jeśli nie podoba mu się tylko ON-R, a nie przeszkadza mu KPP to znaczy, że jest stronniczy, wybiórczo traktuje przytoczone wyżej artykuły Konstytucji i Kodeksu karnego oraz wyraźnie sympatyzuje z komunistami.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.