loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Zaostrzenie protestu medyków: Środa "dniem bez lekarza". Radziwiłł: "To złamanie etyki lekarskiej"
Opublikowano dnia 23.10.2017 14:25
Protestujący medycy najwidoczniej uznali, że głodówki w kolejnych miastach nie robią na rządzie wrażenia. Ogólnopolski związek zawodowy lekarzy zapowiada w Małopolsce na środę "dzień bez lekarza". Oddziały i przychodnie będą pracowały tylko w trybie dyżurowym, a pozostali pracownicy nie przyjdą do pracy. Taką formę protestu ostro skrytykował minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

screen YT

Każdy lekarz ma we własnym sumieniu podjąć decyzję o formie wsparcia protestujących. Ponieważ wielu lekarzy zdeklarowało absencję w pracy, nazwano go "dniem bez lekarza". Jest to efektem braku odpowiedzi rządu na postulaty kolegów lekarzy rezydentów


- poinformowało Porozumienie Rezydentów OZZL. 
 

Tego typu zapowiedzi traktuję jako zapowiedź złamania podstawowych zasad etyki lekarskiej i jestem zupełnie zdruzgotany taką zapowiedzią


- skomentował te doniesienia Konstanty Radziwiłł. Dodał, że liczy na to, iż do "środy bez lekarza" nie dojdzie, a protestujący się opamiętają.
 

To byłby ruch groźny i przekroczenie granicy, która ze względu na dobro chorych nie może być przekroczona 


- podsumował minister.

źródło: tvn24.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Obywatelu, ratuj się sam
Z wielu opracowywanych przez ostatnie lata dokumentów wynika, że obrona cywilna działa w Polsce tylko na papierze. Miejsce w schronach znajdzie w razie potrzeby tylko 1,37 proc. Polaków. Co co możemy liczyć w sytuacji zagrożenia? Obrona cywilna to Temat Tygodnia 46 nr TS.

Przybyli, zobaczyli, nic nie zrozumieli
Pracodawcy w Polsce nie chcą układów branżowych, nie widzą potrzeby ich negocjowania, nie dostrzegają korzyści wynikających z istnienia PUZP. Co gorsza, nie tylko oni tych korzyści nie widzą lub nie znają – gdyż problem dotyczy również polskich ministrów. Mirosław Miara

Wirtualny świat, rzeczywista wojna
W XXI w. do pokonania przeciwnika wcale nie potrzeba wielkich armii, nowoczesnych czołgów lub samolotów. Wojnę można wygrać, operując klawiaturą i myszką komputerową w komfortowym biurze. Łukasz Piotrowski
Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 46/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z prof. Krzysztofem Szwagrzykiem
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tischnera przewodnik po życiu
Myślą przewodnią składających się na książkę tekstów jest poszukiwanie w ludziach dobra i ciągnięcie ich do góry, o co zawsze zabiegał ks prof. Tischner.
avatar
Włodzimierz Iszczuk
Jagiellonia.org Głos Polonii

Włodzimierz Iszczuk: Międzymorze bastionem Europy
Międzymorze może stać się niezawodną tarczą cywilizacji europejskiej i całego wolnego świata.
avatar
Stanisław Seaman
Januszewski

S. Januszewski: Tydzień z życia sfer publicznych, czyli o czym szumią kręgi szpagatowej inteligencji
Nie uśmiecha się życie do Romana Giertycha, ciernista jest dola nacjonalisty nawróconego na drogę postępu. Tyle lat pokuty i wciąż go ci lewacy poniewierają.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.