loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Zaostrzenie protestu medyków: Środa "dniem bez lekarza". Radziwiłł: "To złamanie etyki lekarskiej"
Opublikowano dnia 23.10.2017 14:25
Protestujący medycy najwidoczniej uznali, że głodówki w kolejnych miastach nie robią na rządzie wrażenia. Ogólnopolski związek zawodowy lekarzy zapowiada w Małopolsce na środę "dzień bez lekarza". Oddziały i przychodnie będą pracowały tylko w trybie dyżurowym, a pozostali pracownicy nie przyjdą do pracy. Taką formę protestu ostro skrytykował minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

screen YT

Każdy lekarz ma we własnym sumieniu podjąć decyzję o formie wsparcia protestujących. Ponieważ wielu lekarzy zdeklarowało absencję w pracy, nazwano go "dniem bez lekarza". Jest to efektem braku odpowiedzi rządu na postulaty kolegów lekarzy rezydentów


- poinformowało Porozumienie Rezydentów OZZL. 
 

Tego typu zapowiedzi traktuję jako zapowiedź złamania podstawowych zasad etyki lekarskiej i jestem zupełnie zdruzgotany taką zapowiedzią


- skomentował te doniesienia Konstanty Radziwiłł. Dodał, że liczy na to, iż do "środy bez lekarza" nie dojdzie, a protestujący się opamiętają.
 

To byłby ruch groźny i przekroczenie granicy, która ze względu na dobro chorych nie może być przekroczona 


- podsumował minister.

źródło: tvn24.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Z. Kuźmiuk: Do tej pory tylko się domyślaliśmy, Pawlak mówi jak jest z mediami zagranicznymi w Polsce
Ujawnione wczoraj przez portal TVP Info fragmenty rozmowy pomiędzy Waldemarem Pawlakiem, wtedy wicepremierem i ministrem gospodarki, a jednym z najbogatszych przedsiębiorców w Polsce Michałem Sołowowem, rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące wpływu mediów o zagranicznym kapitale na polską politykę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy obronimy konstytucję przed uzurpatorami?
Od pewnego czasu wykrzykiwanie go na każdej antyrządowej demonstracji stało się znakiem wywoławczym i sztandarem totalnej opozycji wobec obecnego obozu władzy.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: O światowej polityce imigracyjnej słów kilka
(...) liczymy na wzajemność – jeżeli my nie chcemy imigracji nielegalnej,przymusowej, etc, etc. - to w takim razie muszą to uszanować. Nie ma alternatywy dla tej naszej polityki (...)
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.