loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Zaostrzenie protestu medyków: Środa "dniem bez lekarza". Radziwiłł: "To złamanie etyki lekarskiej"
Opublikowano dnia 23.10.2017 14:25
Protestujący medycy najwidoczniej uznali, że głodówki w kolejnych miastach nie robią na rządzie wrażenia. Ogólnopolski związek zawodowy lekarzy zapowiada w Małopolsce na środę "dzień bez lekarza". Oddziały i przychodnie będą pracowały tylko w trybie dyżurowym, a pozostali pracownicy nie przyjdą do pracy. Taką formę protestu ostro skrytykował minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

screen YT

Każdy lekarz ma we własnym sumieniu podjąć decyzję o formie wsparcia protestujących. Ponieważ wielu lekarzy zdeklarowało absencję w pracy, nazwano go "dniem bez lekarza". Jest to efektem braku odpowiedzi rządu na postulaty kolegów lekarzy rezydentów


- poinformowało Porozumienie Rezydentów OZZL. 
 

Tego typu zapowiedzi traktuję jako zapowiedź złamania podstawowych zasad etyki lekarskiej i jestem zupełnie zdruzgotany taką zapowiedzią


- skomentował te doniesienia Konstanty Radziwiłł. Dodał, że liczy na to, iż do "środy bez lekarza" nie dojdzie, a protestujący się opamiętają.
 

To byłby ruch groźny i przekroczenie granicy, która ze względu na dobro chorych nie może być przekroczona 


- podsumował minister.

źródło: tvn24.pl
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Poległy w Afganistanie polski żołnierz uwieczniony w Drodze Krzyżowej
Nową stację Drogi Krzyżowej ufundowali bliscy poległego żołnierza oraz jego koledzy z armii.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wygląda na to, że Włochy szybko nie będą miały rządu
Już mija dwa tygodnie po wyborach parlamentarnych we Włoszech i na razie żadna z trzech największych sił w nowym parlamencie oficjalnie nie zaproponowała rozpoczęcia rozmów koalicyjnych.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Gazowe ulgi dla strajkujących w 1981 roku górników
Pomoc, jaką spółka oferuje powstańcom i górnikom, jest przejawem wdzięczności wobec osób, które w walce o wolną Polskę poświęciły zdrowie i życie.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.