loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Krysztopa w PR24: Skromna polska aplikacja, która zirytowała Niemców
Opublikowano dnia 24.10.2017 12:23
- Biało-czerwone masło orzechowe, czyli jak działa patriotyczna konsumpcja w Polsce (…) Kupuję jajka i mięso z Niemiec, czy dzięki temu jestem dobrą Niemką? W Polsce ta logika się sprawdza. Polska przeżywa właśnie modę na patriotyczną konsumpcję (…) aplikacja chce pokazać, czy producent produktu nie posiada zagranicznych inwestorów, czy jest w Polsce zarejestrowany, czy w Polsce produkuje, czy prowadzi w Polsce badania i czy ma wyłącznie polskiego właściciela. Tak naprawdę aplikacji chodzi o to, żeby pokazać ile polskich pieniędzy jest w maśle orzechowym – W ten sposób prezenterka niemieckiej telewizji MDR demaskowała nic innego jak skromną aplikację do rozpoznawania polskich produktów po kodzie kreskowym „Pola”. Popularność aplikacji musiała ich zaboleć. Prawda jak wiele to mówi o tym czym byliśmy i w niemałym stopniu ciągle jesteśmy, dla naszych dobrych sąsiadów Niemców?

Polskie Radio 24

- Pojęcie patriotyzmu gospodarczego nie jest niczym nowym. Jest również z całą pewnością bardzo bliskie samym Niemcom. Kiedy zagraniczny kapitał próbował kupić niemiecki „Berliner Zeitung” wybuchła histeria, w której padały argumenty o tym, że nikt z zagranicy nie może wpływać na niemiecką opinię publiczną i że to naruszenie niezależności mediów. Co nawiasem mówiąc jest również ciekawym przyczynkiem do dyskusji na temat repolonizacji polskich mediów w ogromnym stopniu należących do zagranicznych, głównie niemieckich koncernów. Tym bardziej, że ostatecznie transakcja sprzedaży „Berliner Zeitung” nie doszła do skutku.

- mówił Cezary Krysztopa

Całości audycji można wysłuchać na stronie Polskiego Radia 24
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Bukowski: Apel o apolityczność ZHP
Wzywam Was do opamiętania, druhny i druhowie ze Związku, w którym spędziłem wiele lat harcerskiej oraz instruktorskiej służby.
avatar
.
Rosemann

Rosemann: „La Pasionarie” i „Pistolety” czyli jeszcze bardziej totalna
Irracjonalna jest radość polityków i zwolenników rządzącej prawicy, że obdarowani zostali przeciwnikiem.którego działania właśnie obserwujemy. To owszem, na pierwszy rzut oka jest śmieszne. Jest też mało skuteczne bo dla większości społeczeństwa a także (co widać z komentarzy w mediach społecznościowych) dla całkiem twardej opozycji wobec władzy po prostu niestrawne i nie akceptowalne. Tyle, że efektem nieskutecznego radykalizmu zazwyczaj jest jeszcze większy radykalizm.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wątpliwa sława Szkieletora
Ranking otwiera przesławne dzieło Antoni Gaudiego - barcelońska świątynia Sagrada Familia.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.