loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[NASZ NEWS] Powstanie nowy think thank badający fenomen Solidarności
Opublikowano dnia 24.10.2017 17:30
Na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie powstanie ośrodek badający fenomen Solidarności. - Jest on wynikiem napływających do nas zapytań ze świata na temat Solidarności - mówią inicjatorzy przyszłego ośrodka badawczo-naukowego.

Marcin Żegliński - Tygodnik Solidarność
Pierwszego dnia obrad Komisji Krajowej NSZZ Solidarność w Wieliczce odbyło się spotkanie robocze w sprawie powołania pierwszego w Polsce i na świecie centrum badającego fenomen Solidarności.

- Przed południem przedstawiciele NSZZ Solidarność wraz z przedstawicielami Wydziału Filozofii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie spotkali się w celu powołania centrum, ośrodka czy instytutu, który będzie zajmował się badaniem fenomenu NSZZ Solidarność zarówno jako związku zawodowego, jak również ruchu społecznego - podkreśla w rozmowie z portalem tysol.pl Krzysztof Woźniewski, ekspert Komisji Krajowej "S", jeden z uczestników dzisiejszego spotkania.


Wynikiem dzisiejszych rozmów jest rozpoczęcie prac organizacyjnych nad powołaniem nowego ośrodka, który - jak wyjaśnia nasz rozmówca - w przyszłości ma być także czymś w rodzaju think thanku.

Skąd pomysł na tego rodzaju instytucję?

- Napływały do nas zapytania z całego świata od ośrodków naukowych, które interesują się kwestią Solidarności. Doszliśmy do wniosku, że potrzeba takiego ośrodka, który zbadałby naszą organizację - mówią inicjatorzy.


Izabela Kozłowska, Wieliczka
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Rosja oddaje Kuryle, ale może zyskuje coś więcej
Na spotkanie państw ASEAN, które odbywało się w Singapurze przybyła liczna rosyjska delegacja z prezydentem Putinem na czele. Przybyła w swoim stylu, tzn. z półtoragodzinnym opóźnieniem. Putin znany jest z tego, że każe swoim rozmówcom czekać – czekał Papież, ostatnio przybył w ostatnim momencie, oczywiście spóźniony, na uroczystości zakończenia I wojny światowej. Trudno powiedzieć czy jest to wynik pewnego chaosu organizacyjnego, czy celowe działanie mające na celu okazanie rozmówcom lekceważenia. Za czasów mojej młodości rozpowszechnionym był pogląd, że taki ostentacyjny brak punktualności jest przede wszystkim przejawem braku kultury. Ale nie oczekujmy zbyt wiele od rosyjskich oficjeli.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: WTEM!!
Hiobowscy bardzo spokojnie przyjęli to, co dla mamy Łukaszka było ekscytującą sensacją.\n- Peszard-Rytru zakłada nową partię!
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Jak zjeść lokalne konfitury polityczne i nie wylecieć z partii?
Liderzy, a także szefowie wojewódzkich struktur Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego muszą nieustannie przypominać działaczom terenowym, że wykluczone są jakiekolwiek alianse z politycznym wrogiem.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.