loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[NASZ NEWS] Powstanie nowy think thank badający fenomen Solidarności
Opublikowano dnia 24.10.2017 17:30
Na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie powstanie ośrodek badający fenomen Solidarności. - Jest on wynikiem napływających do nas zapytań ze świata na temat Solidarności - mówią inicjatorzy przyszłego ośrodka badawczo-naukowego.

Marcin Żegliński - Tygodnik Solidarność
Pierwszego dnia obrad Komisji Krajowej NSZZ Solidarność w Wieliczce odbyło się spotkanie robocze w sprawie powołania pierwszego w Polsce i na świecie centrum badającego fenomen Solidarności.

- Przed południem przedstawiciele NSZZ Solidarność wraz z przedstawicielami Wydziału Filozofii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie spotkali się w celu powołania centrum, ośrodka czy instytutu, który będzie zajmował się badaniem fenomenu NSZZ Solidarność zarówno jako związku zawodowego, jak również ruchu społecznego - podkreśla w rozmowie z portalem tysol.pl Krzysztof Woźniewski, ekspert Komisji Krajowej "S", jeden z uczestników dzisiejszego spotkania.


Wynikiem dzisiejszych rozmów jest rozpoczęcie prac organizacyjnych nad powołaniem nowego ośrodka, który - jak wyjaśnia nasz rozmówca - w przyszłości ma być także czymś w rodzaju think thanku.

Skąd pomysł na tego rodzaju instytucję?

- Napływały do nas zapytania z całego świata od ośrodków naukowych, które interesują się kwestią Solidarności. Doszliśmy do wniosku, że potrzeba takiego ośrodka, który zbadałby naszą organizację - mówią inicjatorzy.


Izabela Kozłowska, Wieliczka
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Dwoje ludzieńków
Ona w ogóle nie wie, o czym mów, on popełnia gafę za gafą.
avatar
Jerzy
Bukowski

Marsz totalnej opozycji na śmietnik historii
Święto Wojska Polskiego powinno być okazją do radości i dumy dla każdego, kto kocha naszą ojczyznę.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Jeśli ktoś zastanawia się nad upadkiem niemieckiego dziennikarstwa, spieszę z odpowiedzią
Jeśli ktoś się zastanawia - tak jak ja - nad nieprawdopodobnym wręcz upadkiem dziennikarstwa - i w ogóle mediów - u naszych zachodnich sąsiadów. Jeśli szuka tego przyczyny i próbuje się dowiedzieć, czy tak było zawsze, ewentualnie kiedy się to zaczęło, to odpowiedź jest właściwie tylko jedna: tak było zawsze.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.