loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[NASZ NEWS] Powstanie nowy think thank badający fenomen Solidarności
Opublikowano dnia 24.10.2017 17:30
Na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie powstanie ośrodek badający fenomen Solidarności. - Jest on wynikiem napływających do nas zapytań ze świata na temat Solidarności - mówią inicjatorzy przyszłego ośrodka badawczo-naukowego.

Marcin Żegliński - Tygodnik Solidarność
Pierwszego dnia obrad Komisji Krajowej NSZZ Solidarność w Wieliczce odbyło się spotkanie robocze w sprawie powołania pierwszego w Polsce i na świecie centrum badającego fenomen Solidarności.

- Przed południem przedstawiciele NSZZ Solidarność wraz z przedstawicielami Wydziału Filozofii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie spotkali się w celu powołania centrum, ośrodka czy instytutu, który będzie zajmował się badaniem fenomenu NSZZ Solidarność zarówno jako związku zawodowego, jak również ruchu społecznego - podkreśla w rozmowie z portalem tysol.pl Krzysztof Woźniewski, ekspert Komisji Krajowej "S", jeden z uczestników dzisiejszego spotkania.


Wynikiem dzisiejszych rozmów jest rozpoczęcie prac organizacyjnych nad powołaniem nowego ośrodka, który - jak wyjaśnia nasz rozmówca - w przyszłości ma być także czymś w rodzaju think thanku.

Skąd pomysł na tego rodzaju instytucję?

- Napływały do nas zapytania z całego świata od ośrodków naukowych, które interesują się kwestią Solidarności. Doszliśmy do wniosku, że potrzeba takiego ośrodka, który zbadałby naszą organizację - mówią inicjatorzy.


Izabela Kozłowska, Wieliczka
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Barbara
Piela

[video] Nowa animacja Barbary Pieli: "Cela+"
Nowa animacja Barbary Pieli
avatar
Graf
Zero

"Wiara" Anna Kańtoch | Recenzja | Grafzero
Tajemnicza zbrodnia w "cieniu Czarnobyla"
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wygląda na to, że Włochy czekają powtórne wybory parlamentarne
Mija już blisko 2 miesiące od wyborów parlamentarnych we Włoszech, a z wypowiedzi liderów ugrupowań, które odnotowały najlepsze wyniki wynika, że jest coraz mniej szans na utworzenie rządu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.