loading
Proszę czekać...
Andrzej Kołodziejski: Stracona szansa
Opublikowano dnia 07.11.2017 22:07
W lipcu tego roku, nadarzyła się okazja na przeforsowanie zapisów, które umożliwiłyby tworzenie „S” w więziennictwie, niestety przespano ten fakt.

screen YouTube

Na poziomie opiniowania przez organizacje związkowe szansa została zaprzepaszczona bezpowrotnie. A szkoda, ponieważ z obecnym kierownictwem NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa niewielu czynnych funkcjonariuszy SW identyfikuje się. Po czerwcowej szarży emerytów związkowych na czele z Panem Czesławem Tułą, w której to na dzień przed Krajowym Zjazdem Delegatów bezprawnie zdelegalizowano delegatów z okręgu katowickiego, odwołano prawidłowo wybrane władze na Śląsku, a następ rozwiązano struktury okręgowe, nikt nie wierzy w normalność tego związku zawodowego.

Z wielu rozmów wynika, że ogromna liczba osób jest zainteresowana wstąpieniem do związku zawodowego, ale nie pod obecnym kształtem. Ponieważ od dobrych kilku lat, kiedy to stery przejęli emerytowani mundurowi, następuje powolna gradacja istniejącego związku NSZZ FiPW, który obecnie liczy zaledwie 6,5 tyś czynnych związkowców. Przypomnę, że w SW służy 27 tyś funkcjonariuszy, czyli ogromna większość nie ma swych społeczno-zawodowych reprezentantów. Monizm związkowy, którego do jakiegoś momentu broniłem jest przykładem enklawy PRL-u i wszystko wskazuje na to, że nie zmieni się, ten stan rzeczy. Co w mojej ocenie będzie ze szkodą dla wszystkich. 

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Życie w 800 gramach
Gdzie zaczyna się człowiek? Choć etycy, duchowni i naukowcy wciąż nie są w tej kwestii zgodni, w Polsce nie ma obowiązku ratowania dzieci rodzących się między 23 a 27 tygodniem ciąży. Lekarze - i trudno ich za to winić - nie chcą w takich przypadkach sami podejmować decyzji. Pytają rodziców. Podobno większość odpowiada – walczmy. Dziś medycyna jest zdolna uratować znaczny odsetek skrajnych wcześniaków. Jak funkcjonują te, którym udało się przeżyć? To temat tygodnia 47 numeru TS.

Czy grożą nam emerytalne kominy?
– Rząd łamie prawo (…). Proponuje rozwiązanie, które będzie zarzewiem konfliktów społecznych i problemów finansowych – mówi członek KK NSZZ Solidarność Henryk Nakonieczny. O co chodzi w projekcie zmian ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych i dlaczego związki zawodowe tak mocno go krytykują? Anna Grabowska
Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 47/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl
Blogi
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Coraz bliżej mi do przekonania, że artystom należy zakazać wypowiadania się o polityce
Jestem coraz bliższy przekonania, że wszystkim artystom na świecie - wszystkim poetom, pisarzom, malarzom, aktorom, reżyserom, muzykom, a nawet mistrzom wikliniarstwa - powinno się zakazać zabierania głosu na temat polityki. ;)
avatar
prof. Romuald
Szeremietiew

Romuald Szeremietiew: Działo Macierewicza?
Czytam rozmowę na portalu mpolska24.pl przeprowadzoną przez Annę Raciniewską i Mariusza Giereja z ministrem Obrony Narodowej Antonim Macierewiczem w trakcie #TweetupMON 16 listopada 2017. A tam jest coś takiego...
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Test na polskość PO
Czy Platforma Obywatelska podejmie ostatnią już chyba próbę ratowania mocno nadwątlonej - jeżeli nie doszczętnie zrujnowanej - reputacji
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.