loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Andrzej Kołodziejski: Stracona szansa
Opublikowano dnia 07.11.2017 22:07
W lipcu tego roku, nadarzyła się okazja na przeforsowanie zapisów, które umożliwiłyby tworzenie „S” w więziennictwie, niestety przespano ten fakt.

screen YouTube

Na poziomie opiniowania przez organizacje związkowe szansa została zaprzepaszczona bezpowrotnie. A szkoda, ponieważ z obecnym kierownictwem NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa niewielu czynnych funkcjonariuszy SW identyfikuje się. Po czerwcowej szarży emerytów związkowych na czele z Panem Czesławem Tułą, w której to na dzień przed Krajowym Zjazdem Delegatów bezprawnie zdelegalizowano delegatów z okręgu katowickiego, odwołano prawidłowo wybrane władze na Śląsku, a następ rozwiązano struktury okręgowe, nikt nie wierzy w normalność tego związku zawodowego.

Z wielu rozmów wynika, że ogromna liczba osób jest zainteresowana wstąpieniem do związku zawodowego, ale nie pod obecnym kształtem. Ponieważ od dobrych kilku lat, kiedy to stery przejęli emerytowani mundurowi, następuje powolna gradacja istniejącego związku NSZZ FiPW, który obecnie liczy zaledwie 6,5 tyś czynnych związkowców. Przypomnę, że w SW służy 27 tyś funkcjonariuszy, czyli ogromna większość nie ma swych społeczno-zawodowych reprezentantów. Monizm związkowy, którego do jakiegoś momentu broniłem jest przykładem enklawy PRL-u i wszystko wskazuje na to, że nie zmieni się, ten stan rzeczy. Co w mojej ocenie będzie ze szkodą dla wszystkich. 

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Bukowski: Apel o apolityczność ZHP
Wzywam Was do opamiętania, druhny i druhowie ze Związku, w którym spędziłem wiele lat harcerskiej oraz instruktorskiej służby.
avatar
.
Rosemann

Rosemann: „La Pasionarie” i „Pistolety” czyli jeszcze bardziej totalna
Irracjonalna jest radość polityków i zwolenników rządzącej prawicy, że obdarowani zostali przeciwnikiem.którego działania właśnie obserwujemy. To owszem, na pierwszy rzut oka jest śmieszne. Jest też mało skuteczne bo dla większości społeczeństwa a także (co widać z komentarzy w mediach społecznościowych) dla całkiem twardej opozycji wobec władzy po prostu niestrawne i nie akceptowalne. Tyle, że efektem nieskutecznego radykalizmu zazwyczaj jest jeszcze większy radykalizm.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wątpliwa sława Szkieletora
Ranking otwiera przesławne dzieło Antoni Gaudiego - barcelońska świątynia Sagrada Familia.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.