loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Andrzej Kołodziejski: Stracona szansa
Opublikowano dnia 07.11.2017 22:07
W lipcu tego roku, nadarzyła się okazja na przeforsowanie zapisów, które umożliwiłyby tworzenie „S” w więziennictwie, niestety przespano ten fakt.

screen YouTube

Na poziomie opiniowania przez organizacje związkowe szansa została zaprzepaszczona bezpowrotnie. A szkoda, ponieważ z obecnym kierownictwem NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa niewielu czynnych funkcjonariuszy SW identyfikuje się. Po czerwcowej szarży emerytów związkowych na czele z Panem Czesławem Tułą, w której to na dzień przed Krajowym Zjazdem Delegatów bezprawnie zdelegalizowano delegatów z okręgu katowickiego, odwołano prawidłowo wybrane władze na Śląsku, a następ rozwiązano struktury okręgowe, nikt nie wierzy w normalność tego związku zawodowego.

Z wielu rozmów wynika, że ogromna liczba osób jest zainteresowana wstąpieniem do związku zawodowego, ale nie pod obecnym kształtem. Ponieważ od dobrych kilku lat, kiedy to stery przejęli emerytowani mundurowi, następuje powolna gradacja istniejącego związku NSZZ FiPW, który obecnie liczy zaledwie 6,5 tyś czynnych związkowców. Przypomnę, że w SW służy 27 tyś funkcjonariuszy, czyli ogromna większość nie ma swych społeczno-zawodowych reprezentantów. Monizm związkowy, którego do jakiegoś momentu broniłem jest przykładem enklawy PRL-u i wszystko wskazuje na to, że nie zmieni się, ten stan rzeczy. Co w mojej ocenie będzie ze szkodą dla wszystkich. 

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Przemysław
Jarasz

Czy uniknie więzienia skazany za korupcję były wpływowy polityk lewicy na Śląsku?
Właśnie decyduje się w zabrzańskim wymiarze sprawiedliwości czy bardzo wpływowy onegdaj jeden z baronów śląskiej lewicy, były radny miejski i dawny niezwykle znany wiceprezydent Zabrza - Jerzy W. trafi do więzienia odsiadywać prawomocny wyrok 2 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności orzeczony za korupcję, płatną protekcję, poświadczenie nieprawdy w fakturach oraz złożenie nieprawdziwego oświadczenia majątkowego. Sąd Rejonowy w Zabrzu już drugi raz odbył posiedzenie, w trakcie którego rozpatrywano wniosek skazańca o zawieszenie wykonania kary ze względów zdrowotnych. Zdecydowano jednak ponownie o niepodejmowaniu ostatecznej decyzji i zasięgnięciu opinii kolejnego biegłego lekarza.
avatar
Damian
Nejman

Damian Nejman: Miłosierna Kataryna
W poniedziałkowym „Do Rzeczy” Kataryna swym blogerskim okiem spojrzała na sprawę aborcji w Polsce. Autorka w swych krótkich rozważaniach stawiała coraz to śmielsze pytania i hipotezy, by dojść do absurdalnych wniosków.
avatar
Przemysław
Jarasz

Policyjni łowcy cieni wpadli na trop poszukiwanego gangstera
Policjanci Centralnego Biura Śledczego wpadli na trop i zatrzymali 53-letniego Piotra K. ps. „Piotrek”, który był poszukiwany w całym kraju dwoma listami gończymi wydanymi przez sądy w Warszawie. Grupa „łowców cieni” zlokalizowała mężczyznę w jednym z mieszkań na warszawskiej Woli. Nie stawiał on oporu. Był bardzo zaskoczony wejściem stróżów prawa, gdyż nie spodziewał się zatrzymania. A jest on podejrzany m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o popełnienie innych przestępstw.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.