loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Andrzej Kołodziejski: Stracona szansa
Opublikowano dnia 07.11.2017 22:07
W lipcu tego roku, nadarzyła się okazja na przeforsowanie zapisów, które umożliwiłyby tworzenie „S” w więziennictwie, niestety przespano ten fakt.

screen YouTube

Na poziomie opiniowania przez organizacje związkowe szansa została zaprzepaszczona bezpowrotnie. A szkoda, ponieważ z obecnym kierownictwem NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa niewielu czynnych funkcjonariuszy SW identyfikuje się. Po czerwcowej szarży emerytów związkowych na czele z Panem Czesławem Tułą, w której to na dzień przed Krajowym Zjazdem Delegatów bezprawnie zdelegalizowano delegatów z okręgu katowickiego, odwołano prawidłowo wybrane władze na Śląsku, a następ rozwiązano struktury okręgowe, nikt nie wierzy w normalność tego związku zawodowego.

Z wielu rozmów wynika, że ogromna liczba osób jest zainteresowana wstąpieniem do związku zawodowego, ale nie pod obecnym kształtem. Ponieważ od dobrych kilku lat, kiedy to stery przejęli emerytowani mundurowi, następuje powolna gradacja istniejącego związku NSZZ FiPW, który obecnie liczy zaledwie 6,5 tyś czynnych związkowców. Przypomnę, że w SW służy 27 tyś funkcjonariuszy, czyli ogromna większość nie ma swych społeczno-zawodowych reprezentantów. Monizm związkowy, którego do jakiegoś momentu broniłem jest przykładem enklawy PRL-u i wszystko wskazuje na to, że nie zmieni się, ten stan rzeczy. Co w mojej ocenie będzie ze szkodą dla wszystkich. 

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Te pomniki muszą stanąć!
Apeluję do władz Krakowa o zrealizowanie w roku 100-lecia odzyskania niepodległości bardzo dawno temu podjętych uchwał.
avatar
Andrzej
Fajda

[kliknij], by zobaczyć całość] Andrzej Fajda: Nowa inwestycja na dnie Bałtyku...
...mądrością Nowego Etapu
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: W 2017 roku rekordowy eksport i dodatni wynik na rachunku obrotów bieżących
Jak podaje Główny Urząd Statystyczny (GUS) rok 2017 zakończył się nie tylko wysokim wzrostem gospodarczym, ale także polska gospodarka odnotowała rekordowe rozmiary eksportu, który przekroczył po raz pierwszy w historii 200 mld euro.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.