loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Marian Panic: "Na wieczną hańbę Polski". Publikuje to prominentny ukraiński popularyzator historii...
Opublikowano dnia 08.11.2017 12:19
Trudno nie poczuć niesmaku. A publikuje to na swoim fb jeden z najbardziej prominentnych ukraińskich popularyzatorów historii, Wachtang Kipiani, a zalajkował Wołodymyr Wiatrowycz.

Wachtang Kipriani, screen YT


"Na wieczną hańbę Polski"

Ta książka na pierwszym planie, to przekład z niemieckiego i należy zwrócić uwagę na rok wydania. A autorem tej książki jest Hans Joachim Beyer, pseudonim Joachim Kühl (1908 - 1971) niemiecki historyk, badacz i ideolog "Volkssturmu", SS-Hauptsturmführer. Już w 1933 wstąpił do SA, a od 1936 do NSDAP.

Warto byłoby napisać coś więcej o tym promowanym dzisiaj przez ukraińskiego popularyzatora historii nazistowskim autorze.

Dodam  jeszcze, że po wojnie, w latach 50-tych, Beyer wykładał  w Wyższej Szkole Pedagogicznej we Flensburgu. Uczył przyszłych nauczycieli historii.

A komentarz pana Kipianiego: "Zawsze znajduję wiecznie aktualne rzeczy." I nie wygląda mi to na ironię.

Marian Panic
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: 100-lecie odzyskania niepodległości także na Oleandrach?
Odzyskiwanie niepodległości było dłuższym procesem, nie jednorazowym fajerwerkiem. Kraków odegrał w tym procesie rolę niepoślednią.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Niemiecka prasa o amerykańskiej gospodarce za Trumpa. Skąd my to znamy?
Niemiecka gazeta przyznaje: "Wiadomości o rychłym upadku amerykańskiej gospodarki okazały się przedwczesne. Od 20 stycznia 2017 rządzi Donald Trump. Nie spowodowało to ruiny gospodarczej. Przeciwnie, gospodarka kwitnie". 
avatar
Adrian
Wachowiak

Wachowiak: Co Prezydent zrobił dla wyjaśnienia Smoleńska? Sakiewicz, Zybertowicz i TweetUp w Republice
Nie ustają emocje związane z rekonstrukcją rządu, a w szczególności związane z odwołaniem ministra ON Antoniego Macierewicza i roli prezydenta Andrzeja Dudy w tym procesie. Wczoraj w internecie znów lekko się zagotowało. Tym razem poszło o słowa Tomasza Sakiewicza, który stwierdził, że prezydent RP jest “beneficjentem” katastrofy smoleńskiej i że jako urzędująca głowa państwa nie zrobił nic dla jej wyjaśnienia.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.