loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Marian Panic: "Na wieczną hańbę Polski". Publikuje to prominentny ukraiński popularyzator historii...
Opublikowano dnia 08.11.2017 12:19
Trudno nie poczuć niesmaku. A publikuje to na swoim fb jeden z najbardziej prominentnych ukraińskich popularyzatorów historii, Wachtang Kipiani, a zalajkował Wołodymyr Wiatrowycz.

Wachtang Kipriani, screen YT


"Na wieczną hańbę Polski"

Ta książka na pierwszym planie, to przekład z niemieckiego i należy zwrócić uwagę na rok wydania. A autorem tej książki jest Hans Joachim Beyer, pseudonim Joachim Kühl (1908 - 1971) niemiecki historyk, badacz i ideolog "Volkssturmu", SS-Hauptsturmführer. Już w 1933 wstąpił do SA, a od 1936 do NSDAP.

Warto byłoby napisać coś więcej o tym promowanym dzisiaj przez ukraińskiego popularyzatora historii nazistowskim autorze.

Dodam  jeszcze, że po wojnie, w latach 50-tych, Beyer wykładał  w Wyższej Szkole Pedagogicznej we Flensburgu. Uczył przyszłych nauczycieli historii.

A komentarz pana Kipianiego: "Zawsze znajduję wiecznie aktualne rzeczy." I nie wygląda mi to na ironię.

Marian Panic
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Z. Kuźmiuk: Do tej pory tylko się domyślaliśmy, Pawlak mówi jak jest z mediami zagranicznymi w Polsce
Ujawnione wczoraj przez portal TVP Info fragmenty rozmowy pomiędzy Waldemarem Pawlakiem, wtedy wicepremierem i ministrem gospodarki, a jednym z najbogatszych przedsiębiorców w Polsce Michałem Sołowowem, rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące wpływu mediów o zagranicznym kapitale na polską politykę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy obronimy konstytucję przed uzurpatorami?
Od pewnego czasu wykrzykiwanie go na każdej antyrządowej demonstracji stało się znakiem wywoławczym i sztandarem totalnej opozycji wobec obecnego obozu władzy.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: O światowej polityce imigracyjnej słów kilka
(...) liczymy na wzajemność – jeżeli my nie chcemy imigracji nielegalnej,przymusowej, etc, etc. - to w takim razie muszą to uszanować. Nie ma alternatywy dla tej naszej polityki (...)
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.