loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Marian Panic: "Na wieczną hańbę Polski". Publikuje to prominentny ukraiński popularyzator historii...
Opublikowano dnia 08.11.2017 12:19
Trudno nie poczuć niesmaku. A publikuje to na swoim fb jeden z najbardziej prominentnych ukraińskich popularyzatorów historii, Wachtang Kipiani, a zalajkował Wołodymyr Wiatrowycz.

Wachtang Kipriani, screen YT


"Na wieczną hańbę Polski"

Ta książka na pierwszym planie, to przekład z niemieckiego i należy zwrócić uwagę na rok wydania. A autorem tej książki jest Hans Joachim Beyer, pseudonim Joachim Kühl (1908 - 1971) niemiecki historyk, badacz i ideolog "Volkssturmu", SS-Hauptsturmführer. Już w 1933 wstąpił do SA, a od 1936 do NSDAP.

Warto byłoby napisać coś więcej o tym promowanym dzisiaj przez ukraińskiego popularyzatora historii nazistowskim autorze.

Dodam  jeszcze, że po wojnie, w latach 50-tych, Beyer wykładał  w Wyższej Szkole Pedagogicznej we Flensburgu. Uczył przyszłych nauczycieli historii.

A komentarz pana Kipianiego: "Zawsze znajduję wiecznie aktualne rzeczy." I nie wygląda mi to na ironię.

Marian Panic
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Po Helsinkach Rosja przygotowuje się na nowe sankcje i nie chce ustępować nawet na krok.
Amerykańska elita, dość jednogłośnie, niezależnie od orientacji skrytykowała postawę prezydenta Trumpa na konferencji prasowej kończącej szczyt w Helsinkach. Teraz Kongres chce wysłuchać relacji tłumaczki uczestniczącej w rozmowach „w cztery oczy” z Rosyjskim prezydentem, bo jak widać, amerykańscy deputowani nie mają zaufania do prezydenta i obawiają się, że w trakcie rozmów poczynił jakieś zbyt daleko idące deklaracje czy wręcz koncesje na rzecz Moskwy. Ten kontekst wewnątrzamerykański jest niesłychanie ważny, a sądząc z zachowania Trumpa, który tłumaczył się publicznie i korygował swe słowa (podważające zaufanie do służb specjalnych), wręcz najważniejszy. Wydaje się, że niezależnie od tego, co stało się w Helsinkach, teraz, zarówno administracja, jak i Kongres dążyły będą z jednej strony do udowodnienia, że żadnego zmiękczenia politycznej presji na Rosję nie będzie (administracja) albo do takiego związania rąk prezydentowi, aby nawet gdyby chciał żadnego resetu nie mógł zrealizować (Kongres).
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Wg. najnowszych badań 2/3 Niemców uważa Trumpa za bardziej niebezpiecznego od Putina
Według najnowszych badań socjologicznych, dwie trzecie Niemców uważa Trumpa za bardziej niebezpiecznego, niż Putin. To oczywiście skutek propagandy ich mediów mainstreamowych plus tradycyjny niemiecki antyamerykanizm. Ciekaw jestem jak wypadłyby takie badania u nas? Szacuję, że pół na pół. W końcu ich media w naszym kraju również nie próżnują. 
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wygląda na to, że deficyt budżetowy na koniec roku wyniesie tylko ok. 50% planowanego
Mimo, że nie ma jeszcze danych dotyczących realizacji budżetu państwa na koniec czerwca 2017 roku, pojawia się coraz więcej analiz sporządzanych przez banki, z których wynika, że deficyt budżetowy na koniec roku wyniesie około 50% planowanego w wysokości 41,5 mld zł.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.