loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Marian Panic: "Na wieczną hańbę Polski". Publikuje to prominentny ukraiński popularyzator historii...
Opublikowano dnia 08.11.2017 12:19
Trudno nie poczuć niesmaku. A publikuje to na swoim fb jeden z najbardziej prominentnych ukraińskich popularyzatorów historii, Wachtang Kipiani, a zalajkował Wołodymyr Wiatrowycz.

Wachtang Kipriani, screen YT


"Na wieczną hańbę Polski"

Ta książka na pierwszym planie, to przekład z niemieckiego i należy zwrócić uwagę na rok wydania. A autorem tej książki jest Hans Joachim Beyer, pseudonim Joachim Kühl (1908 - 1971) niemiecki historyk, badacz i ideolog "Volkssturmu", SS-Hauptsturmführer. Już w 1933 wstąpił do SA, a od 1936 do NSDAP.

Warto byłoby napisać coś więcej o tym promowanym dzisiaj przez ukraińskiego popularyzatora historii nazistowskim autorze.

Dodam  jeszcze, że po wojnie, w latach 50-tych, Beyer wykładał  w Wyższej Szkole Pedagogicznej we Flensburgu. Uczył przyszłych nauczycieli historii.

A komentarz pana Kipianiego: "Zawsze znajduję wiecznie aktualne rzeczy." I nie wygląda mi to na ironię.

Marian Panic
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Obywatelu, ratuj się sam
Z wielu opracowywanych przez ostatnie lata dokumentów wynika, że obrona cywilna działa w Polsce tylko na papierze. Miejsce w schronach znajdzie w razie potrzeby tylko 1,37 proc. Polaków. Co co możemy liczyć w sytuacji zagrożenia? Obrona cywilna to Temat Tygodnia 46 nr TS.

Przybyli, zobaczyli, nic nie zrozumieli
Pracodawcy w Polsce nie chcą układów branżowych, nie widzą potrzeby ich negocjowania, nie dostrzegają korzyści wynikających z istnienia PUZP. Co gorsza, nie tylko oni tych korzyści nie widzą lub nie znają – gdyż problem dotyczy również polskich ministrów. Mirosław Miara

Wirtualny świat, rzeczywista wojna
W XXI w. do pokonania przeciwnika wcale nie potrzeba wielkich armii, nowoczesnych czołgów lub samolotów. Wojnę można wygrać, operując klawiaturą i myszką komputerową w komfortowym biurze. Łukasz Piotrowski
Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 46/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wideoczat z por.Arturem Wosztylem
Blogi
avatar
Marcin
Kacprzak

Marcin Kacprzak: Murem za Beatą
Gdy tylko Prawo i Sprawiedliwość zdobyło władzę, to niemal od pierwszego dnia ich rządów najbardziej bałem się wielce prawdopodobnego momentu, w którym ktoś z tego obozu, nie mając nic ciekawszego do roboty, złapie za młotek i przychrzani sobie nim prosto w duży palec u stopy. Udawało się uniknąć tego scenariusza, lepiej lub gorzej, równo dwa lata. Młotek jednak wisi wciąż na ścianie i widzę, że pokusa by go użyć jest w PiS-ie bardzo, bardzo wysoka.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Polska nie wykupi Zułowa
Wypowiedź wicepremiera kładzie chyba kres nadziejom litewskich Polaków.
avatar
Przemysław
Jarasz

[Ujawniamy] Poznaj Poznań... Jak samorządowe fundusze trafiały do Agory/AMS
Z kasy miast zarządzanych przez liberalnych polityków płyną szerokim - przynajmniej z punktu widzenia przeciętnego człowieka - strumieniem fundusze przeznaczone na akcje reklamowe (i inne) w liberalnych mediach. Odkryliśmy, że przez ostatnie 2-3 lata, grupa Agora S.A./AMS S.A. w Poznaniu zarządzanym przez - związanego z Platformą Obywatelską - prezydenta Jacka Jaśkowiaka otrzymała zlecenia na ponad 1,07 miliona złotych!
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.