loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Czy na znakach drogowych będziemy mieli "Lwów" zamiast "Lviv"?
Opublikowano dnia 10.11.2017 15:47
Nowy projekt rozporządzenia resortu infrastruktury i budownictwa zakłada, że nazwy zagranicznych miast na znakach drogowych mają być pisane po polsku.

screen YT
Zmiany zakładają, że na tablicach informujących o odległości do zagranicznego miasta, jego nazwa będzie napisana w języku polskim. Obok, w nawiasie podana ma być nazwa w oryginale. Według szacunków, zmiany mają kosztować ok. 30 mln zł. Wydatek ten będzie jednak rozłożony w czasie do 2022 roku, kiedy przewiduje się zakończenie wdrażania zmian.

Jak podkreśla ministerstwo, podana kwota dotyczy jednak tylko dróg krajowych stanowiących zaledwie 5 proc. wszystkich dróg, na których do wymiany będzie ok. 400 znaków. W szacunkowych kosztach nie uwzględniono jednak danych dotyczących pozostałych dróg

źródło: do rzeczy


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Barbara
Piela

[video] Nowa animacja Barbary Pieli: "Cela+"
Nowa animacja Barbary Pieli
avatar
Graf
Zero

"Wiara" Anna Kańtoch | Recenzja | Grafzero
Tajemnicza zbrodnia w "cieniu Czarnobyla"
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wygląda na to, że Włochy czekają powtórne wybory parlamentarne
Mija już blisko 2 miesiące od wyborów parlamentarnych we Włoszech, a z wypowiedzi liderów ugrupowań, które odnotowały najlepsze wyniki wynika, że jest coraz mniej szans na utworzenie rządu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.