loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Czy na znakach drogowych będziemy mieli "Lwów" zamiast "Lviv"?
Opublikowano dnia 10.11.2017 15:47
Nowy projekt rozporządzenia resortu infrastruktury i budownictwa zakłada, że nazwy zagranicznych miast na znakach drogowych mają być pisane po polsku.

screen YT
Zmiany zakładają, że na tablicach informujących o odległości do zagranicznego miasta, jego nazwa będzie napisana w języku polskim. Obok, w nawiasie podana ma być nazwa w oryginale. Według szacunków, zmiany mają kosztować ok. 30 mln zł. Wydatek ten będzie jednak rozłożony w czasie do 2022 roku, kiedy przewiduje się zakończenie wdrażania zmian.

Jak podkreśla ministerstwo, podana kwota dotyczy jednak tylko dróg krajowych stanowiących zaledwie 5 proc. wszystkich dróg, na których do wymiany będzie ok. 400 znaków. W szacunkowych kosztach nie uwzględniono jednak danych dotyczących pozostałych dróg

źródło: do rzeczy


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Minister Ardanowski zapowiedział od początku września wypłaty tzw. pomocy suszowej
Wczoraj minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski w wywiadzie dla TVP Info poinformował, że jego resort będzie gotowy do rozpoczęcia wypłat środków tzw. pomocy suszowej dla poszkodowanych rolników już od początku września.
avatar
Jerzy
Bukowski

Dwoje ludzieńków
Ona w ogóle nie wie, o czym mów, on popełnia gafę za gafą.
avatar
Jerzy
Bukowski

Marsz totalnej opozycji na śmietnik historii
Święto Wojska Polskiego powinno być okazją do radości i dumy dla każdego, kto kocha naszą ojczyznę.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.