loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Andrzej Duda ostro skomentował nacjonalistyczne postawy na Marszu Niepodległości
Opublikowano dnia 13.11.2017 18:27
Andrzej Duda gościł dziś w Krapkowicach, gdzie skomentował sobotnie wydarzenia na marszu niepodległości w Warszawie. Prezydent stanowczo stwierdził, że nie można postawić znaku równości pomiędzy nacjonalizmem, a patriotyzmem.

Jakub Szymczuk/ KPRP - prezydent.pl

Jest mi niezmiernie przykro, że ostatnio w Warszawie na Marszu Niepodległości, radość tych, którzy przyszli świętować piękne święto, została zakłócona przez transparenty przyniesione przez osoby nieodpowiedzialne. Transparenty, z których treścią nikt uczciwy w Polsce się nie zgodzi


- mówił Andrzej Duda.
 

Nie można postawić równości pomiędzy nacjonalizmem, a patriotyzmem


- powiedział prezydent. Dodał, że patriotyzm to w jego przekonaniu miłość - do Ojczyzny, do rodaków, zaś nacjonalizm jest nacechowany negatywnie - myśleniem, że nasz kraj jest tylko dla nas.
 

Ksenofobia, chorobliwy nacjonalizm i antysemityzm to postawy oznaczające wykluczenie z naszego społeczeństwa. Takie osoby mają postawę niegodną. Mówiłem to wielokrotnie, ale widocznie nigdy takich słów za mało


- oznajmił. Zaznaczył, że martwi go i "wzbudza wewnętrzny protest" niesprawiedliwość polegająca na tym, że "w wielu mediach zagranicznych z 60 czy 40 tys. uczestników Marszu Niepodległości próbuje się robić nazistów".

źródło: nto.pl, onet.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Dwoje ludzieńków
Ona w ogóle nie wie, o czym mów, on popełnia gafę za gafą.
avatar
Jerzy
Bukowski

Marsz totalnej opozycji na śmietnik historii
Święto Wojska Polskiego powinno być okazją do radości i dumy dla każdego, kto kocha naszą ojczyznę.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Jeśli ktoś zastanawia się nad upadkiem niemieckiego dziennikarstwa, spieszę z odpowiedzią
Jeśli ktoś się zastanawia - tak jak ja - nad nieprawdopodobnym wręcz upadkiem dziennikarstwa - i w ogóle mediów - u naszych zachodnich sąsiadów. Jeśli szuka tego przyczyny i próbuje się dowiedzieć, czy tak było zawsze, ewentualnie kiedy się to zaczęło, to odpowiedź jest właściwie tylko jedna: tak było zawsze.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.