loading
Proszę czekać...
Andrzej Duda ostro skomentował nacjonalistyczne postawy na Marszu Niepodległości
Opublikowano dnia 13.11.2017 18:27
Andrzej Duda gościł dziś w Krapkowicach, gdzie skomentował sobotnie wydarzenia na marszu niepodległości w Warszawie. Prezydent stanowczo stwierdził, że nie można postawić znaku równości pomiędzy nacjonalizmem, a patriotyzmem.

Jakub Szymczuk/ KPRP - prezydent.pl

Jest mi niezmiernie przykro, że ostatnio w Warszawie na Marszu Niepodległości, radość tych, którzy przyszli świętować piękne święto, została zakłócona przez transparenty przyniesione przez osoby nieodpowiedzialne. Transparenty, z których treścią nikt uczciwy w Polsce się nie zgodzi


- mówił Andrzej Duda.
 

Nie można postawić równości pomiędzy nacjonalizmem, a patriotyzmem


- powiedział prezydent. Dodał, że patriotyzm to w jego przekonaniu miłość - do Ojczyzny, do rodaków, zaś nacjonalizm jest nacechowany negatywnie - myśleniem, że nasz kraj jest tylko dla nas.
 

Ksenofobia, chorobliwy nacjonalizm i antysemityzm to postawy oznaczające wykluczenie z naszego społeczeństwa. Takie osoby mają postawę niegodną. Mówiłem to wielokrotnie, ale widocznie nigdy takich słów za mało


- oznajmił. Zaznaczył, że martwi go i "wzbudza wewnętrzny protest" niesprawiedliwość polegająca na tym, że "w wielu mediach zagranicznych z 60 czy 40 tys. uczestników Marszu Niepodległości próbuje się robić nazistów".

źródło: nto.pl, onet.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Rosja oddaje Kuryle, ale może zyskuje coś więcej
Na spotkanie państw ASEAN, które odbywało się w Singapurze przybyła liczna rosyjska delegacja z prezydentem Putinem na czele. Przybyła w swoim stylu, tzn. z półtoragodzinnym opóźnieniem. Putin znany jest z tego, że każe swoim rozmówcom czekać – czekał Papież, ostatnio przybył w ostatnim momencie, oczywiście spóźniony, na uroczystości zakończenia I wojny światowej. Trudno powiedzieć czy jest to wynik pewnego chaosu organizacyjnego, czy celowe działanie mające na celu okazanie rozmówcom lekceważenia. Za czasów mojej młodości rozpowszechnionym był pogląd, że taki ostentacyjny brak punktualności jest przede wszystkim przejawem braku kultury. Ale nie oczekujmy zbyt wiele od rosyjskich oficjeli.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: WTEM!!
Hiobowscy bardzo spokojnie przyjęli to, co dla mamy Łukaszka było ekscytującą sensacją.\n- Peszard-Rytru zakłada nową partię!
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Jak zjeść lokalne konfitury polityczne i nie wylecieć z partii?
Liderzy, a także szefowie wojewódzkich struktur Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego muszą nieustannie przypominać działaczom terenowym, że wykluczone są jakiekolwiek alianse z politycznym wrogiem.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.