loading
Proszę czekać...
Andrzej Duda ostro skomentował nacjonalistyczne postawy na Marszu Niepodległości
Opublikowano dnia 13.11.2017 18:27
Andrzej Duda gościł dziś w Krapkowicach, gdzie skomentował sobotnie wydarzenia na marszu niepodległości w Warszawie. Prezydent stanowczo stwierdził, że nie można postawić znaku równości pomiędzy nacjonalizmem, a patriotyzmem.

Jakub Szymczuk/ KPRP - prezydent.pl

Jest mi niezmiernie przykro, że ostatnio w Warszawie na Marszu Niepodległości, radość tych, którzy przyszli świętować piękne święto, została zakłócona przez transparenty przyniesione przez osoby nieodpowiedzialne. Transparenty, z których treścią nikt uczciwy w Polsce się nie zgodzi


- mówił Andrzej Duda.
 

Nie można postawić równości pomiędzy nacjonalizmem, a patriotyzmem


- powiedział prezydent. Dodał, że patriotyzm to w jego przekonaniu miłość - do Ojczyzny, do rodaków, zaś nacjonalizm jest nacechowany negatywnie - myśleniem, że nasz kraj jest tylko dla nas.
 

Ksenofobia, chorobliwy nacjonalizm i antysemityzm to postawy oznaczające wykluczenie z naszego społeczeństwa. Takie osoby mają postawę niegodną. Mówiłem to wielokrotnie, ale widocznie nigdy takich słów za mało


- oznajmił. Zaznaczył, że martwi go i "wzbudza wewnętrzny protest" niesprawiedliwość polegająca na tym, że "w wielu mediach zagranicznych z 60 czy 40 tys. uczestników Marszu Niepodległości próbuje się robić nazistów".

źródło: nto.pl, onet.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Barbara
Piela

[video] Nowa animacja Barbary Pieli: "Cela+"
Nowa animacja Barbary Pieli
avatar
Graf
Zero

"Wiara" Anna Kańtoch | Recenzja | Grafzero
Tajemnicza zbrodnia w "cieniu Czarnobyla"
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wygląda na to, że Włochy czekają powtórne wybory parlamentarne
Mija już blisko 2 miesiące od wyborów parlamentarnych we Włoszech, a z wypowiedzi liderów ugrupowań, które odnotowały najlepsze wyniki wynika, że jest coraz mniej szans na utworzenie rządu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.