loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Jarosław Kaczyński podsumowuje dwa lata rządów: "Do doskonałości nam daleko"
Opublikowano dnia 14.11.2017 09:13
- Pokazaliśmy, że Polskę można zmieniać w różnych aspektach, jest też wielki plan Morawieckiego, który realizujemy i to realizujemy bardzo konkretnie - mówił w TVP Info prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem najważniejsze było pokazanie, że zmiany w Polsce jednak są możliwe. Jednocześnie podkreślił, że do do doskonałości nam jeszcze daleko.

zrzut ekranu - TVP Info

Swoistego podsumowania największych sukcesów, a także niedociągnięć rządu, prezes PiS dokonał na antenie TVP.

–  Pokazaliśmy, że Polskę można zmieniać w różnych aspektach, jest też wielki plan Morawieckiego, który realizujemy i to realizujemy bardzo konkretnie

– stwierdził Kaczyński. Jak dodał:

– Ruszają różnego rodzaju inwestycje, krótko mówiąc to, co wydawało się przez lata niemożliwe i wielu ludzi naprawdę szczerze w to wierzyło, że po prostu sprawy muszą iść swoim tokiem, że silni muszą zawsze zwyciężać, że dla tych słabszych ma nic nie pozostać – to wszystko zostało zmienione.

Prezes PiS zaznaczył, że przed rządem wciąż dużo pracy w kwestii gospodarki, m. in. rozwój programu Mieszkanie Plus.


Na pewno sytuacja w Polsce się poprawiła. Okazało się, że jesteśmy dużo bogatsi, niż się wydawało. Tylko, że to bogactwo szło w ręce [będące] w dużej części na zewnątrz Polski. Teraz jest wykorzystywane w interesie zwykłych Polaków i dla rozwoju, by Polska stawała się bogatsza i lepiej zorganizowana

– powiedział Jarosław Kaczyński.

Jako jedną z istotniejszych kwestii, którymi zajął się rząd były premier wymienił uszczelnienie systemu podatkowego. Jednak i tu podkreślił, że konieczne jest dalsze jego "domykanie":

– Nie jest szczelny w pełni i są sfery, którymi z całą pewnością będziemy musieli się zająć. Bo w Polsce bardzo dużo pieniędzy, które powinny być pieniędzmi publicznymi, lądowały w kieszeniach prywatnych.


Jeśli chodzi o sferę społeczną, to bym się przede wszystkim skoncentrował na tych, którzy jak dotąd skorzystali, ale niewiele

– stwierdził prezes PiS na antenie TVP. Jak powiedział, rząd powinien w przyszłości pochylić się m. in. nad matkami wychowującymi samotnie dzieci.

– Musimy prowadzić politykę odpowiedzialną (...)
Skrzętną, ofensywną, ale jednocześnie przewidywalną. To znaczy nie możemy uruchomić spirali różnego rodzaju roszczeń, bo to nam wtedy nie pomoże. Wtedy po prostu nie uzyskamy tego, co jest najbardziej potrzebne, tzn. tego co jest najbardziej sprawiedliwe

– podkreślił Jarosław Kaczyński.


Według szefa partii rządzącej, potrzebne są także szybsze zmiany w zakresie polityki zagranicznej i dyplomacji.

/ Źródło: TVP Info, dorzeczy.pl


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Przemysław
Jarasz

Koniec psychozy strachu wśród kobiet w Zabrzu. Policja wytropiła zboczeńca
Koniec horroru i życia w strachu kobiet w śródmieściu Zabrza. Mężczyzna, który w okolicy podziemnego przejścia pod torami kolejowymi przy ul. Damrota (nieopodal stadionu Górnika Zabrze) napadał na kobiety, został wytropiony i zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. Na wniosek prokuratury sąd wysłał go za kraty na co najmniej trzy miesiące. Jednakże za usiłowanie zgwałcenia trzech kobiet i doprowadzenia ich do tzw. innej czynności seksualnej, mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia. Kara ta może zostać zwiększona o połowę, gdyż podejrzany działał w warunkach recydywy. Zaledwie w 2015 roku opuścił mury więzienia, gdzie odsiadywał wyrok również za przestępstwa na tle seksualnym.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Michael Bartsch [TAZ]: "..."Różaniec do granic" został Euroregionowi Nysa oszczędzony"
Straszna, po prostu straszna jest ta niemiecka propaganda. Jest tak nieznośna, tak nachalna, że nawet gdyby się człowiek bronił przed tym rękami i nogami, to jednak trudno nie doszukiwać się analogii do propagandy z tamtych najbardziej mrocznych czasów. Kiedyś miałem w ręku numer wychodzącej przed wojną (i w czasie wojny) bardzo popularnej na Śląsku gazety „Der Oberschlesische Wanderer" (Górnośląski wędrowiec) poświęconej w dużym stopniu tematyce polsko-niemieckiego pogranicza (w latach dwudziestych i wcześnej pojawiały się tam nawet teksty w języku polskim). Wierzcie mi, ale ta dzisiejsza Polen-Hetze bardzo przypomina i w niczym nie ustępuje - przynajmniej pod względem nachalności - tamtej antypolskiej nagonce z lat poprzedzających wojnę, choć oczywiście jej charakter jest nieco inny.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Kolejne pieniądze na krakowski pomnik gen. Kuklińskiego
Przedstawiający pękający mur berliński i wygięte w łuk ostrze szabli jako symbol oficerskiego honoru monument ma stanąć - jak niedawno informowałem - wiosną br.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.