loading
Proszę czekać...
[video] Policja na konferencji prasowej przedstawiła "Kulsona". Historia z policjantem podbiła sieć
Opublikowano dnia 14.11.2017 12:15
Nie milkną echa incydentu z sobotniego Marszu Niepodległości. "Słowa jakie padły, kierowane były nie do kobiety, a do mł. asp. Mateusza „siadaj Kulson”, co potwierdzili obecni na miejscu działań." - tłumaczyła się Policja na Twitterze. Aby rozwiać wszystkie wątpliwości i kontrowersje, funkcjonariusze zorganizowali specjalną konferencję prasową, podczas której przedstawiono samego "Kulsona".

screen video
Cała sprawa wzięła się ze zdarzenia, do którego doszło w sobotę, 11 listopada, przed godz. 15. W trakcie interwencji doszło do incydentu, który nagrał jego świadek. Na filmie widać, jak policjanci używają siły wobec jednej z kobiet, próbując wsadzić ją do radiowozu. Słychać słowa jednego z funkcjonariuszy. I tu pojawiają się dwie różne ich interpretacje. O sprawie pisaliśmy więcej tutaj.

Funkcjonariusz wyjaśnił, że "Kulson" to nie jest nazwisko, a jedynie ksywa. Swoich danych wyjawić nie chciał - wiemy tylko, że nazywa się Mateusz. Przełożony wyjaśnił, że "Kulson" to policjant z dziewięcioletnim stażem biorący udział w najważniejszych akcjach prewencyjnych w Warszawie.
 

Kulson naprawdę istnieje i jestem nim ja 


– potwierdził mł. aspirant Mateusz. Jak sam mówił, jego pseudonim nadano mu około pięciu lat temu, ale nie pamięta jego genezy. Podkreślał, że "Kulsonem" jest tylko dla przyjaciół.
 
źródło: twitter

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Życie w 800 gramach
Gdzie zaczyna się człowiek? Choć etycy, duchowni i naukowcy wciąż nie są w tej kwestii zgodni, w Polsce nie ma obowiązku ratowania dzieci rodzących się między 23 a 27 tygodniem ciąży. Lekarze - i trudno ich za to winić - nie chcą w takich przypadkach sami podejmować decyzji. Pytają rodziców. Podobno większość odpowiada – walczmy. Dziś medycyna jest zdolna uratować znaczny odsetek skrajnych wcześniaków. Jak funkcjonują te, którym udało się przeżyć? To temat tygodnia 47 numeru TS.

Czy grożą nam emerytalne kominy?
– Rząd łamie prawo (…). Proponuje rozwiązanie, które będzie zarzewiem konfliktów społecznych i problemów finansowych – mówi członek KK NSZZ Solidarność Henryk Nakonieczny. O co chodzi w projekcie zmian ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych i dlaczego związki zawodowe tak mocno go krytykują? Anna Grabowska
Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 47/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl wywiad Cezarego Krysztopy z protestującym przeciwko KOD Zygmuntem Poziomką
Blogi
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Coraz bliżej mi do przekonania, że artystom należy zakazać wypowiadania się o polityce
Jestem coraz bliższy przekonania, że wszystkim artystom na świecie - wszystkim poetom, pisarzom, malarzom, aktorom, reżyserom, muzykom, a nawet mistrzom wikliniarstwa - powinno się zakazać zabierania głosu na temat polityki. ;)
avatar
prof. Romuald
Szeremietiew

Romuald Szeremietiew: Działo Macierewicza?
Czytam rozmowę na portalu mpolska24.pl przeprowadzoną przez Annę Raciniewską i Mariusza Giereja z ministrem Obrony Narodowej Antonim Macierewiczem w trakcie #TweetupMON 16 listopada 2017. A tam jest coś takiego...
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Test na polskość PO
Czy Platforma Obywatelska podejmie ostatnią już chyba próbę ratowania mocno nadwątlonej - jeżeli nie doszczętnie zrujnowanej - reputacji
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.