loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Ks. Boniecki na pogrzebie Piotra S.: Widział to, czego większość nie dostrzega. Wiedział, że musi ostrzec
Opublikowano dnia 14.11.2017 16:35
Na cmentarzu Salwatorskim w Krakowie odbył się dzisiaj pogrzeb Piotra Szczęsnego, znanego także jako "Szary obywatel". Mężczyzna podpalił się 19 października pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, a 10 dni później w wyniku poniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Za swój desperacki czyn odpowiedzialnością obarczył rząd Prawa i Sprawiedliwości. 

Ks. Adam Boniecki, screen YT
Mszy św. w kaplicy cmentarnej przewodniczył bp Tadeusz Pieronek, zaś homilię wygłosił ks. Adam Boniecki.
 

Piotr Szczęsny był z tych, którzy widzą ostrzej, widzą to, czego większość ludzi nie dostrzega. (...) Ostrzej niż inni widzi symptomy katastrofy i wierzy, że może ostrzec, więcej - wie, że musi ostrzec


- mówił ks. Adam Boniecki. 
 

Testament Piotra jest krzykiem bezradności, protestu - ale nie jest krzykiem nienawiści. Jest krzykiem miłości


- powiedział ks. Boniecki. Przekonywał, że Piotr S. cierpiał za Polskę i ją kochał. Dodał, iż obok takich wydarzeń nie da się przejść obojętnie, z zamkniętymi oczyma, dlatego "żegnamy człowieka, który zawsze będzie nam towarzyszył".

źródło: wpolityce.pl


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer

Obywatelu, ratuj się sam
Z wielu opracowywanych przez ostatnie lata dokumentów wynika, że obrona cywilna działa w Polsce tylko na papierze. Miejsce w schronach znajdzie w razie potrzeby tylko 1,37 proc. Polaków. Co co możemy liczyć w sytuacji zagrożenia? Obrona cywilna to Temat Tygodnia 46 nr TS.

Przybyli, zobaczyli, nic nie zrozumieli
Pracodawcy w Polsce nie chcą układów branżowych, nie widzą potrzeby ich negocjowania, nie dostrzegają korzyści wynikających z istnienia PUZP. Co gorsza, nie tylko oni tych korzyści nie widzą lub nie znają – gdyż problem dotyczy również polskich ministrów. Mirosław Miara

Wirtualny świat, rzeczywista wojna
W XXI w. do pokonania przeciwnika wcale nie potrzeba wielkich armii, nowoczesnych czołgów lub samolotów. Wojnę można wygrać, operując klawiaturą i myszką komputerową w komfortowym biurze. Łukasz Piotrowski
Najnowsze wydanie Tygodnika Solidarność nr 46/2017 już dostępne

Pobierz darmową aplikację do cyfrowego wydania Tygodnika Solidarność
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Dr Waldemar Kozioł Udomowienie nie polonizacja banków
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Polska nie wykupi Zułowa
Wypowiedź wicepremiera kładzie chyba kres nadziejom litewskich Polaków.
avatar
Przemysław
Jarasz

[Ujawniamy] Poznaj Poznań... Jak samorządowe fundusze trafiały do Agory/AMS
Z kasy miast zarządzanych przez liberalnych polityków płyną szerokim - przynajmniej z punktu widzenia przeciętnego człowieka - strumieniem fundusze przeznaczone na akcje reklamowe (i inne) w liberalnych mediach. Odkryliśmy, że przez ostatnie 2-3 lata, grupa Agora S.A./AMS S.A. w Poznaniu zarządzanym przez - związanego z Platformą Obywatelską - prezydenta Jacka Jaśkowiaka otrzymała zlecenia na ponad 1,07 miliona złotych!
avatar
Marcin
Kacprzak

Marcin Kacprzak: Czy minister Gliński wysadzi Pałac Kultury?
Wiem, wiem, zapanowało ogólne przekonanie, że absurd i groteska stały się wyłączną domeną naszych kochanych partii „opozycyjnych”. To tak zwany „mylny błąd”. U nas też bywa całkiem wesoło. 
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.