loading
Proszę czekać...
Ks. Boniecki na pogrzebie Piotra S.: Widział to, czego większość nie dostrzega. Wiedział, że musi ostrzec
Opublikowano dnia 14.11.2017 16:35
Na cmentarzu Salwatorskim w Krakowie odbył się dzisiaj pogrzeb Piotra Szczęsnego, znanego także jako "Szary obywatel". Mężczyzna podpalił się 19 października pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, a 10 dni później w wyniku poniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Za swój desperacki czyn odpowiedzialnością obarczył rząd Prawa i Sprawiedliwości. 

Ks. Adam Boniecki, screen YT
Mszy św. w kaplicy cmentarnej przewodniczył bp Tadeusz Pieronek, zaś homilię wygłosił ks. Adam Boniecki.
 

Piotr Szczęsny był z tych, którzy widzą ostrzej, widzą to, czego większość ludzi nie dostrzega. (...) Ostrzej niż inni widzi symptomy katastrofy i wierzy, że może ostrzec, więcej - wie, że musi ostrzec


- mówił ks. Adam Boniecki. 
 

Testament Piotra jest krzykiem bezradności, protestu - ale nie jest krzykiem nienawiści. Jest krzykiem miłości


- powiedział ks. Boniecki. Przekonywał, że Piotr S. cierpiał za Polskę i ją kochał. Dodał, iż obok takich wydarzeń nie da się przejść obojętnie, z zamkniętymi oczyma, dlatego "żegnamy człowieka, który zawsze będzie nam towarzyszył".

źródło: wpolityce.pl


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Rosja oddaje Kuryle, ale może zyskuje coś więcej
Na spotkanie państw ASEAN, które odbywało się w Singapurze przybyła liczna rosyjska delegacja z prezydentem Putinem na czele. Przybyła w swoim stylu, tzn. z półtoragodzinnym opóźnieniem. Putin znany jest z tego, że każe swoim rozmówcom czekać – czekał Papież, ostatnio przybył w ostatnim momencie, oczywiście spóźniony, na uroczystości zakończenia I wojny światowej. Trudno powiedzieć czy jest to wynik pewnego chaosu organizacyjnego, czy celowe działanie mające na celu okazanie rozmówcom lekceważenia. Za czasów mojej młodości rozpowszechnionym był pogląd, że taki ostentacyjny brak punktualności jest przede wszystkim przejawem braku kultury. Ale nie oczekujmy zbyt wiele od rosyjskich oficjeli.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: WTEM!!
Hiobowscy bardzo spokojnie przyjęli to, co dla mamy Łukaszka było ekscytującą sensacją.\n- Peszard-Rytru zakłada nową partię!
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Jak zjeść lokalne konfitury polityczne i nie wylecieć z partii?
Liderzy, a także szefowie wojewódzkich struktur Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego muszą nieustannie przypominać działaczom terenowym, że wykluczone są jakiekolwiek alianse z politycznym wrogiem.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.