loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Ks. Boniecki na pogrzebie Piotra S.: Widział to, czego większość nie dostrzega. Wiedział, że musi ostrzec
Opublikowano dnia 14.11.2017 16:35
Na cmentarzu Salwatorskim w Krakowie odbył się dzisiaj pogrzeb Piotra Szczęsnego, znanego także jako "Szary obywatel". Mężczyzna podpalił się 19 października pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, a 10 dni później w wyniku poniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Za swój desperacki czyn odpowiedzialnością obarczył rząd Prawa i Sprawiedliwości. 

Ks. Adam Boniecki, screen YT
Mszy św. w kaplicy cmentarnej przewodniczył bp Tadeusz Pieronek, zaś homilię wygłosił ks. Adam Boniecki.
 

Piotr Szczęsny był z tych, którzy widzą ostrzej, widzą to, czego większość ludzi nie dostrzega. (...) Ostrzej niż inni widzi symptomy katastrofy i wierzy, że może ostrzec, więcej - wie, że musi ostrzec


- mówił ks. Adam Boniecki. 
 

Testament Piotra jest krzykiem bezradności, protestu - ale nie jest krzykiem nienawiści. Jest krzykiem miłości


- powiedział ks. Boniecki. Przekonywał, że Piotr S. cierpiał za Polskę i ją kochał. Dodał, iż obok takich wydarzeń nie da się przejść obojętnie, z zamkniętymi oczyma, dlatego "żegnamy człowieka, który zawsze będzie nam towarzyszył".

źródło: wpolityce.pl


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Niech szkoły zaopiekują się miejscami pamięci
Umiejętna praca wychowawcza nauczycieli przyniosłaby znakomite rezultaty w tej materii.
avatar
Przemysław
Jarasz

Koniec psychozy strachu wśród kobiet w Zabrzu. Policja wytropiła zboczeńca
Koniec horroru i życia w strachu kobiet w śródmieściu Zabrza. Mężczyzna, który w okolicy podziemnego przejścia pod torami kolejowymi przy ul. Damrota (nieopodal stadionu Górnika Zabrze) napadał na kobiety, został wytropiony i zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. Na wniosek prokuratury sąd wysłał go za kraty na co najmniej trzy miesiące. Jednakże za usiłowanie zgwałcenia trzech kobiet i doprowadzenia ich do tzw. innej czynności seksualnej, mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia. Kara ta może zostać zwiększona o połowę, gdyż podejrzany działał w warunkach recydywy. Zaledwie w 2015 roku opuścił mury więzienia, gdzie odsiadywał wyrok również za przestępstwa na tle seksualnym.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Michael Bartsch [TAZ]: "..."Różaniec do granic" został Euroregionowi Nysa oszczędzony"
Straszna, po prostu straszna jest ta niemiecka propaganda. Jest tak nieznośna, tak nachalna, że nawet gdyby się człowiek bronił przed tym rękami i nogami, to jednak trudno nie doszukiwać się analogii do propagandy z tamtych najbardziej mrocznych czasów. Kiedyś miałem w ręku numer wychodzącej przed wojną (i w czasie wojny) bardzo popularnej na Śląsku gazety „Der Oberschlesische Wanderer" (Górnośląski wędrowiec) poświęconej w dużym stopniu tematyce polsko-niemieckiego pogranicza (w latach dwudziestych i wcześnej pojawiały się tam nawet teksty w języku polskim). Wierzcie mi, ale ta dzisiejsza Polen-Hetze bardzo przypomina i w niczym nie ustępuje - przynajmniej pod względem nachalności - tamtej antypolskiej nagonce z lat poprzedzających wojnę, choć oczywiście jej charakter jest nieco inny.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.