loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[Nasz Wywiad] Witold Gadowski po ujawnieniu taśm Komisji Millera: Przed śledczymi powinni stanąć...
Opublikowano dnia 14.11.2017 16:44
Nie milkną echa publikacji przez Telewizję Republika stenogramów rozmów członków komisji Millera. O komentarz poprosiliśmy Witolda Gadowskiego, dziennikarza śledczego.

screen YouTube
Małgorzata Wasserman powiedziała, że ma nadzieję, że autorzy nieprawdziwych dokumentów, w tym przypadku raportu Millera, staną przed wymiarem sprawiedliwości. Można na to liczyć? 

Chciałbym przede wszystkim, żeby przed organami śledczymi państwa stanął Tomasz Turowski (kierownik wydziału politycznego w Ambasadzie RP w Moskwie), pan Tomasz Arabski (szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów), Paweł Graś (sekretarz stanu KRPM) i Donald Tusk. Później członkowie komisji Millera i cała reszta ludzi, którzy robili wszystko, żeby zaciemniać obraz sytuacji, by społeczeństwo nie mogło poznać prawdy po tej katastrofie. 

Tuska kreowano na przyszłego lidera opozycji, może kandydata na prezydenta, jednak kolejne jego wizyty w Polsce nie wzbudzają entuzjazmu, powoli też zdaje się ciążyć instytucjom unijnym… 

Tusk jest ciężarem dla opozycji, ale nie sądzę, żeby był ciężarem dla Europy lub dla Niemiec, bo im się gorliwie wysługuje. Rzeczywiście to oddala możliwość powrotu Tuska do polityki krajowej, chyba, że znowu nastąpi tąpnięcie i jakaś degeneracja polskiej polityki. Wtedy osoby pokroju Tuska mogą znaleźć się na górze. Mam nadzieję, że Polacy na tyle wiedzą i przemyśleli pewne rzeczy, że Tusk nie ma powrotu do polskiej polityki. Zresztą sposób w jaki opuścił polską politykę dyskredytuje go kompletnie. Rzucił stanowiskiem premiera po to, żeby zostać europejskim urzędnikiem. 

To była forma ucieczki przed słabnącym poparciem i spodziewaną porażką? 

To była forma poszukania lepszych zarobków i pokazania, że Polskę tak naprawdę ma w nosie. 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Czy Warszawa była tego warta (na gorąco)
Szkoda Jakiego bo faktycznie szarpał przeciwnika niesamowicie. I gdyby dano mu to robić w spokoju, bez medialnego szumi i zabójczej „pomocy” Kurskiego, być może dałby radę. Tak, jak dali radę w spokoju osiągnąć jakiś sukces Płażyński w Gdańsku i Wassermann w Krakowie.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy Wassermann i Majchrowski wreszcie się obudzą?
Nie oczekuję żadnych fajerwerków programowych, ani sensacyjnych obietnic, bo stateczny Kraków nie wierzy w gruszki rosnące na wierzbach, lecz ceni spokój, rozwagę, konsekwencję.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Dobre wieści z krakowskiego wzgórza Kaim
Cieszę się, że sprawa przyszłości wzgórza Kaim wydaje się być na dobrej drodze do załatwienia jej zgodnie z historycznym charakterem tego miejsca na obrzeżach Krakowa.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.