loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[Nasz Wywiad] Witold Gadowski po ujawnieniu taśm Komisji Millera: Przed śledczymi powinni stanąć...
Opublikowano dnia 14.11.2017 16:44
Nie milkną echa publikacji przez Telewizję Republika stenogramów rozmów członków komisji Millera. O komentarz poprosiliśmy Witolda Gadowskiego, dziennikarza śledczego.

screen YouTube
Małgorzata Wasserman powiedziała, że ma nadzieję, że autorzy nieprawdziwych dokumentów, w tym przypadku raportu Millera, staną przed wymiarem sprawiedliwości. Można na to liczyć? 

Chciałbym przede wszystkim, żeby przed organami śledczymi państwa stanął Tomasz Turowski (kierownik wydziału politycznego w Ambasadzie RP w Moskwie), pan Tomasz Arabski (szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów), Paweł Graś (sekretarz stanu KRPM) i Donald Tusk. Później członkowie komisji Millera i cała reszta ludzi, którzy robili wszystko, żeby zaciemniać obraz sytuacji, by społeczeństwo nie mogło poznać prawdy po tej katastrofie. 

Tuska kreowano na przyszłego lidera opozycji, może kandydata na prezydenta, jednak kolejne jego wizyty w Polsce nie wzbudzają entuzjazmu, powoli też zdaje się ciążyć instytucjom unijnym… 

Tusk jest ciężarem dla opozycji, ale nie sądzę, żeby był ciężarem dla Europy lub dla Niemiec, bo im się gorliwie wysługuje. Rzeczywiście to oddala możliwość powrotu Tuska do polityki krajowej, chyba, że znowu nastąpi tąpnięcie i jakaś degeneracja polskiej polityki. Wtedy osoby pokroju Tuska mogą znaleźć się na górze. Mam nadzieję, że Polacy na tyle wiedzą i przemyśleli pewne rzeczy, że Tusk nie ma powrotu do polskiej polityki. Zresztą sposób w jaki opuścił polską politykę dyskredytuje go kompletnie. Rzucił stanowiskiem premiera po to, żeby zostać europejskim urzędnikiem. 

To była forma ucieczki przed słabnącym poparciem i spodziewaną porażką? 

To była forma poszukania lepszych zarobków i pokazania, że Polskę tak naprawdę ma w nosie. 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Przemysław
Jarasz

Czy uniknie więzienia skazany za korupcję były wpływowy polityk lewicy na Śląsku?
Właśnie decyduje się w zabrzańskim wymiarze sprawiedliwości czy bardzo wpływowy onegdaj jeden z baronów śląskiej lewicy, były radny miejski i dawny niezwykle znany wiceprezydent Zabrza - Jerzy W. trafi do więzienia odsiadywać prawomocny wyrok 2 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności orzeczony za korupcję, płatną protekcję, poświadczenie nieprawdy w fakturach oraz złożenie nieprawdziwego oświadczenia majątkowego. Sąd Rejonowy w Zabrzu już drugi raz odbył posiedzenie, w trakcie którego rozpatrywano wniosek skazańca o zawieszenie wykonania kary ze względów zdrowotnych. Zdecydowano jednak ponownie o niepodejmowaniu ostatecznej decyzji i zasięgnięciu opinii kolejnego biegłego lekarza.
avatar
Damian
Nejman

Damian Nejman: Miłosierna Kataryna
W poniedziałkowym „Do Rzeczy” Kataryna swym blogerskim okiem spojrzała na sprawę aborcji w Polsce. Autorka w swych krótkich rozważaniach stawiała coraz to śmielsze pytania i hipotezy, by dojść do absurdalnych wniosków.
avatar
Przemysław
Jarasz

Policyjni łowcy cieni wpadli na trop poszukiwanego gangstera
Policjanci Centralnego Biura Śledczego wpadli na trop i zatrzymali 53-letniego Piotra K. ps. „Piotrek”, który był poszukiwany w całym kraju dwoma listami gończymi wydanymi przez sądy w Warszawie. Grupa „łowców cieni” zlokalizowała mężczyznę w jednym z mieszkań na warszawskiej Woli. Nie stawiał on oporu. Był bardzo zaskoczony wejściem stróżów prawa, gdyż nie spodziewał się zatrzymania. A jest on podejrzany m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o popełnienie innych przestępstw.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.