loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[Tylko na Tysol.pl] Prof. Romuald Szeremietiew: Boże, strzeż od przyjaciół
Opublikowano dnia 18.11.2017 23:10
„Trzeba rozkładać katolicyzm od środka, wzmacniać polską masonerię, popierać rozkładowe ruchy świeckie, promować chrześcijaństwo heterodoksyjne i antypapieskie. "

Krzysztof Sitkowski KPRP
Znawcy Rosji twierdzą, że istotny wpływ na elity Rosji, także na prezydenta Putina ma profesor Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego, geopolityk Aleksandr Dugin. Jego książki są podręcznikami na rosyjskich uczelniach kształcących dowódców wojskowych i dyplomatów. Dugin nawołuje do zbudowania eurazjatyckiego imperium rosyjskiego wspólnie z Niemcami. Pytany przez polskiego dziennikarza powiedział, że w Europie nie ma miejsca dla niepodległej Polski i czeka ją taki los jak w końcu XVIII wieku kiedy to za sprawą rozbiorów została wymazana z politycznej mapy kontynentu. Twierdzi, ze Polska zdradziła Słowiańszczyznę przyjmując religię rzymskokatolicką i odrzucając prawosławie.  Dlatego też katolicyzm Polaków powinien być zniszczony. W tym celu, mówi: „Trzeba rozkładać katolicyzm od środka, wzmacniać polską masonerię, popierać rozkładowe ruchy świeckie, promować chrześcijaństwo heterodoksyjne i antypapieskie. Katolicyzm nie może być wchłonięty przez naszą tradycję, chyba że zostanie głęboko przeorientowany w kierunku nacjonalistycznym i antypapieskim”.

11 listopada 2017 roku prezydent RP odznaczył mnie Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski. Z tej okazji otrzymałem gratulacje od tysięcy osób. Było też kilka negatywnych reakcji. Jedna z nich wyróżniała się. Był to wpis na Twitterze zrobiony przez magazyn „Idź pod prąd”. Do wpisu dołączono materiał filmowy wykonany w trakcie zdarzenia nazwanego „Zjazd chrześcijan z grup biblijnych KNP”. Tam monotonnie mówiący prelegent snuł rozważania na mało biblijny temat: „Katolicyzm-komunizm. Kto kogo wykiwał?” Katolicyzm, biskupi, prymas Wyszyński zostali przedstawieni przez prelegenta w ciemnych barwach.

Po sprawdzeniu okazało się, że skrót KNP oznacza Kościół Nowego Przymierza działający w Lublinie. KNP nie podaje informacji o swoim stanie i zasięgu terytorialnym, nie posiada obiektów sakralnych, podobno liczy około 50 wyznawców. Na jego czele stoi nazywający się pastorem niejaki Paweł Chojecki, który w publicznych wypowiedziach nazywa Kościół rzymskokatolicki „wielką prostytutką”.

W Lublinie na parafialnych tablicach ogłoszeniowych pojawiły się ostrzeżenia przed sektami wskazujące, że jedną z nich jest właśnie Kościół Nowego Przymierza, używający też nazwy "Idź pod prąd". Wskazywano, że szczególnym wyróżnikiem tej sekty jest połączenie haseł religijnych z politycznymi. Aby zwabić naiwnych sekta posługuje się hasłami patriotycznymi i antykomunistycznymi, chcąc trafiać do młodzieży. Zwracano uwagę, że KNP posługuje się językiem pełnym nienawiści kierując tę nienawiść przeciwko Kościołowi rzymskokatolickiemu. Przy tym szczególnie znienawidzonymi przez sektę są kardynał Stefan Wyszyński i św. Jan Paweł II. Zwrócono również uwagę, że skala tego przedsięwzięcia - wydawnictwa „Idź pod prąd”, telewizja - wyraźnie przekracza możliwości sfinansowania ze zwykłych datków wiernych. Należy przypuszczać, że główne źródło utrzymania sekty znajduje się gdzieś indziej.

Wsparciem dla działań sekty jest obecność w niej podającego się za narodowca Mariana Kowalskiego, który kandydował na prezydenta RP w 2015 roku.  W trakcie kampanii wyborczej zapowiadał, że chce być polskim Putinem i postulował: „Zawierajmy sojusze z Białorusią, a nie USA”. Być może dlatego osiągnął tylko 0,52 proc. głosów.  Sekta wykorzystuje obecność Kowalskiego w celu pozyskiwania nowych członków podobno wypłacając mu za to miesięczne honoraria.

Oceniając działalność lubelskiej sekty nie można mieć wątpliwości, że wpisuje się ona w zalecaną przez Dugina akcje rozkładu katolicyzmu i przeorientowania go „w kierunku nacjonalistycznym i antypapieskim”.

Wróćmy do zapisu, który pojawił się w związku ze mną:

„Idź Pod Prąd‏ @idzpodpradp
Plan komuchów: Zniszczenie PL przez podstawienie nowego KK, który będzie głosił komunizm, tak powstało PAX, które wyhodowało @RSzeremietiew teraz w ramach nagonki na @Macierewicz_A został nagrodzony przez @AndrzejDuda, chcą go na szefa @MON_GOV_PL ! #IPPTVco”.

Pomijając fałszywe opisanie jakoby mnie PAX „wyhodował”, zastanawia, że antykatolicka sekta deklaruje poparcie dla katolika Macierewicza i wyraża obawę, czy aby nie zostanę na jego miejsce postawiony na czele MON.  Do tego przeciwnicy katolicyzmu Marian Kowalski i Paweł Chojecki rozpoczęli akcję „Murem za Macierewiczem” wyrażania poparcia na Facebooku i na Twitterze, „dla najlepszego i najskuteczniejszego polskiego ministra: Antoniego Macierewicza”. Być może dlatego od pewnego czasu Kowalski jest zapraszany do sympatyzującej z Macierewiczem TV Republika.

Biorąc powyższe trzeba odwołać się do kardynała Richelieu, który prosił Boga, aby strzegł go od przyjaciół.  Powinien chyba minister Macierewicz poprosić, aby go Bóg strzegł od takich „przyjaciół” jak Chojecki i Kowalski.

Romuald Szeremietiew
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Gdzie jest ojczyzna Frasyniuka?
"Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą do TSUE."
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Konstytucja
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Baby-boom dotarł i do Zabrza. Na poród w należącym do gminy nowoczesnym Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - Biskupicach decyduje się coraz więcej kobiet. Dyrekcja placówki zapewnia i potwierdza, że pacjentki doceniają kompetencje personelu, przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny sale porodowe oraz kompleksowość oferty zabrzańskiej placówki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak w tym kontekście prorodzinna polityka obecnego rządu, w tym zwłaszcza program 500+. 
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.