loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Najnowszy TS o małych wojownikach, czyli dzieciach rodzących się między 23 a 27 tygodniem ciąży
Opublikowano dnia 19.11.2017 16:33
Szacuje się, że w Polsce rodzi się co roku przedwcześnie ok. 40 tys. dzieci. Umiejętności lekarzy i technologia idą do przodu, ale nie ma obowiązku ratowania dzieci rodzących się między 23 a 27 tygodniem ciąży. Lekarze konsultują się wtedy z rodzicami. Podobno większość odpowiada – walczmy o nie. Więcej w artykule Macieja Chudkiewicza.

TS
W temacie numeru także:
Pokonać ograniczenia

W świetle statystyk skrajne wcześniaki w późniejszych latach radzą sobie w szkole gorzej niż ich rówieśnicy, którzy urodzili się w terminie. Różnice między nimi są jednak mniejsze niż się spodziewaliśmy, biorąc pod uwagę duże rozbieżności w ich rozwoju fizycznym – mówi dr Krzysztof Karbownik w rozmowie z Barbarą Michałowską.

I Einstein był wcześniakiem
Zwykle terapii uporczywej nie stosuje się u dzieci, które urodziły się na granicy przeżywalności (w 22/23 tygodniu ciąży) i są w bardzo złym stanie klinicznym. Niestety, nie mamy szans, by je uratować. W każdej takiej sytuacji decyzję powinni podejmować rodzice, ale przede wszystkim lekarze – mówi prof. zw. dr hab. med. Ryszard Lauterbach, kierownik oddziału Klinicznego Neonatologii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, w rozmowie z Izabelą Kozłowską.

Ponadto w numerze
Nieograniczone składki to emerytalne kominy

Rząd łamie prawo uniemożliwiając związkom zawodowym i pracodawcom z RDS wypowiedzenia się w tak fundamentalnej sprawie, jak zmiana w systemie emerytalnym. Proponuje rozwiązanie, które będzie zarzewiem konfliktów społecznych i problemów finansowych - mówi członek KK NSZZ „Solidarność” Henryk Nakonieczny. Więcej w artykule Anny Grabowskiej. 

Czy potrafimy świętować i odpoczywać?
To nie jest tak, że druga albo czwarta niedziela w miesiącu niesie inne przesłanie i inną treść niż pozostałe. Dlatego zaproponowane rozwiązanie musi budzić mój niepokój i nie może być właściwym kierunkiem – podkreśla abp Józef Kupny, metropolita wrocławski i Duszpasterz Ludzi Pracy, w rozmowie z Izabelą Kozłowską.

Wymyślona wina gen. Błasika
Telewizja Republika opublikowała stenogramy z obrad Komisji Badania Wypadków Lotniczych
Lotnictwa Państwowego pod przewodnictwem Jerzego Millera, ministra spraw wewnętrznych
w pierwszym rządzie Donalda Tuska. Część rozmów pokazuje, jak komisja umawia się na obecność
generała Błasika w kokpicie tupolewa. Treść rozmów członków Komisji jest szokująca - piesze Mateusz Kosiński

Skok na puławską kasę
Pracownicy jednego z największych zakładów Lubelszczyzny bronią samodzielności swojej firmy.
Zdaniem pracowników z puławskich Azotów właściciel szykuje skok na kasę ich zakładu. Więcej w artykule Leszka Masieraka.

 
Tygodnika Solidarność szukajcie w salonach prasowych lub pobierzcie wersję mobilną w wygodnej aplikacji dostępnej TUTAJ

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Gdzie jest ojczyzna Frasyniuka?
"Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą do TSUE."
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Konstytucja
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Baby-boom dotarł i do Zabrza. Na poród w należącym do gminy nowoczesnym Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - Biskupicach decyduje się coraz więcej kobiet. Dyrekcja placówki zapewnia i potwierdza, że pacjentki doceniają kompetencje personelu, przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny sale porodowe oraz kompleksowość oferty zabrzańskiej placówki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak w tym kontekście prorodzinna polityka obecnego rządu, w tym zwłaszcza program 500+. 
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.